Zuid-Koreaan Kim wint 1500 meter, Nuis en Krol op flinke afstand
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - De Zuid-Koreaanse schaatser Kim Min-seok heeft bij de eerste wereldbeker in Polen verrassend de 1500 meter op zijn naam geschreven. Hij finishte in een tijd van 1.46,15. De Chinees Ning Zhongyan was net iets langzamer en pakte met 1.46,19 zilver. Het brons ging naar de Amerikaan Joey Mantia (1.46,38).
De Nederlandse toppers Kjeld Nuis en Thomas Krol konden de hoge verwachtingen niet waarmaken. Ze reden in de laatste rit tegen elkaar en misten mede door een moeizame laatste baanwissel het podium ruimschoots. Olympisch kampioen Nuis reed de zesde tijd (1.47,06) en wereldkampioen Krol kwam niet verder dan de zestiende plek (1.48,58).
Jan Blokhuijsen belandde met een tijd van 1.47,69 op de elfde plek. Patrick Roest stelde met de twaalfde tijd (1.47,72) eveneens teleur. De wereldkampioen allround was vrijdag na zijn derde plaats op de 5000 meter ook al ontevreden. Chris Huizinga moest op de schaatsmijl genoegen nemen met de twintigste en laatste plaats (1.49,93).
Grote moeite
Krol veroverde twee weken geleden in Heerenveen de Nederlandse titel nog met een tijd van 1.44,27. Nuis eindigde in Thialf als tweede in 1.44,53.
De twee Nederlanders gingen in Tomaszów Mazowiecki vol voor de winst. Al snel bleek echter dat met name Krol op het zware ijs grote moeite had om op topsnelheid te komen en zijn ritme vast te houden. Bij het ingaan van de laatste ronde had Nuis ruim een halve seconde voorsprong op Krol en liet hij tevens nog de beste tijd noteren. Op de kruising hield Nuis vanuit de buitenbaan echter even in, omdat hij dacht dat Krol nog voorbij kon komen. Door de haperende uitvoering van de wissel liepen beide rijders flinke vertraging op en bleef een toptijd voor Nuis buiten bereik.
"Het begon nog wel goed", blikte Nuis bij de NOS terug op zijn enerverende rit. "Ik was er super op gebrand om van Krol te winnen. Dat is gelukt, maar de manier waarop dat gebeurde, verdiende zeker niet de schoonheidsprijs. Bij de 1100 meter voelde ik dat ik zou gaan winnen. Ik hoopte dat hij in die bocht voor de kruising nog onder mij door zou komen, maar hij kwam niet. In plaats van dat ik erop en erover ging, ging ik op hem wachten. Ik hield even in en daardoor kwam er een tijd uit waarvoor ik mij diep schaam. Wij zijn er hier dik afgereden en dat doet heel veel pijn."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden