Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse overheid blokkeert Chinese AI-tool DeepSeek

Zuid-Koreaanse overheid blokkeert Chinese AI-tool DeepSeek

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse overheid heeft de toegang tot DeepSeek op werkcomputers geblokkeerd. De maatregel volgde nadat de Chinese AI-startup niet reageerde op een verzoek van de Zuid-Koreaanse datawaakhond om inzage in het beheer van gebruikersinformatie. Zuid-Korea maakte dit donderdag bekend. Eerder deze week waarschuwde de regering ministeries en instanties voorzichtig te zijn met het gebruik van AI-diensten op het werk, waaronder DeepSeek en ChatGPT, aldus functionarissen.

Het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie heeft DeepSeek geblokkeerd op werkcomputers voor militaire doeleinden. Het staatsbedrijf voor energieopwekking, Korea Hydro & Nuclear Power, meldde dat het eerder deze maand het gebruik van AI-diensten waaronder DeepSeek had geblokkeerd. Het Zuid-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de toegang tot DeepSeek beperkt op computers verbonden met externe netwerken.

Het was onduidelijk of de ministeries maatregelen hadden genomen tegen ChatGPT.

Afgelopen maand lanceerde DeepSeek zijn R1 chatbot, waarmee het bedrijf beweert voor een fractie van de kosten de capaciteit van de AI-bedrijven in de Verenigde Staten te kunnen evenaren. Australië en Taiwan hebben DeepSeek al geweerd van alle overheidscomputers. Italië heeft de chatbot van DeepSeek geblokkeerd.

Meer uit Buitenland

Ruim 3000 ontheemden na Israëlische operatie in Palestijns Hebron

HEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.

17 minuten geleden
Coalitiegesprekken in Zweden opnieuw mislukt

STOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.

32 minuten geleden
Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

1 uur geleden
Britse premier ziet nieuwe EU-toetreding wel zitten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.

2 uur geleden
Franse avondklok blijft komende dagen van kracht

PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.

3 uur geleden
Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

4 uur geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

5 uur geleden