Zuid-Korea waarschuwt: einde aan regime van Kim bij inzet kernbom
SEOUL (ANP/RTR) - Als Noord-Korea kernwapens gebruikt, maakt Zuid-Korea samen met de Verenigde Staten een einde aan het regime van Kim Jong-un. Dat heeft de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gezegd in een toespraak op de Dag van het Leger. Voor die feestdag werd ook een grote militaire parade gehouden. Dat gebeurt niet vaak in het land.
"Als Noord-Korea nucleaire wapens gebruikt, zal het regime beëindigd worden door een overweldigend antwoord van de alliantie van de Republiek Korea en de VS", zei Yoon tegen militairen op de luchtmachtbasis in de hoofdstad. Hij kondigde daarbij ook aan dat hij de krijgsmacht en de defensie-industrie gaat versterken.
Aan de militaire parade namen volgens persbureau Yonhap 3700 militairen deel. Ook sloten volgens het ministerie van Defensie 300 van de 28.500 Amerikaanse militairen in het land aan. De mensen langs de route zagen tanks, raketten en onderwaterdrones voorbijtrekken. Aanvankelijk zouden ook gevechtsvliegtuigen overvliegen, maar dat ging door het slechte weer niet door.
De laatste keer dat Zuid-Korea een dergelijke parade organiseerde was in 2013. Normaal gesproken is de Dag van het Leger op 1 oktober, maar dan viert het land dit jaar al een andere nationale feestdag. De militaire parade werd voorheen eens in de vijf jaar gehouden, maar daar zag de vorige Zuid-Koreaanse regering onder Moon Jae-in vanaf in de hoop de banden met Noord-Korea te verbeteren.
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
31 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
5 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
6 uur geleden