Zuid-Koreaanse bank bevoordeelde familie ex-topman met leningen
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Woori Bank, een van de grootste banken in Zuid-Korea, heeft familieleden van de voormalige topman bevoordeeld met tientallen ongeoorloofde leningen. Dat maakte de Zuid-Koreaanse toezichthouder op het bankwezen, FSS bekend.
Het betreft 42 leningen met een totale waarde van ongeveer 41 miljoen euro, verstrekt aan twintig bedrijven die banden hebben met familieleden, tussen april 2020 en januari van dit jaar. Deze leningen werden verstrekt zonder de juiste screeningsprocedures en voldeden niet aan de gestelde richtlijnen. Hierdoor zijn veel van de leningen oninbaar geworden en moeten ze als verloren worden beschouwd.
De FSS noemt de naam van de voormalige bestuurder niet, maar zegt wel sancties te gaan opleggen aan de kredietverstrekker. Ook wordt de zaak doorverwezen naar de onderzoeksautoriteiten.
Woori Bank biedt zijn excuses aan in een verklaring en meldt dat verschillende werknemers die bij de zaak betrokken waren ontslag hebben gekregen. "We zullen volledig samenwerken met de toezichthouder en de onderzoeksautoriteiten", aldus de bank.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
11 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
12 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden