Zuid-Korea roept op tot nieuwe gesprekken met Noord-Korea
SEOUL (ANP/RTR) - Er is een "wanhopige behoefte" aan praktische manieren om de betrekkingen met Noord-Korea te verbeteren. Dat zei de Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in dinsdag tijdens zijn jaarlijkse nieuwjaarsrede in de hoofdstad Seoul. Indien noodzakelijk is hij bereid de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zelf meerdere keren te ontmoeten.
Moon zei het te betreuren dat er het afgelopen jaar een gebrek aan vooruitgang is in de onderhandelingen. Hij riep op tot nieuwe gesprekken met Pyongyang en beloofde door te gaan met zijn werk om de gesprekken tussen de VS en Noord-Korea te vergemakkelijken. "In een tijd van impasse in de gesprekken tussen de VS en Noord-Korea, en waar we ons zelfs zorgen maken over een stap achteruit in de inter-Koreaanse betrekkingen, hebben we dringend behoefte aan praktische manieren om de samenwerking tussen beide Korea's te verbeteren."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
7 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
15 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
15 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
16 uur geleden