Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse beurs negatieve uitschieter in lagere regio

Zuid-Koreaanse beurs negatieve uitschieter in lagere regio

SEOUL (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen woensdag overwegend omlaag. Vooral de Zuid-Koreaanse beurs liet een stevig verlies zien door de aanhoudende waardedaling van de Zuid-Koreaanse won ten opzichte van de dollar. Na de opleving eerder deze week bleven beleggers voorzichtig door de vrees voor een economische recessie. Ook een stevige daling van de olieprijzen drukten de stemming op de markten.

De Kospi in Seoul raakte tussentijds 2,3 procent kwijt, mede door een koersverlies van chipmaker SK Hynix (min 2,4 procent). De won zakte tot het laagste niveau in dertien jaar ten opzichte van de Amerikaanse dollar door de agressieve renteverhogingen van de Federal Reserve. De markten vrezen dat de hogere rentetarieven een recessie zullen veroorzaken in de grootste economie ter wereld en de wereldwijde groei zullen vertragen.

De olieprijzen gingen ook omlaag door vrees voor een afnemende vraag als gevolg van een mogelijke economische krimp. Ook zal de Amerikaanse president Joe Biden woensdag naar verluidt het Congres oproepen om de federale belasting op benzine op te schorten om de hoge prijzen aan de pomp te drukken. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,6 procent minder op 105,52 dollar. De prijs van Brentolie daalde 3,4 procent tot 110,80 dollar per vat.

Tokio

De Nikkei in Tokio sloot 0,4 procent lager op 26.149,55 punten, na een opmars van 1,8 procent een dag eerder. Beleggers verwerkten de notulen van de laatste rentevergadering van de Bank of Japan. De Japanse centrale bank hield vorige week de rente ongewijzigd en uit de aantekeningen van de beleidsvergadering blijkt dat de centrale bankiers verwachten dat de rente de komende tijd op het huidige lage niveau zal blijven door de relatief lage inflatie in het land.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,4 procent in de min. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba verloor 1,9 procent, maaltijdbezorger Meituan zakte 3,6 procent en internet- en gamebedrijf Tencent daalde 1 procent. De beurs in Shanghai hield het verlies beperkt tot 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.

Meer uit Financieel

IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

33 minuten geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

1 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

1 uur geleden
Wall Street daalt door aanhoudende onrust op oliemarkt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.

1 uur geleden
VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.

2 uur geleden
KLM vliegt tot en met 28 maart niet naar Riyad en Dammam

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabiƫ vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.

2 uur geleden
Regering VS opent onderzoeken om nieuwe heffingen in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.

2 uur geleden