Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea: Noord-Korea test weer raketten met zeer groot bereik

Zuid-Korea: Noord-Korea test weer raketten met zeer groot bereik

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vanaf zijn oostkust vermoedelijk een ballistische raket met zeer groot bereik richting zee afgevuurd, meldt Zuid-Korea. Het buurland zegt dat het om de eerste volledige test met een intercontinentale raket gaat sinds 2017.

De Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in stelt dat het regime in Pyongyang met de lancering van donderdag zich niet langer houdt aan zijn belofte uit 2018. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zei toen geen testen met intercontinentale raketten meer uit te gaan voeren.

De raket bereikte een hoogte van 6200 kilometer en legde een afstand van 1080 kilometer af, meldt Zuid-Korea. Moon spreekt van "een ernstige bedreiging voor het Koreaanse schiereiland, de regio en de internationale gemeenschap". Als reactie op Noord-Korea testte het Zuid-Koreaanse leger zelf meerdere raketten, om te laten dat het in staat zou zijn om eventueel een doel in Noord-Korea te raken.

Veiligheidssituatie

De Noord-Koreaanse raket kwam volgens Japan neer in zijn territoriale wateren. Dat land zegt eveneens dat er een intercontinentale ballistische raket is getest. "Dit is zo'n schandalige, onvergeeflijke daad", zei de Japanse premier Fumio Kishida. Ook de Verenigde Staten hebben hun ongenoegen uitgesproken over de lancering, die "de veiligheidssituatie in de regio dreigt te destabiliseren".

Noord-Korea mag volgens resoluties van de VN-Veiligheidsraad geen ballistische raketten lanceren, maar gaat toch door met de ontwikkeling ervan en heeft dit jaar al meer dan tien van deze raketten getest. Eerdere lanceringen hebben geleid tot strenge internationale sancties tegen Noord-Korea.

De Verenigde Staten en Zuid-Korea waarschuwden eerder dat Noord-Korea mogelijk voorbereidingen treft om voor het eerst sinds 2017 een ballistische raket met intercontinentaal bereik op volle afstand te gaan testen, mogelijk onder het mom van het lanceren van een satelliet. Het regime in Pyongyang zei na eerdere lanceringen bezig te zijn met testen voor "verkenningssatellieten".

Meer uit Buitenland

VS nemen weer tanker bij Venezuela in, vlak voor gesprek Machado

CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een olietanker op de Caribische Zee in beslag genomen omdat die banden zou hebben met Venezuela, melden Amerikaanse functionarissen. Dat gebeurt vlak voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado.

29 minuten geleden
Saudische functionaris: Golfstaten hielden Trump van aanval af

RIYAD/ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Golfstaten Oman, Qatar en Saudi-Arabië hebben de Amerikaanse president Donald Trump ervan overtuigd geen militaire acties tegen Iran te ondernemen. Dit heeft een hooggeplaatste Saudische functionaris gezegd.

31 minuten geleden
Trump dreigt na ICE-onrust met gebruik wet tegen rebellie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een honderden jaren oude wet tegen opstanden te gebruiken in Minnesota. In die staat ontstond grote onrust nadat een agent van vreemdelingenpolitie ICE een vrouw had doodgeschoten in de stad Minneapolis.

37 minuten geleden
Medewerker van Rode Halve Maan omgekomen in Iran

GENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.

59 minuten geleden
Grote actie in Spanje om vals alarm in Turks verkeersvliegtuig

BARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.

1 uur geleden
Prominent lid van Conservatieven uit partij gezet om overloopplan

LONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.

2 uur geleden
Hamas bereid tot machtsoverdracht aan overgangsbestuur

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.

3 uur geleden