Zuid-Koreaans SK Bioscience gaat coronavaccin produceren
SEOUL (ANP/RTR) - SK Bioscience uit Zuid-Korea gaat het experimentele coronavaccin van de Britse farmaceut AstraZeneca op een wereldwijde schaal produceren. De twee partijen sloten daar dinsdag een overeenkomst over.
Maandag werd bekendgemaakt dat het coronavaccin, dat aan de Universiteit van Oxford wordt ontwikkeld, volgens de eerste onderzoeksresultaten veilig is en een krachtige reactie van het immuunsysteem oproept.
Voldoende productiecapaciteit is een van de drie voorwaarden waaraan moet worden voldaan om eind van dit jaar het vaccin uit te kunnen rollen, aldus Oxford. De universiteit zei eerder samen met AstraZeneca te proberen tegen september de eerste miljoen vaccins te produceren.
Versnelde goedkeuring overheid
Maar voordat daadwerkelijk tot productie kan worden overgegaan moet in de laatste fase van het onderzoek worden aangetoond dat het vaccin mensen daadwerkelijk langere tijd beschermt tegen het coronavirus, en zullen overheidsdiensten versneld goedkeuring aan het middel moeten verlenen als ze het ook snel beschikbaar willen stellen aan hun bevolking.
AstraZeneca heeft al overeenkomsten ondertekend met regeringen van verschillende landen om het vaccin te leveren. Ook Nederland heeft het vaccin onlangs al vooruitbesteld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
5 uur geleden