Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea tijdens hittegolf gewaarschuwd voor naderende tyfoon

Zuid-Korea tijdens hittegolf gewaarschuwd voor naderende tyfoon

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse meteorologische dienst heeft alarm geslagen over een naderende tyfoon. De storm Khanun kan komende week aan land komen in het Oost-Aziatische land. Dat wordt al maanden geteisterd door extreem weer, zoals een hittegolf die de Wereldjamboree van de scouting heeft ontregeld.

Khanun heeft in andere landen al voor schade en overlast gezorgd. De tyfoon komt volgens de laatste voorspellingen op 10 augustus in de buurt van de grote havenstad Busan. De meteorologische dienst heeft opgeroepen tijdig voorzorgsmaatregelen te nemen, al wordt er ook rekening mee gehouden dat Khanun nog van richting kan veranderen.

Het overtrekken van de storm zou in grote delen van Zuid-Korea tot regen en harde wind kunnen leiden. Het land zuchtte de afgelopen dagen onder temperaturen die soms opliepen tot 38 graden. De autoriteiten moesten daardoor de organisatie te hulp schieten van de Wereldjamboree. Daar doen tienduizenden scouts aan mee uit meer dan 150 landen, waaronder Nederland. Dat enorme evenement duurt tot 12 augustus.

Khanun bevindt zich momenteel op zo'n 190 kilometer ten noordenoosten van het Japanse eiland Okinawa, meldde de Zuid-Koreaanse meteorologische dienst zondag. De storm gaat gepaard met windsnelheden van 126 kilometer per uur.

Meer uit Buitenland

Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

43 minuten geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

1 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

2 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

3 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

3 uur geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

4 uur geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

6 uur geleden