Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea op gemaakte treffers door na late zege op Portugal

Zuid-Korea op gemaakte treffers door na late zege op Portugal

AL RAYYAN (ANP) - Zuid-Korea heeft zich op de valreep geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van Paulo Bento was met 2-1 te sterk voor groepswinnaar Portugal, nadat Hwang Hee-chan in de blessuretijd het winnende doelpunt had gemaakt.

Zuid-Korea komt met de zege op 4 punten. De Aziatische ploeg hield Uruguay, dat met 2-0 te sterk was voor Ghana, op gemaakte treffers achter zich. Zuid-Korea heeft een doelsaldo van 4-4, Uruguay eindigde met een doelsaldo van 2-2. Portugal werd groepswinnaar met 6 punten.

Bondscoach Fernando Santos van Portugal had een aantal spelers rust gegeven, maar Cristiano Ronaldo hoorde daar niet bij. Hoewel de 37-jarige aanvaller in de aanloop naar het duel apart trainde, stond hij gewoon in de basis. Hij dook tijdens de eerste helft een paar keer dreigend op voor het doel van Zuid-Korea, maar het was Ricardo Horta die voor het openingsdoelpunt tekende. Op aangeven van Diogo Dalot schoot de middenvelder na vijf minuten raak, 1-0.

Hoop Zuid-Korea

Zuid-Korea, dat moest winnen en dan nog afhankelijk was van het resultaat bij het duel tussen Uruguay en Ghana, kreeg na een klein half uur weer hoop. Young-gwon Kim werkte de 1-1 binnen, nadat een corner via de schouder van Ronaldo voor zijn voeten was gevallen.

In de wetenschap dat een tweede doelpunt mogelijk al genoeg zou zijn voor Zuid-Korea ging de Aziatische ploeg na rust op zoek naar meer. Paulo Bento, de geschorste Portugese bondscoach van Zuid-Korea, zag vanaf zijn tribuneplek echter dat zijn ploeg lange tijd weinig wist te creëren. In de blessuretijd viel de bevrijdende treffer alsnog. Na een snelle uitbraak schoot Hwang Hee-chan Zuid-Korea naar de zege en de achtste finales.

Meer uit Voetbal

Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

10 uur geleden
De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

10 uur geleden
Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

14 uur geleden
Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

16 uur geleden
Halsema: Ajax en ArenA kijken naar extra maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."

16 uur geleden
De Ligt verkozen tot beste speler van ManUnited in november

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.

16 uur geleden
Real Madrid moet verdediger Alexander-Arnold twee maanden missen

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.

17 uur geleden