Zuid-Koreaans SK Bioscience gaat coronavaccin produceren
SEOUL (ANP/RTR) - SK Bioscience uit Zuid-Korea gaat het experimentele coronavaccin van de Britse farmaceut AstraZeneca op een wereldwijde schaal produceren. De twee partijen sloten daar dinsdag een overeenkomst over.
Maandag werd bekendgemaakt dat het coronavaccin, dat aan de Universiteit van Oxford wordt ontwikkeld, volgens de eerste onderzoeksresultaten veilig is en een krachtige reactie van het immuunsysteem oproept.
Voldoende productiecapaciteit is een van de drie voorwaarden waaraan moet worden voldaan om eind van dit jaar het vaccin uit te kunnen rollen, aldus Oxford. De universiteit zei eerder samen met AstraZeneca te proberen tegen september de eerste miljoen vaccins te produceren.
Versnelde goedkeuring overheid
Maar voordat daadwerkelijk tot productie kan worden overgegaan moet in de laatste fase van het onderzoek worden aangetoond dat het vaccin mensen daadwerkelijk langere tijd beschermt tegen het coronavirus, en zullen overheidsdiensten versneld goedkeuring aan het middel moeten verlenen als ze het ook snel beschikbaar willen stellen aan hun bevolking.
AstraZeneca heeft al overeenkomsten ondertekend met regeringen van verschillende landen om het vaccin te leveren. Ook Nederland heeft het vaccin onlangs al vooruitbesteld.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.
1 uur geledenBRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst in de boeken gezet. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Corona profiteerde daarbij van de toegenomen populariteit van zijn premiummerken, maar ook van zijn alternatieven voor bier.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een schip van het Deense scheepvaartconcern Maersk is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens een verklaring van Maersk is dat gebeurd onder Amerikaanse begeleiding.
2 uur geleden