Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea tijdens hittegolf gewaarschuwd voor naderende tyfoon

Zuid-Korea tijdens hittegolf gewaarschuwd voor naderende tyfoon

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse meteorologische dienst heeft alarm geslagen over een naderende tyfoon. De storm Khanun kan komende week aan land komen in het Oost-Aziatische land. Dat wordt al maanden geteisterd door extreem weer, zoals een hittegolf die de Wereldjamboree van de scouting heeft ontregeld.

Khanun heeft in andere landen al voor schade en overlast gezorgd. De tyfoon komt volgens de laatste voorspellingen op 10 augustus in de buurt van de grote havenstad Busan. De meteorologische dienst heeft opgeroepen tijdig voorzorgsmaatregelen te nemen, al wordt er ook rekening mee gehouden dat Khanun nog van richting kan veranderen.

Het overtrekken van de storm zou in grote delen van Zuid-Korea tot regen en harde wind kunnen leiden. Het land zuchtte de afgelopen dagen onder temperaturen die soms opliepen tot 38 graden. De autoriteiten moesten daardoor de organisatie te hulp schieten van de Wereldjamboree. Daar doen tienduizenden scouts aan mee uit meer dan 150 landen, waaronder Nederland. Dat enorme evenement duurt tot 12 augustus.

Khanun bevindt zich momenteel op zo'n 190 kilometer ten noordenoosten van het Japanse eiland Okinawa, meldde de Zuid-Koreaanse meteorologische dienst zondag. De storm gaat gepaard met windsnelheden van 126 kilometer per uur.

Meer uit Buitenland

VS voert opnieuw aanvallen uit op Iran na neerhalen drone

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.

1 uur geleden
Grote reddingsactie in Italiaanse grot voor vastzittende man

GENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.

2 uur geleden
Geen winnaar na eerste ronde Colombiaanse presidentsverkiezingen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.

3 uur geleden
Amnesty: propaganda overheerst in Russisch onderwijs

LONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.

3 uur geleden
Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

10 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

12 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

15 uur geleden