Zuid-Korea legt kolencentrales stil
SEOEL (ANP/RTR) - Zuid-Korea gaat 14 van zijn kolencentrales tussen december en februari stilleggen om luchtvervuiling tegen te gaan. Dat maakte het ministerie van Energie van het land donderdag bekend.
Het Aziatische land heeft zo'n 60 kolencentrales, die goed zijn voor 40 procent van de Zuid-Koreaanse elektriciteit. De uitstoot van de centrales schaadt echter de luchtkwaliteit, zeggen deskundigen in het land.
De kolencentrales die openblijven draaien van december tot februari op 80 procent van hun capaciteit. Volgens het ministerie van Energie wordt er alsnog voldoende energie opgewekt om de winterperiode mee door te komen. Eerder dit jaar legde Zuid-Korea ook al een aantal oudere koleninstallaties stil vanwege slechte luchtkwaliteit.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
41 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De nieuwe amnestiewet die de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez vrijdag voorstelde, zal niet gelden voor mensen die bepaalde misdrijven hebben gepleegd, blijkt uit de tekst van het wetsvoorstel waar persbureau AFP donderdag over schrijft. Het gaat onder andere om "ernstige schendingen van mensenrechten, oorlogsmisdaden, moord, corruptie en drugshandel". De aangekondigde wet zou gratie mogelijk maken voor honderden politieke gevangenen in het land.
4 uur geleden