Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea lost waarschuwingsschoten om Noord-Koreaanse drone

Zuid-Korea lost waarschuwingsschoten om Noord-Koreaanse drone

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Zuid-Korea heeft maandag waarschuwingsschoten gelost, nadat vijf Noord-Koreaanse drones in het Zuid-Koreaanse luchtruim zouden zijn gesignaleerd. Een drone zou volgens lokale media korte tijd boven de hoofdstad Seoul hebben gevlogen.

"Verschillende onbemande Noord-Koreaanse luchtvaartuigen zijn ons luchtruim binnengevallen in de grensgebieden rond de provincie Gyeonggi", zei de legerleiding in Seoul. In een reactie noemt Seoul het schenden van het luchtruim door Noord-Korea "een duidelijk provocerende actie".

Het zijn de eerste drones waarvan is bevestigd dat ze afkomstig zijn uit Noord-Korea sinds 2017. Toen stortte een Noord-Koreaanse drone, vermoedelijk op een spionagemissie, neer en werd gevonden op een berg nabij de grens.

Straaljager neergestort

Zuid-Korea zette onder meer straaljagers en gevechtshelikopters in om de drones te onderscheppen. Ook heeft het leger een surveillancetoestel naar het luchtruim van Noord-Korea gestuurd om foto's te maken van militaire installaties.

Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap heeft het leger ongeveer honderd schoten gelost, maar is het niet gelukt om de drones neer te halen. Een straaljager stortte neer kort na vertrek vanaf de legerbasis. De twee piloten wisten zich te redden en zijn naar het ziekenhuis gebracht.

Vertrekkende vluchten vanaf de luchthavens in Incheon en Gimpo werden tijdelijk stilgelegd. In eerst instantie meldde het Zuid-Koreaanse ministerie van Transport alleen dat dit naar aanleiding van een militair verzoek was.

Meer uit Buitenland

Israël meldt nieuwe aanvallen op Teheran

TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.

20 minuten geleden
Sheriff: vermoedelijk geen gewonden bij incident synagoge VS

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."

1 uur geleden
Situatie met 'actieve schutter' bij grote synagoge nabij Detroit

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.

2 uur geleden
VS zeggen 6000 doelen te hebben geraakt in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.

2 uur geleden
Roemenië en Oekraïne maken samen drones, versterken energiebanden

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.

2 uur geleden
Iran ontkent leggen van mijnen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran is niet bezig met het leggen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, benadrukte de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi. "Helemaal niet, dit is niet waar." De Verenigde Staten stelden eerder deze week zestien mijnenleggers in de buurt van de strategische waterweg te hebben uitgeschakeld, al zei president Donald Trump dat er geen aanwijzingen waren dat het land mijnen zou hebben gelegd.

2 uur geleden
Israël voert aanvallen uit in centrum van Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft aanvallen uitgevoerd in het centrum van Beiroet. Op beelden van persbureau AFP is te zien hoe rook opstijgt uit een pand in de wijk Bachoura, die grenst aan het oude stadscentrum en vlak bij onder meer het kantoor van de Libanese premier en het parlement ligt. Volgens Israël was de aanval gericht tegen het door Iran gesteunde Hezbollah.

3 uur geleden