Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse beurs negatieve uitschieter in lagere regio

Zuid-Koreaanse beurs negatieve uitschieter in lagere regio

SEOUL (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen woensdag overwegend omlaag. Vooral de Zuid-Koreaanse beurs liet een stevig verlies zien door de aanhoudende waardedaling van de Zuid-Koreaanse won ten opzichte van de dollar. Na de opleving eerder deze week bleven beleggers voorzichtig door de vrees voor een economische recessie. Ook een stevige daling van de olieprijzen drukten de stemming op de markten.

De Kospi in Seoul raakte tussentijds 2,3 procent kwijt, mede door een koersverlies van chipmaker SK Hynix (min 2,4 procent). De won zakte tot het laagste niveau in dertien jaar ten opzichte van de Amerikaanse dollar door de agressieve renteverhogingen van de Federal Reserve. De markten vrezen dat de hogere rentetarieven een recessie zullen veroorzaken in de grootste economie ter wereld en de wereldwijde groei zullen vertragen.

De olieprijzen gingen ook omlaag door vrees voor een afnemende vraag als gevolg van een mogelijke economische krimp. Ook zal de Amerikaanse president Joe Biden woensdag naar verluidt het Congres oproepen om de federale belasting op benzine op te schorten om de hoge prijzen aan de pomp te drukken. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,6 procent minder op 105,52 dollar. De prijs van Brentolie daalde 3,4 procent tot 110,80 dollar per vat.

Tokio

De Nikkei in Tokio sloot 0,4 procent lager op 26.149,55 punten, na een opmars van 1,8 procent een dag eerder. Beleggers verwerkten de notulen van de laatste rentevergadering van de Bank of Japan. De Japanse centrale bank hield vorige week de rente ongewijzigd en uit de aantekeningen van de beleidsvergadering blijkt dat de centrale bankiers verwachten dat de rente de komende tijd op het huidige lage niveau zal blijven door de relatief lage inflatie in het land.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,4 procent in de min. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba verloor 1,9 procent, maaltijdbezorger Meituan zakte 3,6 procent en internet- en gamebedrijf Tencent daalde 1 procent. De beurs in Shanghai hield het verlies beperkt tot 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

39 minuten geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

58 minuten geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

2 uur geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

2 uur geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

2 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

4 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden