Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea: Kim Jong-un heeft drie kinderen, oudste is een zoon

Zuid-Korea: Kim Jong-un heeft drie kinderen, oudste is een zoon

SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in totaal drie kinderen en de oudste is een zoon. Dat hebben parlementariërs in Zuid-Korea van de inlichtingendiensten te horen gekregen, aldus het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.

Het tweede kind zou de dochter zijn met wie Kim sinds eind vorig jaar meermaals in het publiek verscheen. Van het derde kind zijn geen details bekend. Pyongyang meldt zelf vrijwel niks over het privéleven van Kim. Het is niet bekend wanneer de kinderen zijn geboren. Zuid-Koreaanse media berichtten eerder 2010, 2012 en 2017 als de vermoedelijke geboortejaren.

Kim kwam in 2011 aan de macht na de dood van zijn vader Kim Jong-il, die zelf de opvolger was van zijn vader Kim Il-sung. Wie de volgende leider wordt, is niet bekend. Dat is niet automatisch het oudste kind van de huidige leider. Vanwege de publieke optredens van Kims dochter ontstonden geruchten dat hij haar voorbereidde als zijn opvolger. Volgens de inlichtingendiensten wil Kim waarschijnlijk de legitimiteit van de vierde generatie bewijzen.

De familie Kim heerst sinds de jaren veertig over Noord-Korea, dat afgesloten is van de rest van de wereld en worstelt met onder meer voedseltekorten en internationale sancties. Onder Kim Jong-un zijn de spanningen in de regio flink opgelopen. Zo liet hij vorig jaar een recordaantal rakettesten uitvoeren en wordt gevreesd voor de eerste Noord-Koreaanse kernproef sinds 2017. De Zuid-Koreaanse inlichtingendiensten denken dat Pyongyang deze of volgende maand grote legeroefeningen zal houden waarbij een nieuwe intercontinentale raket wordt getest, schrijft Yonhap.

Meer uit Buitenland

Interim-leider Venezuela: week rouw voor slachtoffers VS-aanval

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.

1 uur geleden
Dader schietpartij Brown University bekende misdaden in video

BOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.

1 uur geleden
Trump: Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten olie over aan VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.

1 uur geleden
Witte Huis: militaire actie is optie voor verwerving Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".

3 uur geleden
Rodríguez: niemand behalve wij besturen Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".

5 uur geleden
Principeovereenkomst voor troepeninzet Oekraïne na oorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.

7 uur geleden
Dodental Amerikaanse aanval op Venezuela naar 55 militairen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.

9 uur geleden