Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse parlementariërs tot diep in de nacht op hun zetels

Zuid-Koreaanse parlementariërs tot diep in de nacht op hun zetels

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse volksvertegenwoordigers die naar het parlement waren gekomen om zich tegen de militaire noodtoestand te verzetten, zaten woensdag om 03.00 uur (lokale tijd) nog altijd in de vergaderzaal. Zo'n vergadering was door de noodtoestand verboden.

President Yoon Suk-yeol riep de noodtoestand uit tijdens een politiek conflict met het parlement. Hij beticht de Democratische Partij (DP) ervan de staat tegen te werken. Die partij heeft met 170 van de 300 zetels een meerderheid in het parlement.

De 190 aanwezige parlementariërs stemden unaniem voor opheffing van de noodtoestand, zei de voorzitter van het parlement volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het parlement kan de president dwingen om de noodtoestand op te heffen, maar vooralsnog zegt de krijgsmacht dat er aan de noodtoestand niets is veranderd. Wel hebben de troepen volgens de voorzitter het parlementsgebouw verlaten.

Meer uit Buitenland

Patrick Bruel in hechtenis voor verhoor in zedenonderzoek

PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.

1 uur geleden
Kubilius: lidstaten moeten proactiever zijn bij detectie drones

NICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.

1 uur geleden
NAVO-vliegtuigen halen binnengedrongen drone neer boven Letland

RIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.

1 uur geleden
Israël meldt opnieuw reeks raketten uit Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.

2 uur geleden
Kallas: Midden-Oosten heeft geen escalatie nodig

NICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.

3 uur geleden
Houthi's sluiten Rode Zee voor Israëlische schepen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.

3 uur geleden
Xi Jinping begint eerste bezoek aan Noord-Korea in 7 jaar

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.

3 uur geleden