Zuid-Korea: Noord-Korea klaar met voorbereiden nucleaire test
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft de voorbereidingen voor een nucleaire test volledig afgerond. Dat zegt de Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Chung Eui-Yong. Het wachten is slechts op een "politieke beslissing" om de test daadwerkelijk uit te voeren, aldus Chung.
Het internationaal atoomagentschap IAEA gaf vorige week maandag al aan dat de uitbreiding van Noord-Korea's voornaamste nucleaire locatie vorderingen toonde.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, beloofde meteen dat de Verenigde Staten en hun bondgenoten snel zullen reageren mocht Noord-Korea doorgaan met een kernproef. De VS zouden in dat geval bereid zijn hun "militaire houding aan te passen", aldus Blinken.
Complete overtreding
De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Wendy Sherman zei vorige week, na een overleg met haar Zuid-Koreaanse ambtgenoot, dat een kernwapentest door Noord-Korea een "complete overtreding van de resoluties van de VN-Veiligheidsraad zou zijn". En: "Niet alleen Zuid-Korea, de VS en Japan zouden sterk en duidelijk reageren, ik geloof dat de hele wereld dat zou doen."
Zaterdag herbevestigden Blinken en zijn Zuid-Koreaanse collega nog een verbintenis tussen beide landen en Japan om nauw samen te werken aan de "denuclearisering van het Koreaanse schiereiland".
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
1 uur geledenKIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
6 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
7 uur geleden