Zuid-Koreaanse bank bevoordeelde familie ex-topman met leningen
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Woori Bank, een van de grootste banken in Zuid-Korea, heeft familieleden van de voormalige topman bevoordeeld met tientallen ongeoorloofde leningen. Dat maakte de Zuid-Koreaanse toezichthouder op het bankwezen, FSS bekend.
Het betreft 42 leningen met een totale waarde van ongeveer 41 miljoen euro, verstrekt aan twintig bedrijven die banden hebben met familieleden, tussen april 2020 en januari van dit jaar. Deze leningen werden verstrekt zonder de juiste screeningsprocedures en voldeden niet aan de gestelde richtlijnen. Hierdoor zijn veel van de leningen oninbaar geworden en moeten ze als verloren worden beschouwd.
De FSS noemt de naam van de voormalige bestuurder niet, maar zegt wel sancties te gaan opleggen aan de kredietverstrekker. Ook wordt de zaak doorverwezen naar de onderzoeksautoriteiten.
Woori Bank biedt zijn excuses aan in een verklaring en meldt dat verschillende werknemers die bij de zaak betrokken waren ontslag hebben gekregen. "We zullen volledig samenwerken met de toezichthouder en de onderzoeksautoriteiten", aldus de bank.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geƫvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
12 uur geleden