Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea op gemaakte treffers door na late zege op Portugal

Zuid-Korea op gemaakte treffers door na late zege op Portugal

AL RAYYAN (ANP) - Zuid-Korea heeft zich op de valreep geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van Paulo Bento was met 2-1 te sterk voor groepswinnaar Portugal, nadat Hwang Hee-chan in de blessuretijd het winnende doelpunt had gemaakt.

Zuid-Korea komt met de zege op 4 punten. De Aziatische ploeg hield Uruguay, dat met 2-0 te sterk was voor Ghana, op gemaakte treffers achter zich. Zuid-Korea heeft een doelsaldo van 4-4, Uruguay eindigde met een doelsaldo van 2-2. Portugal werd groepswinnaar met 6 punten.

Bondscoach Fernando Santos van Portugal had een aantal spelers rust gegeven, maar Cristiano Ronaldo hoorde daar niet bij. Hoewel de 37-jarige aanvaller in de aanloop naar het duel apart trainde, stond hij gewoon in de basis. Hij dook tijdens de eerste helft een paar keer dreigend op voor het doel van Zuid-Korea, maar het was Ricardo Horta die voor het openingsdoelpunt tekende. Op aangeven van Diogo Dalot schoot de middenvelder na vijf minuten raak, 1-0.

Hoop Zuid-Korea

Zuid-Korea, dat moest winnen en dan nog afhankelijk was van het resultaat bij het duel tussen Uruguay en Ghana, kreeg na een klein half uur weer hoop. Young-gwon Kim werkte de 1-1 binnen, nadat een corner via de schouder van Ronaldo voor zijn voeten was gevallen.

In de wetenschap dat een tweede doelpunt mogelijk al genoeg zou zijn voor Zuid-Korea ging de Aziatische ploeg na rust op zoek naar meer. Paulo Bento, de geschorste Portugese bondscoach van Zuid-Korea, zag vanaf zijn tribuneplek echter dat zijn ploeg lange tijd weinig wist te creëren. In de blessuretijd viel de bevrijdende treffer alsnog. Na een snelle uitbraak schoot Hwang Hee-chan Zuid-Korea naar de zege en de achtste finales.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard huurt Spartaan Duijvestijn tot einde seizoen

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.

9 minuten geleden
Le Monde: salaris Infantino flink gegroeid sinds zijn aanstelling

ZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.

23 minuten geleden
Van Nistelrooij assistent-trainer bij Oranje op weg naar WK

ZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.

24 minuten geleden
Oranje-international Malen op huurbasis naar AS Roma

ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.

2 uur geleden
Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

12 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

12 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

14 uur geleden