Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse leger: Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af

Zuid-Koreaanse leger: Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft donderdag opnieuw ballistische raketten afgevuurd, meldt het Zuid-Koreaanse leger aan persbureau YONHAP. Eerder werd nog gesproken van een enkele raket, maar later werd gemeld dat het twee korteafstandsraketten waren. Ze kwamen terecht in de Japanse Zee. De lancering volgde op een gezamenlijke militaire oefening van Zuid-Korea en de Verenigde Staten, in de buurt van de grens tussen de twee Korea's.

De Verenigde Naties hebben Noord-Korea verboden ballistische raketten af te vuren. Toch schiet het land ze geregeld af. Een woordvoerder van het Japanse ministerie van Defensie zegt tegen media dat de twee raketten in de exclusieve economische zone van Japan terecht zijn gekomen. Volgens de Japanse premier Fumio Kishida zijn er geen meldingen binnengekomen van schade.

De militaire oefening van Zuid-Korea en de Verenigde Staten eindigde donderdag. Bij de oefening waren duizenden troepen actief. De twee landen lieten de spierballen rollen, nadat de lancering van een militaire spionagesatelliet door Noord-Korea eind mei was mislukt. In een reactie op de oefening liet Noord-Korea al weten dat het stevig zou optreden tegen "provocaties van de vijand".

Meer uit Buitenland

Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

2 uur geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

3 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

4 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.

7 uur geleden
Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

19 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

19 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

21 uur geleden