Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse president: militaire noodtoestand ingetrokken

Zuid-Koreaanse president: militaire noodtoestand ingetrokken

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol zegt dat de militaire noodtoestand weer wordt opgeheven. De troepen hebben zich volgens hem teruggetrokken. Betogers die uit protest naar het parlement waren gekomen, reageerden juichend op het nieuws.

De president zei dat hij gevolg geeft aan een stemming in het parlement. Dat kwam ondanks tegenwerking van de politie en de krijgsmacht bij elkaar en keurde de noodtoestand af. De parlementariërs bleven vervolgens tot diep in de nacht in de vergaderzaal zitten. Ze zaten daar op het moment van de bekendmaking van de president, even na 04.30 lokale tijd, nog steeds.

Yoon had de noodtoestand om 23.00 uur Zuid-Koreaanse tijd afgekondigd. Dat was volgens hem nodig "om de liberale democratie te beschermen", en de veiligheid in het land te beschermen. Het bleek eigenlijk te gaan om een politiek conflict met de grootste partij in het parlement, die hem vanuit de volksvertegenwoordiging tegenwerkt. Dat parlement stemde tegen de noodtoestand, waarmee de president hem juridisch moest intrekken.

Meer uit Buitenland

Bewoners Los Angeles massaal op zoek naar huizen op krappe markt

LOS ANGELES (ANP) - Door het afbranden van duizenden huizen als gevolg van de razende bosbranden in en rondom de Amerikaanse stad Los Angeles zijn duizenden gezinnen in de stad op zoek naar een nieuw huis in de regio, aldus de Los Angeles Times. De krant schrijft dat mensen wanhopig op zoek zijn. "Hun huizen liggen in puin, ze zijn op zoek naar stabiliteit - een plek waar hun gezin naartoe kan."

13 minuten geleden
Sterke winden dreigen branden in LA verder aan te wakkeren

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Brandweerlieden in Los Angeles bereiden zich voor op een nieuwe ronde van krachtige winden die de bosbranden in en rondom de stad verder kunnen aanwakkeren. "Er is een kans op explosieve brandgroei als de wind weer aantrekt", zei Ariel Cohen, meteoroloog bij de National Weather Service zondag tegen The Los Angeles Times. De winden worden "vooral van maandagavond tot en met woensdag" verwacht.

2 uur geleden
Grote protesten in Roemenië tegen nieuwe presidentsverkiezingen

BOEKAREST (ANP/DPA) - Tienduizenden Roemenen hebben zondag geprotesteerd voor het parlement in Boekarest tegen de annulering van de presidentsverkiezingen. Het hooggerechtshof besloot daartoe in december omdat de winnaar, de rechtse kandidaat Calin Georgescu, bevoordeeld zou zijn geweest door TikTok. De demonstranten eisten ook het aftreden van de zittende Roemeense president Klaus Iohannis.

4 uur geleden
President Milanovic van Kroatië met grote meerderheid herkozen

ZAGREB (ANP/RTR/AFP) - De Kroatische president Zoran Milanovic van de oppositiepartij Sociaaldemocratische Partij heeft zondag de presidentsverkiezingen gewonnen. Met meer dan 90 procent van de stemmen geteld, staat Milanovic op 74 procent, zo blijkt uit officiële resultaten.

5 uur geleden
Zelensky oppert ruilen Noord-Koreaanse en Oekraïense gevangenen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid Noord-Koreaanse krijgsgevangenen over te dragen aan hun leider Kim Jong-un, als deze kan bewerkstelligen dat zij worden geruild met Oekraïners die in Rusland gevangen zitten. Zelensky zei dat zondag in een bericht op X.

6 uur geleden
Exitpoll: president Kroatië op koers voor herverkiezing

ZAGREB (ANP/RTR) - De Kroatische president Zoran Milanovic van de oppositiepartij Sociaaldemocratische Partij is op weg om zondag de presidentsverkiezingen te winnen. Volgens een op staatszender HRT gepubliceerde exitpoll kan hij rekenen op bijna 78 procent van de stemmen.

6 uur geleden
Netanyahu vertelt Biden over 'voortgang' in gesprekken over Gaza

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld met de Amerikaanse president Joe Biden over de onderhandelingen over een staakt-het-vuren in de Gazastrook en een deal over de gijzelaars. Netanyahu zegt dat hij Biden heeft bijgepraat over de "voortgang" die wordt geboekt tijdens de gesprekken.

7 uur geleden