
Zuid-Koreaanse politica verlaat ziekenhuis na aanval met steen
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse parlementariër Bae Hyun-jin heeft het ziekenhuis verlaten nadat ze eerder was aangevallen met een steen, meldt persbureau Yonhap. President Yoon Suk-yeol omschrijft het geweld tegen zijn partijgenoot als terrorisme.
De aanval vond donderdag plaats op straat in Seoul. Een 15-jarige jongen sloeg met een steen meer dan vijftien keer op het hoofd van zijn slachtoffer, nadat hij had gevraagd of ze inderdaad parlementariër Bae was. De politica raakte niet levensbedreigend gewond. Ze werd bloedend naar het ziekenhuis gebracht en kreeg daar hechtingen.
De tiener werd direct opgepakt en is opgenomen in een psychiatrisch ziekenhuis. Volgens Yonhap heeft de jongen tegen de politie gezegd dat hij op de wachtlijst staat voor een opname in een gesloten inrichting in verband met depressie. Hij zou Bae toevallig zijn tegengekomen. De jongen vertelde verder uit gewoonte de steen mee te nemen.
Eerder deze maand werd een andere politicus in Zuid-Korea aangevallen. De belangrijkste oppositieleider, Lee Jae-myung, werd in zijn hals gestoken. Hij mocht na ruim een week het ziekenhuis verlaten. Het geweld tegen politici komt nu het land voorbereidingen treft voor de parlementsverkiezingen. Die worden op 10 april gehouden. De conservatieve regeringspartij hoopt voor het eerst sinds 2016 weer een parlementaire meerderheid te bemachtigen.
Meer uit Buitenland
KIGALI (ANP/DPA) - De Rwandese oppositieleidster Victoire Ingabire Umuhoza is gearresteerd, omdat ze volgens de autoriteiten tot onrust aanzet en plannen zou hebben de regering omver te werpen. Ingabire van de Verenigde Democratische Krachten (UDF) woonde zestien jaar in Nederland als politiek vluchteling.
51 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft gezegd dat zijn land niet met de VS onderhandelt zolang Israël Iran aanvalt. Volgens hem heeft Washington herhaaldelijk verzocht om verder te onderhandelen over het nucleaire programma van Iran. Maar volgens Araqchi zijn "diplomatie en dialoog niet mogelijk zolang de agressie niet stopt".
1 uur geledenOAXACA (ANP/AFP) - De orkaan Erick heeft in zuidelijk Mexico ten minste twee levens gekost. Inmiddels is Erick in kracht afgenomen tot een tropische storm.
1 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De voormalige Belgische parlementariër en oprichter van de extreemrechtse Vlaamse jongerenbeweging Schild en Vrienden Dries van Langenhove heeft in hoger beroep een lagere straf gekregen van het gerechtshof in Gent. Van Langenhove werd maart vorig jaar veroordeeld tot één jaar cel wegens racisme en tien maanden voorwaardelijke celstraf voor inbreuk op de wapenwet, samen met een boete van 24.000 euro. Zijn straf is nu verlaagd naar een jaar cel met uitstel, wat betekent dat hij niet direct vast komt te zitten.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen hebben hun ambassades in Teheran gesloten. Australië heeft alle medewerkers opgedragen om Iran te verlaten, omdat de situatie te onveilig is. Slowakije kondigde ook aan de ambassade te sluiten en personeel terug te halen. Onder meer Tsjechië, Portugal en Nieuw-Zeeland troffen vergelijkbare maatregelen. Israël voert al een week zware luchtaanvallen uit op de stad.
3 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran, die vorige week begon met een grootscheepse aanval van Israël, is de tweede week ingegaan met een nacht van luchtaanvallen over en weer. Bij de vijandelijkheden zijn volgens het Human Rights Activists News Agency aan Iraanse zijde tot nu toe 639 doden gevallen, vooral burgers. Israëlische autoriteiten melden "enkele tientallen" burgerdoden.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft donderdag geoordeeld dat president Donald Trump voorlopig de controle over de Nationale Garde van Californië mag behouden. Het hof verlengde daarmee de opschorting van een eerdere uitspraak van een lagere rechter, die had bepaald dat Trump onrechtmatig de Nationale Garde had ingezet in Los Angeles.
5 uur geleden