Zuid-Korea legt kolencentrales stil
SEOEL (ANP/RTR) - Zuid-Korea gaat 14 van zijn kolencentrales tussen december en februari stilleggen om luchtvervuiling tegen te gaan. Dat maakte het ministerie van Energie van het land donderdag bekend.
Het Aziatische land heeft zo'n 60 kolencentrales, die goed zijn voor 40 procent van de Zuid-Koreaanse elektriciteit. De uitstoot van de centrales schaadt echter de luchtkwaliteit, zeggen deskundigen in het land.
De kolencentrales die openblijven draaien van december tot februari op 80 procent van hun capaciteit. Volgens het ministerie van Energie wordt er alsnog voldoende energie opgewekt om de winterperiode mee door te komen. Eerder dit jaar legde Zuid-Korea ook al een aantal oudere koleninstallaties stil vanwege slechte luchtkwaliteit.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De zomer van 2026 was de heetste zomer ooit in België, blijkt uit gegevens van weerbureau KMI. Met een gemiddelde temperatuur van 20,3 graden werd het vorige record uit 2018 (19,9 graden) ruimschoots overtroffen.
20 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn dinsdag zeker vier mensen gedood, onder wie drie kinderen, melden gezondheidsfunctionarissen.
1 uur geledenWICKLOW (ANP) - Het belangrijkste probleem voor Oekraïne is het tekort aan luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bij aankomst in het Ierse Wicklow. Oekraïne moet zo snel mogelijk extra onderscheppingsraketten tot zijn beschikking krijgen, zei ze.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn door Russische aanvallen met drones en raketten veel doden en gewonden gevallen. Het voornaamste doelwit was hoofdstad Kyiv en de omliggende regio. Het is de zesde dag op rij waarop Rusland aanvallen op de Oekraïense hoofdstad uitvoert.
4 uur geledenKATHMANDU/LHASA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen tot boven de duizend. De Nepalese rampendienst meldde dinsdag dat in het land 987 doden zijn gevallen. Eerder werd bekend dat aan de Chinese kant van de grens, in Tibet, zeker zestien mensen om het leven waren gekomen.
5 uur geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Na de plotselinge overstromingen die afgelopen weekend twee levens eisten in de Grand Canyon, de beroemdste toeristische trekpleister in de Amerikaanse staat Arizona, wordt nog een persoon vermist. In een eerdere balans was nog sprake van vijftien vermisten.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Bij een "enorme" Russische aanval met raketten en drones op Kyiv en de omliggende regio zijn zeker vier mensen om het leven gekomen en meer dan twaalf anderen gewond geraakt, meldden Oekraïense functionarissen.
8 uur geleden