Zuid-Korea pakt propaganda tegen regime Kim Jong-un aan
SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea gaat Noord-Koreaanse overlopers aanpakken die propagandaboodschappen de grens oversturen. Het gaat vaak om pamfletten met kritiek op dictator Kim Jong-un die worden vastgemaakt aan ballonnen of in flessen te water worden gelaten.
De jongere zus van Kim, Kim Yo-jong, noemde de overlopers onlangs "tuig" en "vieze straathonden" die hun thuisland hebben verraden. Noord-Korea is woest vanwege de propagandapraktijken en kondigde onder meer aan alle communicatielijnen met het zuidelijke buurland af te sluiten.
De Zuid-Koreaanse overheid komt nu in actie en maakte woensdag bekend dat zij aangifte doet tegen twee groepen overlopers. Die zouden de spanning tussen de buurlanden laten oplopen en daarmee ook de inwoners van grensgebieden in gevaar brengen, citeert persbureau Yonhap uit een persbericht van het ministerie van Hereniging.
Noord- en Zuid-Korea zijn feitelijk nog in oorlog met elkaar. Dat komt doordat de Koreaanse Oorlog van de vorige eeuw eindigde met een wapenstilstand en niet met een vredesakkoord. Het regime van Kim zorgde de afgelopen jaren voor veel internationale onrust door kernproeven uit te voeren en raketten te testen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.
32 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
4 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.
8 uur geleden