Zuid-Korea waarschuwt voor 'crisis' om Noord-Koreaanse raketten
SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in waarschuwt voor een "crisis" als Noord-Korea besluit meer rakettesten uit te voeren met langeafstandsraketten. De aankondiging komt na een recordmaand waarin Noord-Korea zeven rakettesten uitvoerde.
Elke poging van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un om opnieuw te experimenteren met langeafstandsraketten zal volgens Moon "jarenlange inspanningen en vredesbesprekingen tenietdoen". Daardoor kan het Koreaanse schiereiland zijn inziens "onmiddellijk terugvallen in de crisissituatie van vijf jaar geleden".
Het regime van Jong-un zorgt al jaren voor internationale onrust door te werken aan geavanceerde wapens. De vorige Amerikaanse president Donald Trump probeerde te onderhandelen met Kim, maar dat leidde niet tot een doorbraak. Moon noemt dat "zeer betreurenswaardig".
Joe Biden
Hij verwacht dat de huidige Amerikaanse president Joe Biden alsnog om de tafel zal gaan met de Noord-Koreaanse leider. "Dat is slechts een kwestie van tijd", aldus Moon.
Moon, die tijdens zijn vijfjarige regeringstermijn regelmatig vredesbesprekingen met Noord-Korea voerde, legt zijn ambt in mei neer. Een opvolger wordt begin volgende maand gekozen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.
19 minuten geledenSANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.
31 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.
3 uur geleden