Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse beurs negatieve uitschieter in lagere regio

Zuid-Koreaanse beurs negatieve uitschieter in lagere regio

SEOUL (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen woensdag overwegend omlaag. Vooral de Zuid-Koreaanse beurs liet een stevig verlies zien door de aanhoudende waardedaling van de Zuid-Koreaanse won ten opzichte van de dollar. Na de opleving eerder deze week bleven beleggers voorzichtig door de vrees voor een economische recessie. Ook een stevige daling van de olieprijzen drukten de stemming op de markten.

De Kospi in Seoul raakte tussentijds 2,3 procent kwijt, mede door een koersverlies van chipmaker SK Hynix (min 2,4 procent). De won zakte tot het laagste niveau in dertien jaar ten opzichte van de Amerikaanse dollar door de agressieve renteverhogingen van de Federal Reserve. De markten vrezen dat de hogere rentetarieven een recessie zullen veroorzaken in de grootste economie ter wereld en de wereldwijde groei zullen vertragen.

De olieprijzen gingen ook omlaag door vrees voor een afnemende vraag als gevolg van een mogelijke economische krimp. Ook zal de Amerikaanse president Joe Biden woensdag naar verluidt het Congres oproepen om de federale belasting op benzine op te schorten om de hoge prijzen aan de pomp te drukken. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,6 procent minder op 105,52 dollar. De prijs van Brentolie daalde 3,4 procent tot 110,80 dollar per vat.

Tokio

De Nikkei in Tokio sloot 0,4 procent lager op 26.149,55 punten, na een opmars van 1,8 procent een dag eerder. Beleggers verwerkten de notulen van de laatste rentevergadering van de Bank of Japan. De Japanse centrale bank hield vorige week de rente ongewijzigd en uit de aantekeningen van de beleidsvergadering blijkt dat de centrale bankiers verwachten dat de rente de komende tijd op het huidige lage niveau zal blijven door de relatief lage inflatie in het land.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,4 procent in de min. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba verloor 1,9 procent, maaltijdbezorger Meituan zakte 3,6 procent en internet- en gamebedrijf Tencent daalde 1 procent. De beurs in Shanghai hield het verlies beperkt tot 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

57 minuten geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

2 uur geleden
Olieprijzen gaan fors omhoog na dreiging Trump tegen Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.

2 uur geleden
Meta flink hoger op Wall Street, Microsoft onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.

3 uur geleden
Trump: Federal Reserve moet rente 'substantieel' verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.

3 uur geleden
TotalEnergies herstart omstreden lng-project in Mozambique

MAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.

4 uur geleden
Talloze beelden kindermisbruik in AI-trainingsdata Amazon

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.

5 uur geleden