Zuid-Koreaanse bank bevoordeelde familie ex-topman met leningen
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Woori Bank, een van de grootste banken in Zuid-Korea, heeft familieleden van de voormalige topman bevoordeeld met tientallen ongeoorloofde leningen. Dat maakte de Zuid-Koreaanse toezichthouder op het bankwezen, FSS bekend.
Het betreft 42 leningen met een totale waarde van ongeveer 41 miljoen euro, verstrekt aan twintig bedrijven die banden hebben met familieleden, tussen april 2020 en januari van dit jaar. Deze leningen werden verstrekt zonder de juiste screeningsprocedures en voldeden niet aan de gestelde richtlijnen. Hierdoor zijn veel van de leningen oninbaar geworden en moeten ze als verloren worden beschouwd.
De FSS noemt de naam van de voormalige bestuurder niet, maar zegt wel sancties te gaan opleggen aan de kredietverstrekker. Ook wordt de zaak doorverwezen naar de onderzoeksautoriteiten.
Woori Bank biedt zijn excuses aan in een verklaring en meldt dat verschillende werknemers die bij de zaak betrokken waren ontslag hebben gekregen. "We zullen volledig samenwerken met de toezichthouder en de onderzoeksautoriteiten", aldus de bank.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.
10 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.
10 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.
3 uur geleden