Zuid-Korea schakelt Saudi-Arabië uit na strafschoppen op Azië Cup
AL RAYYAN (ANP) - Zuid-Korea heeft zich ten koste van Saudi-Arabië geplaatst voor de kwartfinales van de Azië Cup. De ploeg van bondscoach Jürgen Klinsmann was in Qatar na strafschoppen te sterk voor de formatie van Roberto Mancini. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 1-1.
De openingstreffer van Saudi-Arabië, dat op het laatste WK nog had gestunt met een zege tegen Argentinië, viel in de 46e minuut. Na een assist van aanvoerder Salem Al-Dawsari schoot Abdullah Radif de bal in de verre hoek. Zuid-Korea kwam pas in de 9e minuut van de blessuretijd langszij door Cho Gue-sung, die van dichtbij raak kopte.
In de verlenging werd niet meer gescoord, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. Sami Al-Najei en Abdulrahman Ghareeb misten namens Saudi-Arabië, terwijl alle Koreanen scoorden.
Voor Zuid-Korea was het pas de tweede zege in vier wedstrijden op de Azië Cup. De ploeg van onder anderen Kim Min-jae (Bayern München) en Son Heung-min (Tottenham Hotspur) was met 5 punten als nummer 2 doorgedrongen tot de knock-outfase. De teller van Son staat op twee treffers, allebei uit een strafschop.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
9 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
17 uur geleden