'Zuid-Korea stuurt honderdduizenden testkits naar de VS'
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea wil dinsdag 600.000 testkits voor het coronavirus naar de Verenigde Staten sturen. Het gaat volgens een bron om de eerste grote lading die door de Zuid-Koreanen aan hun zwaar getroffen bondgenoot wordt overgedragen.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Zuid-Koreanen om hulp gevraagd. Hij vroeg zijn ambtsgenoot Moon Jae-in eind vorige maand in een telefoongesprek om materiaal te sturen waarmee op het coronavirus kan worden getest.
De ingewijde zegt dat de eerste lading met testkits dinsdag naar de VS gaat. De Amerikaanse overheid betaalt daar wel voor en stuurt ook een vrachtvliegtuig om het materiaal op te halen. In de nabije toekomst worden volgens de bron nog eens 150.000 testkits geëxporteerd.
Controle
Zuid-Korea behoorde na China tot de eerste landen waar het virus op grote schaal om zich heen greep. De Zuid-Koreanen wisten de uitbraak grotendeels onder controle te krijgen, onder meer door op grote schaal coronatesten uit te voeren.
Inmiddels zijn de VS het zwaarst getroffen land ter wereld. Het dodental door de uitbraak staat daar op ongeveer 22.000. De Zuid-Koreaanse bron zegt dat zo snel mogelijk is gehandeld "met het oog op hoe dringend de situatie daar is".
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.
56 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.
1 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."
8 uur geleden