Zuid-Korea meldt minder dan 50 nieuwe coronagevallen
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea rapporteerde maandag voor het eerst sinds de piek eind februari minder dan 50 nieuwe gevallen van het coronavirus. Daarmee is een verdere daling te zien van het aantal dagelijkse infecties bij de grootste uitbraak van het virus in Azië buiten China.
Het Koreaanse centrum voor ziektebestrijding en -preventie zei dat er sinds zondag 47 nieuwe infecties waren, vergeleken met 81 die een dag eerder waren geregistreerd. Dat brengt het totale aantal besmettingen in het hele land op 10.284.
Het dodental steeg met 3 tot 186. Nog eens 135 mensen zijn van het virus hersteld tot in totaal 6598.
Onder controle
Zuid-Korea is er grotendeels in geslaagd om de epidemie voorlopig onder controle te krijgen, met ongeveer 100 of minder dagelijkse besmettingen in de afgelopen maand. Maar het was de eerste keer dat dit aantal onder de 50 zakte. Aan het begin van de uitbraak op 29 februari meldde het land 909 nieuwe gevallen.
Gezondheidsfunctionarissen dringen echter aan op grote waakzaamheid en zeiden dat de epidemie op elk moment weer kan opduiken, met kleinere uitbraken in kerken, ziekenhuizen en verpleeghuizen en besmettingen onder reizigers.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.
20 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.
58 minuten geledenHELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft op Palmzondag tienduizenden mensen toegesproken op het Sint-Pietersplein in het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar "leiders die oorlogen beginnen met hun handen vol bloed". Hij noemde het conflict in het Midden-Oosten "afschuwelijk" en beklemtoonde dat Jezus niet kan worden misbruikt om oorlogen te rechtvaardigen. En God hoort geen gebeden van leiders die oorlog ontketenen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.
5 uur geledenJERUZALEM/ROME/PARIJS (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
6 uur geleden