Zuid-Korea wil wapenleveranties aan Oekraïne heroverwegen
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft ontstemd gereageerd op het nieuwe verdrag tussen buurland Noord-Korea en Rusland. De nationale veiligheidsadviseur Chang Ho-jin zei dat zijn regering zich grote zorgen maakt, bericht persbureau Yonhap. Hij kondigde aan dat opnieuw zal worden gekeken naar het huidige beleid voor wapenleveranties aan Oekraïne.
Zuid-Korea zegt momenteel geen dodelijke wapens te leveren aan Oekraïne, maar dat beleid zou dus kunnen veranderen. Specifieke maatregelen worden naar verwachting later bekendgemaakt. Chang kondigde ook aan dat nieuwe sancties worden ingesteld tegen schepen, personen en organisaties die olie en wapens vervoeren tussen Rusland en Noord-Korea.
De uitspraken van de veiligheidsadviseur volgden op het bezoek van de Russische president Vladimir Poetin aan dictatuur Noord-Korea. Hij ontmoette leider Kim Jong-un en tekende een verdrag waarin is afgesproken dat de landen elkaar te hulp komen bij een aanval. Ook willen de landen op allerlei terreinen intensiever gaan samenwerken.
Het democratisch bestuurde Zuid-Korea is formeel nog in oorlog met Noord-Korea en volgt ontwikkelingen in het buurland nauwlettend. Veiligheidsadviseur Chang zei dat iedere vorm van steun aan de Noord-Koreaanse krijgsmacht strijdig is met de internationale sancties die zijn ingesteld tegen het regime van Kim.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
25 minuten geledenMINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
4 uur geleden