Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea treft maatregelen tegen media, politiek en activisten

Zuid-Korea treft maatregelen tegen media, politiek en activisten

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft met behulp van het krijgsrecht media, politiek en activisme aan banden gelegd. President Yoon Suk-yeol zegt in te grijpen omdat Noord-Koreaanse en "antistaatskrachten" de veiligheid van het land in gevaar zouden brengen. Topgeneraal Park An-su heeft bekendgemaakt welke gevolgen dat heeft, blijkt uit de verklaring die persbureau Yonhap heeft verspreid.

In Zuid-Korea zijn "alle politieke activiteiten" aan banden gelegd, inclusief die van het parlement. Ook staan alle publicaties van de pers vanaf nu onder controle, blijkt uit de verklaring. Verder zijn allerlei vormen van protest, waaronder stakingen en "samenkomsten die sociale onrust uitlokken" verboden. De verloven van alle zorgmedewerkers zijn ingetrokken.

Wie de regels overtreedt, kan opgepakt worden, waarschuwt de generaal in de verklaring.

Meer uit Buitenland

VS vallen doelen aan in zuiden Iran

WASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".

1 uur geleden
Canada: behandeling flotilla-activisten door Israël onacceptabel

OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.

3 uur geleden
Spaanse Hondius-opvarende test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.

9 uur geleden
Braziliaanse president ondergaat bestralingstherapie

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.

9 uur geleden
VK breekt hitterecord voor de maand mei

LONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.

12 uur geleden
Rusland roept buitenlandse burgers op Kyiv te verlaten

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.

12 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.

14 uur geleden