Zuid-Korea schakelt Saudi-Arabië uit na strafschoppen op Azië Cup
AL RAYYAN (ANP) - Zuid-Korea heeft zich ten koste van Saudi-Arabië geplaatst voor de kwartfinales van de Azië Cup. De ploeg van bondscoach Jürgen Klinsmann was in Qatar na strafschoppen te sterk voor de formatie van Roberto Mancini. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 1-1.
De openingstreffer van Saudi-Arabië, dat op het laatste WK nog had gestunt met een zege tegen Argentinië, viel in de 46e minuut. Na een assist van aanvoerder Salem Al-Dawsari schoot Abdullah Radif de bal in de verre hoek. Zuid-Korea kwam pas in de 9e minuut van de blessuretijd langszij door Cho Gue-sung, die van dichtbij raak kopte.
In de verlenging werd niet meer gescoord, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. Sami Al-Najei en Abdulrahman Ghareeb misten namens Saudi-Arabië, terwijl alle Koreanen scoorden.
Voor Zuid-Korea was het pas de tweede zege in vier wedstrijden op de Azië Cup. De ploeg van onder anderen Kim Min-jae (Bayern München) en Son Heung-min (Tottenham Hotspur) was met 5 punten als nummer 2 doorgedrongen tot de knock-outfase. De teller van Son staat op twee treffers, allebei uit een strafschop.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
37 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
38 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geleden