Zuid-Koreaans SK Bioscience gaat coronavaccin produceren
SEOUL (ANP/RTR) - SK Bioscience uit Zuid-Korea gaat het experimentele coronavaccin van de Britse farmaceut AstraZeneca op een wereldwijde schaal produceren. De twee partijen sloten daar dinsdag een overeenkomst over.
Maandag werd bekendgemaakt dat het coronavaccin, dat aan de Universiteit van Oxford wordt ontwikkeld, volgens de eerste onderzoeksresultaten veilig is en een krachtige reactie van het immuunsysteem oproept.
Voldoende productiecapaciteit is een van de drie voorwaarden waaraan moet worden voldaan om eind van dit jaar het vaccin uit te kunnen rollen, aldus Oxford. De universiteit zei eerder samen met AstraZeneca te proberen tegen september de eerste miljoen vaccins te produceren.
Versnelde goedkeuring overheid
Maar voordat daadwerkelijk tot productie kan worden overgegaan moet in de laatste fase van het onderzoek worden aangetoond dat het vaccin mensen daadwerkelijk langere tijd beschermt tegen het coronavirus, en zullen overheidsdiensten versneld goedkeuring aan het middel moeten verlenen als ze het ook snel beschikbaar willen stellen aan hun bevolking.
AstraZeneca heeft al overeenkomsten ondertekend met regeringen van verschillende landen om het vaccin te leveren. Ook Nederland heeft het vaccin onlangs al vooruitbesteld.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
3 uur geledenHUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.
4 uur geleden