Zuid-Koreaanse bank bevoordeelde familie ex-topman met leningen
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Woori Bank, een van de grootste banken in Zuid-Korea, heeft familieleden van de voormalige topman bevoordeeld met tientallen ongeoorloofde leningen. Dat maakte de Zuid-Koreaanse toezichthouder op het bankwezen, FSS bekend.
Het betreft 42 leningen met een totale waarde van ongeveer 41 miljoen euro, verstrekt aan twintig bedrijven die banden hebben met familieleden, tussen april 2020 en januari van dit jaar. Deze leningen werden verstrekt zonder de juiste screeningsprocedures en voldeden niet aan de gestelde richtlijnen. Hierdoor zijn veel van de leningen oninbaar geworden en moeten ze als verloren worden beschouwd.
De FSS noemt de naam van de voormalige bestuurder niet, maar zegt wel sancties te gaan opleggen aan de kredietverstrekker. Ook wordt de zaak doorverwezen naar de onderzoeksautoriteiten.
Woori Bank biedt zijn excuses aan in een verklaring en meldt dat verschillende werknemers die bij de zaak betrokken waren ontslag hebben gekregen. "We zullen volledig samenwerken met de toezichthouder en de onderzoeksautoriteiten", aldus de bank.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
6 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
8 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
10 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
13 uur geleden