Zuid-Korea tijdens hittegolf gewaarschuwd voor naderende tyfoon
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse meteorologische dienst heeft alarm geslagen over een naderende tyfoon. De storm Khanun kan komende week aan land komen in het Oost-Aziatische land. Dat wordt al maanden geteisterd door extreem weer, zoals een hittegolf die de Wereldjamboree van de scouting heeft ontregeld.
Khanun heeft in andere landen al voor schade en overlast gezorgd. De tyfoon komt volgens de laatste voorspellingen op 10 augustus in de buurt van de grote havenstad Busan. De meteorologische dienst heeft opgeroepen tijdig voorzorgsmaatregelen te nemen, al wordt er ook rekening mee gehouden dat Khanun nog van richting kan veranderen.
Het overtrekken van de storm zou in grote delen van Zuid-Korea tot regen en harde wind kunnen leiden. Het land zuchtte de afgelopen dagen onder temperaturen die soms opliepen tot 38 graden. De autoriteiten moesten daardoor de organisatie te hulp schieten van de Wereldjamboree. Daar doen tienduizenden scouts aan mee uit meer dan 150 landen, waaronder Nederland. Dat enorme evenement duurt tot 12 augustus.
Khanun bevindt zich momenteel op zo'n 190 kilometer ten noordenoosten van het Japanse eiland Okinawa, meldde de Zuid-Koreaanse meteorologische dienst zondag. De storm gaat gepaard met windsnelheden van 126 kilometer per uur.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/RTR/AFP) - Congo en rebellengroep M23 hebben in Doha een conceptovereenkomst getekend voor een staakt-het-vuren in Oost-Congo. Tijdens een ceremonie in de Qatarese hoofdstad tekenden afgevaardigden van beide partijen het document. Qatar werpt zich al geruime tijd op als bemiddelaar in het conflict in Congo.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan geeft 62 historische objecten terug aan inheemse Canadese volkeren. De Katholieke Kerk noemt de stap een concreet teken van dialoog, respect en broederschap.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.
4 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.
5 uur geledenNEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.
9 uur geleden