Zuid-Koreaanse economie terug op niveau van voor coronacrisis
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse economie is terug op het niveau van voor de coronacrisis. Investeringen en de export van auto's en chips hielpen het land er sneller dan verwacht bovenop. Daarmee is Zuid-Korea de eerste grotere economie na China waarvan de omvang van de economie groter is dan in het vierde kwartaal van 2019, voor de wereldwijde uitbraak van het coronavirus.
De economie van Zuid-Korea groeide in het eerste kwartaal met 1,6 procent ten opzichte van de voorgaande periode, terwijl economen rekening hielden met een groei van 1,1 procent. Vergelijkingen met het eerste kwartaal vorig jaar geven geen goed beeld, omdat de economie in de loop van die periode te kampen kreeg met de effecten van de coronapandemie. Dat effect zal in het tweede kwartaal nog veel groter zijn.
In het eerste kwartaal van 2021 groeiden de investeringen met 6,6 procent. Bedrijven pompten geld in de productie om te profiteren van het herstel. De export groeide met bijna 2 procent en de uitgaven van de overheid met 1,7 procent.
Voor heel 2021 wordt nu een groei van meer dan 3,5 procent verwacht. Economen van ING denken dat een groei van 4 procent mogelijk is als het vaccinatieprogramma in Zuid-Korea op stoom komt.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
8 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
1 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
1 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
6 uur geleden