Zuid-Korea: Noord-Korea klaar met voorbereiden nucleaire test
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft de voorbereidingen voor een nucleaire test volledig afgerond. Dat zegt de Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Chung Eui-Yong. Het wachten is slechts op een "politieke beslissing" om de test daadwerkelijk uit te voeren, aldus Chung.
Het internationaal atoomagentschap IAEA gaf vorige week maandag al aan dat de uitbreiding van Noord-Korea's voornaamste nucleaire locatie vorderingen toonde.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, beloofde meteen dat de Verenigde Staten en hun bondgenoten snel zullen reageren mocht Noord-Korea doorgaan met een kernproef. De VS zouden in dat geval bereid zijn hun "militaire houding aan te passen", aldus Blinken.
Complete overtreding
De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Wendy Sherman zei vorige week, na een overleg met haar Zuid-Koreaanse ambtgenoot, dat een kernwapentest door Noord-Korea een "complete overtreding van de resoluties van de VN-Veiligheidsraad zou zijn". En: "Niet alleen Zuid-Korea, de VS en Japan zouden sterk en duidelijk reageren, ik geloof dat de hele wereld dat zou doen."
Zaterdag herbevestigden Blinken en zijn Zuid-Koreaanse collega nog een verbintenis tussen beide landen en Japan om nauw samen te werken aan de "denuclearisering van het Koreaanse schiereiland".
Meer uit Buitenland
TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
55 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.
3 uur geledenEDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie is een onderzoek begonnen naar een recent afgetreden ambassadeur om haar banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat in Jordanië en Irak, Mona Juul, wordt beschuldigd van ernstige corruptie. Tegen haar man is een crimineel onderzoek geopend voor medeplichtigheid, melden Noorse media zoals omroep NRK.
5 uur geleden