Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea schakelt Saudi-Arabië uit na strafschoppen op Azië Cup

Zuid-Korea schakelt Saudi-Arabië uit na strafschoppen op Azië Cup

AL RAYYAN (ANP) - Zuid-Korea heeft zich ten koste van Saudi-Arabië geplaatst voor de kwartfinales van de Azië Cup. De ploeg van bondscoach Jürgen Klinsmann was in Qatar na strafschoppen te sterk voor de formatie van Roberto Mancini. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 1-1.

De openingstreffer van Saudi-Arabië, dat op het laatste WK nog had gestunt met een zege tegen Argentinië, viel in de 46e minuut. Na een assist van aanvoerder Salem Al-Dawsari schoot Abdullah Radif de bal in de verre hoek. Zuid-Korea kwam pas in de 9e minuut van de blessuretijd langszij door Cho Gue-sung, die van dichtbij raak kopte.

In de verlenging werd niet meer gescoord, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. Sami Al-Najei en Abdulrahman Ghareeb misten namens Saudi-Arabië, terwijl alle Koreanen scoorden.

Voor Zuid-Korea was het pas de tweede zege in vier wedstrijden op de Azië Cup. De ploeg van onder anderen Kim Min-jae (Bayern München) en Son Heung-min (Tottenham Hotspur) was met 5 punten als nummer 2 doorgedrongen tot de knock-outfase. De teller van Son staat op twee treffers, allebei uit een strafschop.

Meer uit Voetbal

AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

8 minuten geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

9 minuten geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

10 minuten geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

1 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

1 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

1 uur geleden
NEC-coach Schreuder: onzeker of Chery speelt na paspoortkwestie

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.

2 uur geleden