Zuid-Koreaanse parlementariërs tot diep in de nacht op hun zetels
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse volksvertegenwoordigers die naar het parlement waren gekomen om zich tegen de militaire noodtoestand te verzetten, zaten woensdag om 03.00 uur (lokale tijd) nog altijd in de vergaderzaal. Zo'n vergadering was door de noodtoestand verboden.
President Yoon Suk-yeol riep de noodtoestand uit tijdens een politiek conflict met het parlement. Hij beticht de Democratische Partij (DP) ervan de staat tegen te werken. Die partij heeft met 170 van de 300 zetels een meerderheid in het parlement.
De 190 aanwezige parlementariërs stemden unaniem voor opheffing van de noodtoestand, zei de voorzitter van het parlement volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het parlement kan de president dwingen om de noodtoestand op te heffen, maar vooralsnog zegt de krijgsmacht dat er aan de noodtoestand niets is veranderd. Wel hebben de troepen volgens de voorzitter het parlementsgebouw verlaten.
Meer uit Buitenland
CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
5 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
13 uur geleden