Zuid-Korea meldt minder dan 50 nieuwe coronagevallen
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea rapporteerde maandag voor het eerst sinds de piek eind februari minder dan 50 nieuwe gevallen van het coronavirus. Daarmee is een verdere daling te zien van het aantal dagelijkse infecties bij de grootste uitbraak van het virus in Azië buiten China.
Het Koreaanse centrum voor ziektebestrijding en -preventie zei dat er sinds zondag 47 nieuwe infecties waren, vergeleken met 81 die een dag eerder waren geregistreerd. Dat brengt het totale aantal besmettingen in het hele land op 10.284.
Het dodental steeg met 3 tot 186. Nog eens 135 mensen zijn van het virus hersteld tot in totaal 6598.
Onder controle
Zuid-Korea is er grotendeels in geslaagd om de epidemie voorlopig onder controle te krijgen, met ongeveer 100 of minder dagelijkse besmettingen in de afgelopen maand. Maar het was de eerste keer dat dit aantal onder de 50 zakte. Aan het begin van de uitbraak op 29 februari meldde het land 909 nieuwe gevallen.
Gezondheidsfunctionarissen dringen echter aan op grote waakzaamheid en zeiden dat de epidemie op elk moment weer kan opduiken, met kleinere uitbraken in kerken, ziekenhuizen en verpleeghuizen en besmettingen onder reizigers.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar kwam daar een paar uur later op terug.
21 minuten geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
48 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
2 uur geledenKIEL (ANP) - De Europese militaire steun aan Oekraïne was in 2025 zo'n 67 procent hoger dan het gemiddelde van de drie oorlogsjaren ervoor. Dat meldt het Duitse Kiel Instituut, dat daarover cijfers bijhoudt. Doordat de VS hun handen af hebben getrokken van het leveren van die steun, ligt de totale militaire steun 13 procent lager dan in die jaren.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid ingestemd met een EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne voor 2026 en 2027. In een spoedprocedure stemden 458 Europarlementariërs voor en 140 tegen.
2 uur geleden