Zuid-Koreaanse leger: Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft donderdag opnieuw ballistische raketten afgevuurd, meldt het Zuid-Koreaanse leger aan persbureau YONHAP. Eerder werd nog gesproken van een enkele raket, maar later werd gemeld dat het twee korteafstandsraketten waren. Ze kwamen terecht in de Japanse Zee. De lancering volgde op een gezamenlijke militaire oefening van Zuid-Korea en de Verenigde Staten, in de buurt van de grens tussen de twee Korea's.
De Verenigde Naties hebben Noord-Korea verboden ballistische raketten af te vuren. Toch schiet het land ze geregeld af. Een woordvoerder van het Japanse ministerie van Defensie zegt tegen media dat de twee raketten in de exclusieve economische zone van Japan terecht zijn gekomen. Volgens de Japanse premier Fumio Kishida zijn er geen meldingen binnengekomen van schade.
De militaire oefening van Zuid-Korea en de Verenigde Staten eindigde donderdag. Bij de oefening waren duizenden troepen actief. De twee landen lieten de spierballen rollen, nadat de lancering van een militaire spionagesatelliet door Noord-Korea eind mei was mislukt. In een reactie op de oefening liet Noord-Korea al weten dat het stevig zou optreden tegen "provocaties van de vijand".
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
8 uur geleden