Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse leger: Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af

Zuid-Koreaanse leger: Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft donderdag opnieuw ballistische raketten afgevuurd, meldt het Zuid-Koreaanse leger aan persbureau YONHAP. Eerder werd nog gesproken van een enkele raket, maar later werd gemeld dat het twee korteafstandsraketten waren. Ze kwamen terecht in de Japanse Zee. De lancering volgde op een gezamenlijke militaire oefening van Zuid-Korea en de Verenigde Staten, in de buurt van de grens tussen de twee Korea's.

De Verenigde Naties hebben Noord-Korea verboden ballistische raketten af te vuren. Toch schiet het land ze geregeld af. Een woordvoerder van het Japanse ministerie van Defensie zegt tegen media dat de twee raketten in de exclusieve economische zone van Japan terecht zijn gekomen. Volgens de Japanse premier Fumio Kishida zijn er geen meldingen binnengekomen van schade.

De militaire oefening van Zuid-Korea en de Verenigde Staten eindigde donderdag. Bij de oefening waren duizenden troepen actief. De twee landen lieten de spierballen rollen, nadat de lancering van een militaire spionagesatelliet door Noord-Korea eind mei was mislukt. In een reactie op de oefening liet Noord-Korea al weten dat het stevig zou optreden tegen "provocaties van de vijand".

Meer uit Buitenland

Oekraïense president Zelensky uitgenodigd voor NAVO-top Turkije

HELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is welkom op de NAVO-top over zes weken in Ankara. NAVO-topman Mark Rutte heeft Zelensky uitgenodigd. Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.

3 minuten geleden
Partijgenoot Macron stelt zich kandidaat bij presidentsverkiezing

RODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.

39 minuten geleden
Bijna 750 vermoedelijke ebolagevallen in Congo, meldt WHO

GENÈVE (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo (DRC) is het aantal vermoedelijke ebolabesmettingen opgelopen naar bijna 750 en ligt het aantal verdachte overlijdens op 177, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Bij 82 personen is besmetting met ebola bevestigd. "Maar we weten dat de epidemie in de DRC veel groter is", aldus de topman op X.

1 uur geleden
Hulpverleners omgekomen bij Israëlische aanvallen op Libanon

DEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.

1 uur geleden
Rutte voert 'intens debat' met trage wapenindustrie

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.

2 uur geleden
Rubio verzekert terugtrekking troepen niet als straf te gebruiken

HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.

3 uur geleden
Rubio ziet beweging bij Iran, maar nog geen doorbraak

HELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.

4 uur geleden