Zuid-Korea: Noord-Korea klaar met voorbereidingen nucleaire proef
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea is klaar met zijn voorbereidingen voor een nieuwe nucleaire proef, stelt de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol. Er wordt gevreesd dat het regime in Pyongyang binnenkort zijn eerste kerntest in vijf jaar uitvoert.
De president voegde bij zijn verklaring in het parlement eraan toe dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un het gebruik van kernwapens ter voorkoming van eventuele aanvallen op Noord-Korea heeft verdedigd. Zuid-Korea trekt op met Japan en de Verenigde Staten bij het veroordelen van een eventuele test en het bestraffen daarvan. De Amerikanen geloven dat de proef "op elk moment" kan plaatsvinden.
De spanningen tussen de Korea's zijn de afgelopen maanden sterk toegenomen door de toegenomen militaire activiteit in beide landen. Noord-Korea heeft herhaaldelijk ballistische raketten getest. Ook vlogen Noord-Koreaanse straaljagers nabij de grens met Zuid-Korea. Beide landen losten maandag nog waarschuwingsschoten. In Zuid-Korea werden meerdere keren legeroefeningen gehouden, onder meer in samenwerking met de VS.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten roepen Cambodja en Thailand op om de gevechten te staken. De landen moeten terugkeren naar de afspraken die ze gemaakt hebben in oktober, zegt minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Dit conflict is een van de conflicten waar de regering van Donald Trump een einde aan gemaakt zegt te hebben.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het bestand in Gaza kan de tweede fase niet ingaan zolang Israël het bestand blijft schenden, zegt Hamas dinsdag. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit weekend juist te verwachten dat de tweede fase snel kan beginnen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne moet toegeven in de vredesonderhandelingen nu Rusland aan de winnende hand is, stelt de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky "moet beginnen dingen te accepteren".
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heropent woensdag naar eigen zeggen de Allenby-grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever voor vrachtwagens met hulpgoederen voor Gaza. Dat is voor het eerst sinds eind september.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De kritiek van de VS dat de vrijheid in Europa in gevaar is, is volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas aan het verkeerde adres gericht. De Verenigde Staten zouden dergelijke kritiek beter aan Rusland kunnen richten, zei ze op een bijeenkomst over buitenlands beleid in het Europees Parlement.
5 uur geledenAOMORI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door de zware beving die maandag plaatsvond nabij Japan, is opgelopen tot zeker vijftig. Dat meldt het Japanse persbureau Kyodo. Ook raakten wegen beschadigd en kwamen enkele duizenden mensen tijdelijk zonder stroom te zitten. De tsunamiwaarschuwing die vrijwel direct na de beving werd uitgevaardigd, is inmiddels ingetrokken.
5 uur geledenROME/VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV hoopt dat de gesprekken over een einde aan de oorlog in Oekraïne leiden tot een duurzame vrede. Dat heeft hij volgens het Vaticaan tegen president Volodymyr Zelensky gezegd tijdens een audiëntie in de zomerresidentie van de paus, Castel Gandolfo. Zelensky is in Italië als onderdeel van een reeks gesprekken in Europa. Hij zegt de paus "diep erkentelijk" te zijn voor zijn steun.
5 uur geleden