
'Zuid-Korea stuurt honderdduizenden testkits naar de VS'
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea wil dinsdag 600.000 testkits voor het coronavirus naar de Verenigde Staten sturen. Het gaat volgens een bron om de eerste grote lading die door de Zuid-Koreanen aan hun zwaar getroffen bondgenoot wordt overgedragen.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Zuid-Koreanen om hulp gevraagd. Hij vroeg zijn ambtsgenoot Moon Jae-in eind vorige maand in een telefoongesprek om materiaal te sturen waarmee op het coronavirus kan worden getest.
De ingewijde zegt dat de eerste lading met testkits dinsdag naar de VS gaat. De Amerikaanse overheid betaalt daar wel voor en stuurt ook een vrachtvliegtuig om het materiaal op te halen. In de nabije toekomst worden volgens de bron nog eens 150.000 testkits geëxporteerd.
Controle
Zuid-Korea behoorde na China tot de eerste landen waar het virus op grote schaal om zich heen greep. De Zuid-Koreanen wisten de uitbraak grotendeels onder controle te krijgen, onder meer door op grote schaal coronatesten uit te voeren.
Inmiddels zijn de VS het zwaarst getroffen land ter wereld. Het dodental door de uitbraak staat daar op ongeveer 22.000. De Zuid-Koreaanse bron zegt dat zo snel mogelijk is gehandeld "met het oog op hoe dringend de situatie daar is".
Meer uit Buitenland
GAZA (ANP/AFP) - Palestijnen hebben in de Gazastrook voor de tweede achtereenvolgende dag geprotesteerd tegen het Hamas-bewind. Ze riepen op tot het beëindigen van de oorlog met Israël.
3 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties is blij met de gesprekken die Rusland en Oekraïne hebben gevoerd met de Verenigde Staten, en wil graag helpen. De afspraken die gemaakt worden over de Zwarte Zee zijn volgens Guterres belangrijk voor de voedselvoorziening.
31 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Wie denkt dat Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk Europa met hun kernbommen kunnen beschermen, houdt zichzelf voor de gek, vindt NAVO-topman Mark Rutte. "Het is uitgesloten dat zij de Verenigde Staten kunnen vervangen."
54 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet terechtstaan voor een vermeende couppoging na zijn verkiezingsnederlaag in 2022. Vijf rechters van het hooggerechtshof in Brazilië hebben dat unaniem besloten.
56 minuten geledenTALLINN (ANP/AFP) - Het parlement van Estland wil de rechten van de Russische minderheid in het land om te stemmen beperken. Het idee is dat zo buitenlandse inmenging bij de gemeenteraadsverkiezingen voorkomen wordt. Uiteindelijk mogen alleen nog Esten en mensen uit andere EU-lidstaten stemmen.
56 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne wil Europese gevechtstroepen in het land, geen vredesmissie na een bestand met de Russen. Dat zei een topadviseur van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Verenigde Staten en Europa zouden er heel onverstandig aan doen om elkaar juist op dit moment los te laten, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Het vanzelfsprekende verbond van de westerse landen vertoont barsten nu de Amerikaanse bescherming niet meer gegarandeerd lijkt. Maar ze kunnen niet zonder elkaar, benadrukte Rutte woensdag.
1 uur geleden