Zuid-Koreaanse bank bevoordeelde familie ex-topman met leningen
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Woori Bank, een van de grootste banken in Zuid-Korea, heeft familieleden van de voormalige topman bevoordeeld met tientallen ongeoorloofde leningen. Dat maakte de Zuid-Koreaanse toezichthouder op het bankwezen, FSS bekend.
Het betreft 42 leningen met een totale waarde van ongeveer 41 miljoen euro, verstrekt aan twintig bedrijven die banden hebben met familieleden, tussen april 2020 en januari van dit jaar. Deze leningen werden verstrekt zonder de juiste screeningsprocedures en voldeden niet aan de gestelde richtlijnen. Hierdoor zijn veel van de leningen oninbaar geworden en moeten ze als verloren worden beschouwd.
De FSS noemt de naam van de voormalige bestuurder niet, maar zegt wel sancties te gaan opleggen aan de kredietverstrekker. Ook wordt de zaak doorverwezen naar de onderzoeksautoriteiten.
Woori Bank biedt zijn excuses aan in een verklaring en meldt dat verschillende werknemers die bij de zaak betrokken waren ontslag hebben gekregen. "We zullen volledig samenwerken met de toezichthouder en de onderzoeksautoriteiten", aldus de bank.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van de universitaire medische centra (UMC's) gaan de komende jaren 7 procent meer verdienen. Dat is afgesproken tijdens de onderhandelingen voor een nieuwe cao, meldt vakbond FNV. Die legt het onderhandelingsresultaat net als zorgbonden CNV en NU'91 voor aan haar leden om mee in te stemmen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiƫle markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
8 uur geleden