Zuid-Koreaanse leger: Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft donderdag opnieuw ballistische raketten afgevuurd, meldt het Zuid-Koreaanse leger aan persbureau YONHAP. Eerder werd nog gesproken van een enkele raket, maar later werd gemeld dat het twee korteafstandsraketten waren. Ze kwamen terecht in de Japanse Zee. De lancering volgde op een gezamenlijke militaire oefening van Zuid-Korea en de Verenigde Staten, in de buurt van de grens tussen de twee Korea's.
De Verenigde Naties hebben Noord-Korea verboden ballistische raketten af te vuren. Toch schiet het land ze geregeld af. Een woordvoerder van het Japanse ministerie van Defensie zegt tegen media dat de twee raketten in de exclusieve economische zone van Japan terecht zijn gekomen. Volgens de Japanse premier Fumio Kishida zijn er geen meldingen binnengekomen van schade.
De militaire oefening van Zuid-Korea en de Verenigde Staten eindigde donderdag. Bij de oefening waren duizenden troepen actief. De twee landen lieten de spierballen rollen, nadat de lancering van een militaire spionagesatelliet door Noord-Korea eind mei was mislukt. In een reactie op de oefening liet Noord-Korea al weten dat het stevig zou optreden tegen "provocaties van de vijand".
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
10 uur geleden