Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaan Kim wint 1500 meter, Nuis en Krol op flinke afstand

Zuid-Koreaan Kim wint 1500 meter, Nuis en Krol op flinke afstand

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - De Zuid-Koreaanse schaatser Kim Min-seok heeft bij de eerste wereldbeker in Polen verrassend de 1500 meter op zijn naam geschreven. Hij finishte in een tijd van 1.46,15. De Chinees Ning Zhongyan was net iets langzamer en pakte met 1.46,19 zilver. Het brons ging naar de Amerikaan Joey Mantia (1.46,38).

De Nederlandse toppers Kjeld Nuis en Thomas Krol konden de hoge verwachtingen niet waarmaken. Ze reden in de laatste rit tegen elkaar en misten mede door een moeizame laatste baanwissel het podium ruimschoots. Olympisch kampioen Nuis reed de zesde tijd (1.47,06) en wereldkampioen Krol kwam niet verder dan de zestiende plek (1.48,58).

Jan Blokhuijsen belandde met een tijd van 1.47,69 op de elfde plek. Patrick Roest stelde met de twaalfde tijd (1.47,72) eveneens teleur. De wereldkampioen allround was vrijdag na zijn derde plaats op de 5000 meter ook al ontevreden. Chris Huizinga moest op de schaatsmijl genoegen nemen met de twintigste en laatste plaats (1.49,93).

Grote moeite

Krol veroverde twee weken geleden in Heerenveen de Nederlandse titel nog met een tijd van 1.44,27. Nuis eindigde in Thialf als tweede in 1.44,53.

De twee Nederlanders gingen in Tomaszów Mazowiecki vol voor de winst. Al snel bleek echter dat met name Krol op het zware ijs grote moeite had om op topsnelheid te komen en zijn ritme vast te houden. Bij het ingaan van de laatste ronde had Nuis ruim een halve seconde voorsprong op Krol en liet hij tevens nog de beste tijd noteren. Op de kruising hield Nuis vanuit de buitenbaan echter even in, omdat hij dacht dat Krol nog voorbij kon komen. Door de haperende uitvoering van de wissel liepen beide rijders flinke vertraging op en bleef een toptijd voor Nuis buiten bereik.

"Het begon nog wel goed", blikte Nuis bij de NOS terug op zijn enerverende rit. "Ik was er super op gebrand om van Krol te winnen. Dat is gelukt, maar de manier waarop dat gebeurde, verdiende zeker niet de schoonheidsprijs. Bij de 1100 meter voelde ik dat ik zou gaan winnen. Ik hoopte dat hij in die bocht voor de kruising nog onder mij door zou komen, maar hij kwam niet. In plaats van dat ik erop en erover ging, ging ik op hem wachten. Ik hield even in en daardoor kwam er een tijd uit waarvoor ik mij diep schaam. Wij zijn er hier dik afgereden en dat doet heel veel pijn."

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

5 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

6 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

12 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

12 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

16 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden