Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea op gemaakte treffers door na late zege op Portugal

Zuid-Korea op gemaakte treffers door na late zege op Portugal

AL RAYYAN (ANP) - Zuid-Korea heeft zich op de valreep geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van Paulo Bento was met 2-1 te sterk voor groepswinnaar Portugal, nadat Hwang Hee-chan in de blessuretijd het winnende doelpunt had gemaakt.

Zuid-Korea komt met de zege op 4 punten. De Aziatische ploeg hield Uruguay, dat met 2-0 te sterk was voor Ghana, op gemaakte treffers achter zich. Zuid-Korea heeft een doelsaldo van 4-4, Uruguay eindigde met een doelsaldo van 2-2. Portugal werd groepswinnaar met 6 punten.

Bondscoach Fernando Santos van Portugal had een aantal spelers rust gegeven, maar Cristiano Ronaldo hoorde daar niet bij. Hoewel de 37-jarige aanvaller in de aanloop naar het duel apart trainde, stond hij gewoon in de basis. Hij dook tijdens de eerste helft een paar keer dreigend op voor het doel van Zuid-Korea, maar het was Ricardo Horta die voor het openingsdoelpunt tekende. Op aangeven van Diogo Dalot schoot de middenvelder na vijf minuten raak, 1-0.

Hoop Zuid-Korea

Zuid-Korea, dat moest winnen en dan nog afhankelijk was van het resultaat bij het duel tussen Uruguay en Ghana, kreeg na een klein half uur weer hoop. Young-gwon Kim werkte de 1-1 binnen, nadat een corner via de schouder van Ronaldo voor zijn voeten was gevallen.

In de wetenschap dat een tweede doelpunt mogelijk al genoeg zou zijn voor Zuid-Korea ging de Aziatische ploeg na rust op zoek naar meer. Paulo Bento, de geschorste Portugese bondscoach van Zuid-Korea, zag vanaf zijn tribuneplek echter dat zijn ploeg lange tijd weinig wist te creëren. In de blessuretijd viel de bevrijdende treffer alsnog. Na een snelle uitbraak schoot Hwang Hee-chan Zuid-Korea naar de zege en de achtste finales.

Meer uit Voetbal

Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

35 minuten geleden
Bournemouth wint met herstelde Kluivert op de bank van Fulham

LONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.

46 minuten geleden
RB Leipzig stelt derde plaats en Champions League veilig

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.

2 uur geleden
Marseille straft spits Aubameyang na incident met brandblusser

MARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.

2 uur geleden
Corendon stopt na WK als sponsor van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.

2 uur geleden
Liverpool gelijk tegen Chelsea ondanks treffer Gravenberch

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.

4 uur geleden
Wieffer (Brighton) kampt met 'lichte' enkelblessure'

BRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.

4 uur geleden