Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea lost waarschuwingsschoten om Noord-Koreaanse drone

Zuid-Korea lost waarschuwingsschoten om Noord-Koreaanse drone

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Zuid-Korea heeft maandag waarschuwingsschoten gelost, nadat vijf Noord-Koreaanse drones in het Zuid-Koreaanse luchtruim zouden zijn gesignaleerd. Een drone zou volgens lokale media korte tijd boven de hoofdstad Seoul hebben gevlogen.

"Verschillende onbemande Noord-Koreaanse luchtvaartuigen zijn ons luchtruim binnengevallen in de grensgebieden rond de provincie Gyeonggi", zei de legerleiding in Seoul. In een reactie noemt Seoul het schenden van het luchtruim door Noord-Korea "een duidelijk provocerende actie".

Het zijn de eerste drones waarvan is bevestigd dat ze afkomstig zijn uit Noord-Korea sinds 2017. Toen stortte een Noord-Koreaanse drone, vermoedelijk op een spionagemissie, neer en werd gevonden op een berg nabij de grens.

Straaljager neergestort

Zuid-Korea zette onder meer straaljagers en gevechtshelikopters in om de drones te onderscheppen. Ook heeft het leger een surveillancetoestel naar het luchtruim van Noord-Korea gestuurd om foto's te maken van militaire installaties.

Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap heeft het leger ongeveer honderd schoten gelost, maar is het niet gelukt om de drones neer te halen. Een straaljager stortte neer kort na vertrek vanaf de legerbasis. De twee piloten wisten zich te redden en zijn naar het ziekenhuis gebracht.

Vertrekkende vluchten vanaf de luchthavens in Incheon en Gimpo werden tijdelijk stilgelegd. In eerst instantie meldde het Zuid-Koreaanse ministerie van Transport alleen dat dit naar aanleiding van een militair verzoek was.

Meer uit Buitenland

Cubanen demonstreren in Havana tegen aanklacht VS tegen Castro

HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.

1 uur geleden
Rubio: VS hebben hulp NAVO niet ingeroepen in Straat van Hormuz

HELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.

1 uur geleden
Europese landen: Israël moet stoppen met bouwen nederzettingen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.

2 uur geleden
Oekraïense president Zelensky uitgenodigd voor NAVO-top Turkije

HELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
Partijgenoot Macron stelt zich kandidaat bij presidentsverkiezing

RODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.

4 uur geleden
Bijna 750 vermoedelijke ebolagevallen in Congo, meldt WHO

GENÈVE (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo (DRC) is het aantal vermoedelijke ebolabesmettingen opgelopen naar bijna 750 en ligt het aantal verdachte overlijdens op 177, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Bij 82 personen is besmetting met ebola bevestigd. "Maar we weten dat de epidemie in de DRC veel groter is", aldus de topman op X.

5 uur geleden
Hulpverleners omgekomen bij Israëlische aanvallen op Libanon

DEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.

6 uur geleden