Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse interim-president Han belooft stabiele regering

Zuid-Koreaanse interim-president Han belooft stabiele regering

SEOUL (ANP/RTR) - De nieuwe interim-president van Zuid-Korea heeft zaterdag beloofd er alles aan te doen om de regering stabiel te houden. Han Duck-soo was de premier van het land, maar moet tijdelijk het presidentschap op zich nemen nu het parlement Yoon Suk-yeol heeft afgezet.

"Ik heb een heel zwaar gemoed", zei Han na de stemming tegen journalisten. Zuid-Korea heeft geen vicepresident, dus de premier is daar de persoon die het presidentschap automatisch overneemt als de gekozen president dat om wat voor reden dan ook niet kan doen. Yoon is door het parlement weggestuurd, omdat hij anderhalve week geleden totaal onverwacht de militaire noodtoestand uitriep.

Yoon is nog niet officieel president af, maar is voorlopig geschorst. Het constitutioneel hof moet nog een besluit nemen over de afzetting en heeft daar 180 dagen de tijd voor. Zolang dat niet gebeurt, behoudt Yoon zijn immuniteit voor de wet, met uitzondering van aanklachten voor hoogverraad en opstand. De politie doet onderzoek naar het uitroepen van de noodtoestand en heeft al invallen gedaan op het terrein van het presidentiële kantoor. Een topmilitair en de minister van Defensie zijn opgepakt. Yoon heeft, net als anderen, een reisverbod gekregen.

Meer uit Buitenland

Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

39 minuten geleden
WHO: ruim 1000 patiënten overleden in afwachting evacuatie Gaza

GENÈVE (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen anderhalf jaar meer dan duizend mensen overleden die in afwachting waren van een medische evacuatie, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op X. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus roept meer landen op om "hun deuren te openen voor de patiënten uit Gaza".

40 minuten geleden
Eerste aanval Oekraïne op schip schaduwvloot op Middellandse Zee

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de droneaanval.

2 uur geleden
Dertien aanhoudingen en zes gewonde agenten bij protesten Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.

2 uur geleden
Staking Louvre voorbij, museum vrijdag weer open "als normaal"

PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.

2 uur geleden
Oekraïne ontvangt 1003 lichamen uit Rusland

KYIV (AFP/RTR) - Oekraïne heeft de lichamen van 1003 vermoedelijke militairen ontvangen uit Rusland, melden de Oekraïense autoriteiten. De identiteit van de overledenen moet nog worden vastgesteld. De militairen zouden zijn omgekomen tijdens gevechten met Rusland.

3 uur geleden
Poetin: zie geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ziet tot nu toe geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken. Dat zei hij tijdens zijn jaarlijkse persconferentie. "Ze weigeren dit conflict op vreedzame wijze te beëindigen." Poetin benadrukt dat Rusland "klaar en bereid" is de oorlog in Oekraïne vreedzaam te beëindigen.

3 uur geleden