Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaan Kim wint 1500 meter, Nuis en Krol op flinke afstand

Zuid-Koreaan Kim wint 1500 meter, Nuis en Krol op flinke afstand

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - De Zuid-Koreaanse schaatser Kim Min-seok heeft bij de eerste wereldbeker in Polen verrassend de 1500 meter op zijn naam geschreven. Hij finishte in een tijd van 1.46,15. De Chinees Ning Zhongyan was net iets langzamer en pakte met 1.46,19 zilver. Het brons ging naar de Amerikaan Joey Mantia (1.46,38).

De Nederlandse toppers Kjeld Nuis en Thomas Krol konden de hoge verwachtingen niet waarmaken. Ze reden in de laatste rit tegen elkaar en misten mede door een moeizame laatste baanwissel het podium ruimschoots. Olympisch kampioen Nuis reed de zesde tijd (1.47,06) en wereldkampioen Krol kwam niet verder dan de zestiende plek (1.48,58).

Jan Blokhuijsen belandde met een tijd van 1.47,69 op de elfde plek. Patrick Roest stelde met de twaalfde tijd (1.47,72) eveneens teleur. De wereldkampioen allround was vrijdag na zijn derde plaats op de 5000 meter ook al ontevreden. Chris Huizinga moest op de schaatsmijl genoegen nemen met de twintigste en laatste plaats (1.49,93).

Grote moeite

Krol veroverde twee weken geleden in Heerenveen de Nederlandse titel nog met een tijd van 1.44,27. Nuis eindigde in Thialf als tweede in 1.44,53.

De twee Nederlanders gingen in Tomaszów Mazowiecki vol voor de winst. Al snel bleek echter dat met name Krol op het zware ijs grote moeite had om op topsnelheid te komen en zijn ritme vast te houden. Bij het ingaan van de laatste ronde had Nuis ruim een halve seconde voorsprong op Krol en liet hij tevens nog de beste tijd noteren. Op de kruising hield Nuis vanuit de buitenbaan echter even in, omdat hij dacht dat Krol nog voorbij kon komen. Door de haperende uitvoering van de wissel liepen beide rijders flinke vertraging op en bleef een toptijd voor Nuis buiten bereik.

"Het begon nog wel goed", blikte Nuis bij de NOS terug op zijn enerverende rit. "Ik was er super op gebrand om van Krol te winnen. Dat is gelukt, maar de manier waarop dat gebeurde, verdiende zeker niet de schoonheidsprijs. Bij de 1100 meter voelde ik dat ik zou gaan winnen. Ik hoopte dat hij in die bocht voor de kruising nog onder mij door zou komen, maar hij kwam niet. In plaats van dat ik erop en erover ging, ging ik op hem wachten. Ik hield even in en daardoor kwam er een tijd uit waarvoor ik mij diep schaam. Wij zijn er hier dik afgereden en dat doet heel veel pijn."

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

5 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

7 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

10 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

12 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

12 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

15 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

15 uur geleden