Zuid-Korea: Noord-Korea klaar met voorbereiden nucleaire test
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft de voorbereidingen voor een nucleaire test volledig afgerond. Dat zegt de Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Chung Eui-Yong. Het wachten is slechts op een "politieke beslissing" om de test daadwerkelijk uit te voeren, aldus Chung.
Het internationaal atoomagentschap IAEA gaf vorige week maandag al aan dat de uitbreiding van Noord-Korea's voornaamste nucleaire locatie vorderingen toonde.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, beloofde meteen dat de Verenigde Staten en hun bondgenoten snel zullen reageren mocht Noord-Korea doorgaan met een kernproef. De VS zouden in dat geval bereid zijn hun "militaire houding aan te passen", aldus Blinken.
Complete overtreding
De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Wendy Sherman zei vorige week, na een overleg met haar Zuid-Koreaanse ambtgenoot, dat een kernwapentest door Noord-Korea een "complete overtreding van de resoluties van de VN-Veiligheidsraad zou zijn". En: "Niet alleen Zuid-Korea, de VS en Japan zouden sterk en duidelijk reageren, ik geloof dat de hele wereld dat zou doen."
Zaterdag herbevestigden Blinken en zijn Zuid-Koreaanse collega nog een verbintenis tussen beide landen en Japan om nauw samen te werken aan de "denuclearisering van het Koreaanse schiereiland".
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Michelle Bachelet (74) heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing voor het voorzitterschap van de Verenigde Naties. Zij maakte haar besluit bekend op Instagram.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat zijn beoogde triomfboog ook een uitvalsbasis wordt voor scherpschutters en drones. Het bouwwerk moet als "militair complex" dienst kunnen doen, schrijft de president op sociale media. Hij zegt dat op aandringen van de krijgsmacht te hebben besloten.
17 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft informatie ontvangen dat de Verenigde Staten zich voorbereiden om weer acties uit te voeren tegen Iran. Dat meldt de Iraanse krijgsmacht volgens staatsmedia in een verklaring. Een aantal landen in de regio zou hier toestemming voor hebben gegeven.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.
3 uur geledenSEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.
4 uur geleden