Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea tijdens hittegolf gewaarschuwd voor naderende tyfoon

Zuid-Korea tijdens hittegolf gewaarschuwd voor naderende tyfoon

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse meteorologische dienst heeft alarm geslagen over een naderende tyfoon. De storm Khanun kan komende week aan land komen in het Oost-Aziatische land. Dat wordt al maanden geteisterd door extreem weer, zoals een hittegolf die de Wereldjamboree van de scouting heeft ontregeld.

Khanun heeft in andere landen al voor schade en overlast gezorgd. De tyfoon komt volgens de laatste voorspellingen op 10 augustus in de buurt van de grote havenstad Busan. De meteorologische dienst heeft opgeroepen tijdig voorzorgsmaatregelen te nemen, al wordt er ook rekening mee gehouden dat Khanun nog van richting kan veranderen.

Het overtrekken van de storm zou in grote delen van Zuid-Korea tot regen en harde wind kunnen leiden. Het land zuchtte de afgelopen dagen onder temperaturen die soms opliepen tot 38 graden. De autoriteiten moesten daardoor de organisatie te hulp schieten van de Wereldjamboree. Daar doen tienduizenden scouts aan mee uit meer dan 150 landen, waaronder Nederland. Dat enorme evenement duurt tot 12 augustus.

Khanun bevindt zich momenteel op zo'n 190 kilometer ten noordenoosten van het Japanse eiland Okinawa, meldde de Zuid-Koreaanse meteorologische dienst zondag. De storm gaat gepaard met windsnelheden van 126 kilometer per uur.

Meer uit Buitenland

Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

12 minuten geleden
Oekraïne meldt meerdere doden na aanhoudende Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.

20 minuten geleden
Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

2 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

3 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

3 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

10 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

10 uur geleden