Zuid-Koreaans SK Bioscience gaat coronavaccin produceren
SEOUL (ANP/RTR) - SK Bioscience uit Zuid-Korea gaat het experimentele coronavaccin van de Britse farmaceut AstraZeneca op een wereldwijde schaal produceren. De twee partijen sloten daar dinsdag een overeenkomst over.
Maandag werd bekendgemaakt dat het coronavaccin, dat aan de Universiteit van Oxford wordt ontwikkeld, volgens de eerste onderzoeksresultaten veilig is en een krachtige reactie van het immuunsysteem oproept.
Voldoende productiecapaciteit is een van de drie voorwaarden waaraan moet worden voldaan om eind van dit jaar het vaccin uit te kunnen rollen, aldus Oxford. De universiteit zei eerder samen met AstraZeneca te proberen tegen september de eerste miljoen vaccins te produceren.
Versnelde goedkeuring overheid
Maar voordat daadwerkelijk tot productie kan worden overgegaan moet in de laatste fase van het onderzoek worden aangetoond dat het vaccin mensen daadwerkelijk langere tijd beschermt tegen het coronavirus, en zullen overheidsdiensten versneld goedkeuring aan het middel moeten verlenen als ze het ook snel beschikbaar willen stellen aan hun bevolking.
AstraZeneca heeft al overeenkomsten ondertekend met regeringen van verschillende landen om het vaccin te leveren. Ook Nederland heeft het vaccin onlangs al vooruitbesteld.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
13 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie blijft de komende jaren groeien, verwachten economen van Rabobank. Zij voorzien voor dit jaar een groei van 1,7 procent ten opzichte van 2024. Voor volgend jaar en 2027 voorspelt de bank een verdere groei van 1,3 procent per jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
10 uur geleden