Zuid-Koreaanse premier dient ontslag in na verkiezingsnederlaag
SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse premier Han Duck-soo van de conservatieve partij PPP heeft na de verkiezingsnederlaag bij de parlementsverkiezingen zijn ontslag aangeboden bij president Yoon Suk-yeol, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
"Premier Han heeft zijn voornemen uitgesproken om af te treden", zei een hoge presidentiële functionaris volgens Yonhap tegen verslaggevers, eraan toevoegend dat een hele reeks hoge functionarissen van de president ook van plan waren af te treden na de nederlaag in de verkiezingen.
De regerende partij werd donderdag door de Democratische Partij (DP) van oppositieleider Lee Jae-myung verslagen. Met vrijwel alle stemmen geteld heeft de DP 175 van de 300 zetels van de Nationale Vergadering binnengehaald. De PPP moet het doen met 108 van de 300 zetels.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
7 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
8 uur geleden