Zuid-Korea meldt nieuwe Noord-Koreaanse raketlanceringen
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft weer raketten afgevuurd richting de Gele Zee. Dat melden de Zuid-Koreaanse strijdkrachten, die volgens persbureau Yonhap nog analyseren wat er precies is gebeurd.
De lancering volgde op gezamenlijke legeroefeningen tussen bondgenoten Zuid-Korea en de Verenigde Staten. Die vonden plaats onder de naam Ulchi Freedom Shield en duurden elf dagen. Dictatuur Noord-Korea ziet dergelijke militaire exercities als een oefening voor een invasie.
Noord-Korea reageerde eerder al door twee kortestandsraketten in zee te schieten. Het land sprak over een gesimuleerde kernaanval op doelen in Zuid-Korea. De buurlanden zijn formeel nog steeds met elkaar in oorlog, al wordt niet meer gevochten. Dat komt doordat na de Koreaanse Oorlog van de vorige eeuw geen vredesverdrag is gesloten. Er kwam alleen een wapenstilstand.
Het regime van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zorgt regelmatig voor internationale onrust door raketten te testen en te werken aan kernwapens. Zijn geïsoleerde staat gaat gebukt onder zware internationale sancties, maar heeft wel nauwe banden met Rusland en China.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
8 uur geleden