Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea lanceert spionagesatelliet dankzij SpaceX-raket

Zuid-Korea lanceert spionagesatelliet dankzij SpaceX-raket

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea is erin geslaagd een eigen spionagesatelliet te lanceren. Dat gebeurde dankzij een Falcon 9-raket van SpaceX. Het land hoopt zo minder afhankelijk te worden van Amerikaans spionagebeeld voor de monitoring van Noord-Korea. De noorderburen lanceerden anderhalve week geleden zelf ook een spionagesatelliet.

De Zuid-Koreaanse satelliet werd vrijdagavond om 19.19 uur (Nederlandse tijd) gelanceerd. Persbureau Yonhap meldde dat de satelliet kort daarna in een baan rond de aarde was gekomen. Ruim een uur later was er contact met de satelliet mogelijk, wat er volgens het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie op wees dat "alles naar behoren functioneert".

Volgens Yonhap vliegt de spionagesatelliet zo'n 400 tot 500 kilometer boven het aardoppervlak. Met geavanceerde techniek aan boord kan een voorwerp van 30 centimeter op aarde gedetecteerd worden. Zuid-Korea wil voor het einde van 2025 nog vier satellieten lanceren.

De Noord-Koreaanse satelliet zorgde de afgelopen week al voor een hoop tumult. Zo beweerde Pyongyang dat er al foto's mee waren gemaakt van het Witte Huis, het Pentagon, Rome en een Amerikaans vliegdekschip. Amerika kwam daarop met sancties voor Noord-Korea.

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

2 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

3 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

3 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

3 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

5 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

6 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

7 uur geleden