Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse interim-president Han belooft stabiele regering

Zuid-Koreaanse interim-president Han belooft stabiele regering

SEOUL (ANP/RTR) - De nieuwe interim-president van Zuid-Korea heeft zaterdag beloofd er alles aan te doen om de regering stabiel te houden. Han Duck-soo was de premier van het land, maar moet tijdelijk het presidentschap op zich nemen nu het parlement Yoon Suk-yeol heeft afgezet.

"Ik heb een heel zwaar gemoed", zei Han na de stemming tegen journalisten. Zuid-Korea heeft geen vicepresident, dus de premier is daar de persoon die het presidentschap automatisch overneemt als de gekozen president dat om wat voor reden dan ook niet kan doen. Yoon is door het parlement weggestuurd, omdat hij anderhalve week geleden totaal onverwacht de militaire noodtoestand uitriep.

Yoon is nog niet officieel president af, maar is voorlopig geschorst. Het constitutioneel hof moet nog een besluit nemen over de afzetting en heeft daar 180 dagen de tijd voor. Zolang dat niet gebeurt, behoudt Yoon zijn immuniteit voor de wet, met uitzondering van aanklachten voor hoogverraad en opstand. De politie doet onderzoek naar het uitroepen van de noodtoestand en heeft al invallen gedaan op het terrein van het presidentiële kantoor. Een topmilitair en de minister van Defensie zijn opgepakt. Yoon heeft, net als anderen, een reisverbod gekregen.

Meer uit Buitenland

Merz wil dat Duitsland sterkste leger van Europa krijgt

BERLIJN (ANP) - De nieuwe Duitse regeringsleider Friedrich Merz wil dat zijn land het sterkste leger van Europa krijgt. Duitsland moet zijn verdediging zodanig opvoeren dat "we onszelf niet hoeven te verdedigen", zei de bondskanselier in zijn eerste regeringsverklaring in het parlement na zijn aantreden vorige week.

16 minuten geleden
Netanyahu zegt dat Macron met zijn kritiek kant van Hamas kiest

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Franse president Emmanuel Macron de kant kiest van Hamas. Hij lijkt op X te reageren op de kritiek die Macron in een televisie-interview uitte op Israël. Hij noemde het dinsdag "schandelijk" dat een half miljoen mensen in Gaza dreigen te verhongeren.

28 minuten geleden
Corruptiewaakhond: uitspraak sms'jes Von der Leyen is historisch

BRUSSEL (ANP) - Anti-corruptieorganisatie Transparency International (TI) noemt de rechterlijke uitspraak over de sms'jes van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen "een historische overwinning voor transparantie in de EU". Het Hof van Justitie van de Europese Unie besliste dat de Commissie een verzoek van The New York Times om inzage in de sms'jes tussen Von der Leyen en de directeur van farmaciegigant Pfizer niet mocht afwijzen.

46 minuten geleden
Trump aangekomen in Qatar voor tweede deel buitenlandse reis

DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in Qatar aangekomen voor het tweede deel van zijn reis naar het Midden-Oosten. Zijn vliegtuig landde op een luchthaven in Doha.

49 minuten geleden
Duitsland ziet steeds meer Russische agressie in Oostzee

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland waarschuwt voor steeds agressiever gedrag van de Russische marine in de Oostzee. Dit verhoogt het risico op escalatie, aldus viceadmiraal Jan Christian Kaack in Berlijn. Hij presenteerde plannen om de paraatheid van de Duitse zeestrijdkrachten te vergroten.

51 minuten geleden
Zware gevechten in Tripoli houden aan na dood militieleider

TRIPOLI (ANP/RTR) - De Libische hoofdstad Tripoli is opgeschrikt door de zwaarste gevechten in jaren. Die volgen op de dood van een militieleider. VN-missie UNSMIL noemt het escalerende geweld in dichtbevolkte wijken zeer zorgelijk en dringt aan op een bestand.

2 uur geleden
Gezondheidsdiensten Gaza melden vele tientallen doden

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het dodental door de Israëlische aanvallen op de Gazastrook van woensdag is volgens de lokale gezondheidsautoriteiten gestegen tot meer dan vijftig. De meeste slachtoffers vielen in Jabalia, in het noorden van het gebied. De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nog niets over de aanvallen gezegd.

3 uur geleden