Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse interim-president Han belooft stabiele regering

Zuid-Koreaanse interim-president Han belooft stabiele regering

SEOUL (ANP/RTR) - De nieuwe interim-president van Zuid-Korea heeft zaterdag beloofd er alles aan te doen om de regering stabiel te houden. Han Duck-soo was de premier van het land, maar moet tijdelijk het presidentschap op zich nemen nu het parlement Yoon Suk-yeol heeft afgezet.

"Ik heb een heel zwaar gemoed", zei Han na de stemming tegen journalisten. Zuid-Korea heeft geen vicepresident, dus de premier is daar de persoon die het presidentschap automatisch overneemt als de gekozen president dat om wat voor reden dan ook niet kan doen. Yoon is door het parlement weggestuurd, omdat hij anderhalve week geleden totaal onverwacht de militaire noodtoestand uitriep.

Yoon is nog niet officieel president af, maar is voorlopig geschorst. Het constitutioneel hof moet nog een besluit nemen over de afzetting en heeft daar 180 dagen de tijd voor. Zolang dat niet gebeurt, behoudt Yoon zijn immuniteit voor de wet, met uitzondering van aanklachten voor hoogverraad en opstand. De politie doet onderzoek naar het uitroepen van de noodtoestand en heeft al invallen gedaan op het terrein van het presidentiële kantoor. Een topmilitair en de minister van Defensie zijn opgepakt. Yoon heeft, net als anderen, een reisverbod gekregen.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

10 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

10 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

12 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

16 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

18 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden