Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea praat over Noord-Koreaanse dreiging bij NAVO-top

Zuid-Korea praat over Noord-Koreaanse dreiging bij NAVO-top

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol zal op de NAVO-top op 10 en 11 juli de Noord-Koreaanse dreiging tegen Europa aan de orde stellen. Die dreiging bestaat volgens Yoon omdat Noord-Korea zijn banden met Rusland versterkt. Volgens de president moet Rusland kiezen tussen de twee Korea's en bepalen waar zijn werkelijke belangen liggen. Dat schrijft hij in een antwoord op vragen van Reuters vooruitlopend op de NAVO-top in Washington.

De relatie tussen Rusland en Zuid-Korea is bekoeld sinds Noord-Korea ervan wordt beschuldigd ballistische raketten en artillerie naar Rusland te verschepen, om dit land te steunen in zijn oorlog tegen Oekraïne. Zowel Noord-Korea als Rusland ontkent deze leveringen.

De Russische president Vladimir Poetin zegt bovendien dat Zuid-Korea "een grote vergissing" zou begaan als het op zijn beurt wapens aan Oekraïne zou leveren.

Zuid-Korea tekende protest aan toen Poetin in juni in Noord-Korea met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een verdrag voor samenwerking op het gebied van defensie sloot.

Het is de derde keer op rij dat Yoon aan een NAVO-top deelneemt. Samen met Australië, Japan en Nieuw-Zeeland zal Zuid-Korea als zogeheten Indo-Pacifische partner aanwezig zijn. Met name de Verenigde Staten willen de banden met landen in deze regio aanhalen.

Meer uit Buitenland

Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

1 uur geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

2 uur geleden
NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

4 uur geleden
Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

5 uur geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

5 uur geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

5 uur geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

5 uur geleden