Zuid-Korea praat over Noord-Koreaanse dreiging bij NAVO-top
SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol zal op de NAVO-top op 10 en 11 juli de Noord-Koreaanse dreiging tegen Europa aan de orde stellen. Die dreiging bestaat volgens Yoon omdat Noord-Korea zijn banden met Rusland versterkt. Volgens de president moet Rusland kiezen tussen de twee Korea's en bepalen waar zijn werkelijke belangen liggen. Dat schrijft hij in een antwoord op vragen van Reuters vooruitlopend op de NAVO-top in Washington.
De relatie tussen Rusland en Zuid-Korea is bekoeld sinds Noord-Korea ervan wordt beschuldigd ballistische raketten en artillerie naar Rusland te verschepen, om dit land te steunen in zijn oorlog tegen Oekraïne. Zowel Noord-Korea als Rusland ontkent deze leveringen.
De Russische president Vladimir Poetin zegt bovendien dat Zuid-Korea "een grote vergissing" zou begaan als het op zijn beurt wapens aan Oekraïne zou leveren.
Zuid-Korea tekende protest aan toen Poetin in juni in Noord-Korea met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een verdrag voor samenwerking op het gebied van defensie sloot.
Het is de derde keer op rij dat Yoon aan een NAVO-top deelneemt. Samen met Australië, Japan en Nieuw-Zeeland zal Zuid-Korea als zogeheten Indo-Pacifische partner aanwezig zijn. Met name de Verenigde Staten willen de banden met landen in deze regio aanhalen.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
2 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
5 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
5 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
5 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
7 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
7 uur geleden