Zuid-Korea lost waarschuwingsschoten om Noord-Koreaanse drone
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Zuid-Korea heeft maandag waarschuwingsschoten gelost, nadat vijf Noord-Koreaanse drones in het Zuid-Koreaanse luchtruim zouden zijn gesignaleerd. Een drone zou volgens lokale media korte tijd boven de hoofdstad Seoul hebben gevlogen.
"Verschillende onbemande Noord-Koreaanse luchtvaartuigen zijn ons luchtruim binnengevallen in de grensgebieden rond de provincie Gyeonggi", zei de legerleiding in Seoul. In een reactie noemt Seoul het schenden van het luchtruim door Noord-Korea "een duidelijk provocerende actie".
Het zijn de eerste drones waarvan is bevestigd dat ze afkomstig zijn uit Noord-Korea sinds 2017. Toen stortte een Noord-Koreaanse drone, vermoedelijk op een spionagemissie, neer en werd gevonden op een berg nabij de grens.
Straaljager neergestort
Zuid-Korea zette onder meer straaljagers en gevechtshelikopters in om de drones te onderscheppen. Ook heeft het leger een surveillancetoestel naar het luchtruim van Noord-Korea gestuurd om foto's te maken van militaire installaties.
Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap heeft het leger ongeveer honderd schoten gelost, maar is het niet gelukt om de drones neer te halen. Een straaljager stortte neer kort na vertrek vanaf de legerbasis. De twee piloten wisten zich te redden en zijn naar het ziekenhuis gebracht.
Vertrekkende vluchten vanaf de luchthavens in Incheon en Gimpo werden tijdelijk stilgelegd. In eerst instantie meldde het Zuid-Koreaanse ministerie van Transport alleen dat dit naar aanleiding van een militair verzoek was.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
3 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
4 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
5 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
8 uur geleden