Zuid-Koreaanse leger: Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft donderdag opnieuw ballistische raketten afgevuurd, meldt het Zuid-Koreaanse leger aan persbureau YONHAP. Eerder werd nog gesproken van een enkele raket, maar later werd gemeld dat het twee korteafstandsraketten waren. Ze kwamen terecht in de Japanse Zee. De lancering volgde op een gezamenlijke militaire oefening van Zuid-Korea en de Verenigde Staten, in de buurt van de grens tussen de twee Korea's.
De Verenigde Naties hebben Noord-Korea verboden ballistische raketten af te vuren. Toch schiet het land ze geregeld af. Een woordvoerder van het Japanse ministerie van Defensie zegt tegen media dat de twee raketten in de exclusieve economische zone van Japan terecht zijn gekomen. Volgens de Japanse premier Fumio Kishida zijn er geen meldingen binnengekomen van schade.
De militaire oefening van Zuid-Korea en de Verenigde Staten eindigde donderdag. Bij de oefening waren duizenden troepen actief. De twee landen lieten de spierballen rollen, nadat de lancering van een militaire spionagesatelliet door Noord-Korea eind mei was mislukt. In een reactie op de oefening liet Noord-Korea al weten dat het stevig zou optreden tegen "provocaties van de vijand".
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat niet toe dat het Rode Kruis hulp biedt aan gedetineerde Palestijnen die het land ziet als "onwettige strijders". Dat zegt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. "Ik heb geen twijfel dat het bezoek van het Rode Kruis aan terroristen in gevangenissen serieuze schade kan toebrengen aan de nationale veiligheid. De veiligheid van de staat en onze burgers staat op de eerste plaats", zei Katz.
27 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft de Hamas-top gewaarschuwd dat zij niet moet denken immuun te zijn voor ingrijpen door Israël. "Wie zijn hand heft richting een soldaat, zal zijn hand verliezen. De strijdmacht is geïnstrueerd gedecideerd op te treden tegen ieder Hamas-doelwit en zal dat blijven doen", aldus Katz.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De partij van de Tsjechische verkiezingswinnaar en oud-premier Andrej Babiš tekent maandag een coalitieakkoord met de euroceptische motoristenpartij en het uiterst rechtse Vrijheid en Directe Democratie (SPD). Dat meldt Babiš in een video op X.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het verkleinen van de kans op bosbranden is niet alleen een kwestie van de brandweer meer middelen geven. Oplossingen moeten veel meer in de natuur zelf worden gezocht, stelt het Europees Milieuagentschap (EEA). "Als er niet meer aandacht komt voor preventie en herstelmaatregelen, zal brandmanagement steeds moeilijker worden in een veranderend klimaat", waarschuwt het agentschap.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie noemt de inname van de Soedanese stad el-Fasher een "gevaarlijk kantelpunt in de oorlog". De verovering door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) verergert de toch al slechte mensenrechtensituatie, schrijven buitenlandchef Kaja Kallas en Eurocommissaris Gelijkheid, Paraatheid en Crisisbeheer Hadja Lahbib in een gezamenlijke verklaring.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in de Gazastrook hervat. Dat meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF) op X. Dinsdag voerde het land een reeks luchtaanvallen uit op Gaza na wat het land omschreef als schendingen van de afspraken van het bestand door Hamas.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn drones gezien boven de Belgische militaire basis Marche-en-Famenne. Zaterdag gebeurde dat ook al, meldt minister van Defensie Theo Francken op X. Hij zegt weinig over het type drones, aantallen of de verantwoordelijken.
4 uur geleden