Zuid-Korea lost waarschuwingsschoten om Noord-Koreaanse drone
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Zuid-Korea heeft maandag waarschuwingsschoten gelost, nadat vijf Noord-Koreaanse drones in het Zuid-Koreaanse luchtruim zouden zijn gesignaleerd. Een drone zou volgens lokale media korte tijd boven de hoofdstad Seoul hebben gevlogen.
"Verschillende onbemande Noord-Koreaanse luchtvaartuigen zijn ons luchtruim binnengevallen in de grensgebieden rond de provincie Gyeonggi", zei de legerleiding in Seoul. In een reactie noemt Seoul het schenden van het luchtruim door Noord-Korea "een duidelijk provocerende actie".
Het zijn de eerste drones waarvan is bevestigd dat ze afkomstig zijn uit Noord-Korea sinds 2017. Toen stortte een Noord-Koreaanse drone, vermoedelijk op een spionagemissie, neer en werd gevonden op een berg nabij de grens.
Straaljager neergestort
Zuid-Korea zette onder meer straaljagers en gevechtshelikopters in om de drones te onderscheppen. Ook heeft het leger een surveillancetoestel naar het luchtruim van Noord-Korea gestuurd om foto's te maken van militaire installaties.
Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap heeft het leger ongeveer honderd schoten gelost, maar is het niet gelukt om de drones neer te halen. Een straaljager stortte neer kort na vertrek vanaf de legerbasis. De twee piloten wisten zich te redden en zijn naar het ziekenhuis gebracht.
Vertrekkende vluchten vanaf de luchthavens in Incheon en Gimpo werden tijdelijk stilgelegd. In eerst instantie meldde het Zuid-Koreaanse ministerie van Transport alleen dat dit naar aanleiding van een militair verzoek was.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
7 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
11 uur geleden