Zuid-Korea pakt propaganda tegen regime Kim Jong-un aan
SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea gaat Noord-Koreaanse overlopers aanpakken die propagandaboodschappen de grens oversturen. Het gaat vaak om pamfletten met kritiek op dictator Kim Jong-un die worden vastgemaakt aan ballonnen of in flessen te water worden gelaten.
De jongere zus van Kim, Kim Yo-jong, noemde de overlopers onlangs "tuig" en "vieze straathonden" die hun thuisland hebben verraden. Noord-Korea is woest vanwege de propagandapraktijken en kondigde onder meer aan alle communicatielijnen met het zuidelijke buurland af te sluiten.
De Zuid-Koreaanse overheid komt nu in actie en maakte woensdag bekend dat zij aangifte doet tegen twee groepen overlopers. Die zouden de spanning tussen de buurlanden laten oplopen en daarmee ook de inwoners van grensgebieden in gevaar brengen, citeert persbureau Yonhap uit een persbericht van het ministerie van Hereniging.
Noord- en Zuid-Korea zijn feitelijk nog in oorlog met elkaar. Dat komt doordat de Koreaanse Oorlog van de vorige eeuw eindigde met een wapenstilstand en niet met een vredesakkoord. Het regime van Kim zorgde de afgelopen jaren voor veel internationale onrust door kernproeven uit te voeren en raketten te testen.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft de nabestaanden van de slachtoffers van de dodelijke cafébrand in Zwitserland ontmoet. Bij dat voorval kwamen tijdens de jaarwisseling tientallen bezoekers om en raakten meer dan honderd mensen gewond. De paus heeft de nabestaanden in het Vaticaan op het hart gedrukt dat het geloof "op de donkerste en pijnlijkste momenten" verlichting kan brengen en kan helpen "moedig voorwaarts te treden richting ons doel".
40 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een olietanker op de Caribische Zee in beslag genomen omdat die banden zou hebben met Venezuela, melden Amerikaanse functionarissen. Dat gebeurt vlak voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado.
1 uur geledenRIYAD/ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Golfstaten Oman, Qatar en Saudi-Arabië hebben de Amerikaanse president Donald Trump ervan overtuigd geen militaire acties tegen Iran te ondernemen. Dit heeft een hooggeplaatste Saudische functionaris gezegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een honderden jaren oude wet tegen opstanden te gebruiken in Minnesota. In die staat ontstond grote onrust nadat een agent van vreemdelingenpolitie ICE een vrouw had doodgeschoten in de stad Minneapolis.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.
3 uur geleden