Zuid-Korea: Kim Jong-un heeft drie kinderen, oudste is een zoon
SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in totaal drie kinderen en de oudste is een zoon. Dat hebben parlementariërs in Zuid-Korea van de inlichtingendiensten te horen gekregen, aldus het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
Het tweede kind zou de dochter zijn met wie Kim sinds eind vorig jaar meermaals in het publiek verscheen. Van het derde kind zijn geen details bekend. Pyongyang meldt zelf vrijwel niks over het privéleven van Kim. Het is niet bekend wanneer de kinderen zijn geboren. Zuid-Koreaanse media berichtten eerder 2010, 2012 en 2017 als de vermoedelijke geboortejaren.
Kim kwam in 2011 aan de macht na de dood van zijn vader Kim Jong-il, die zelf de opvolger was van zijn vader Kim Il-sung. Wie de volgende leider wordt, is niet bekend. Dat is niet automatisch het oudste kind van de huidige leider. Vanwege de publieke optredens van Kims dochter ontstonden geruchten dat hij haar voorbereidde als zijn opvolger. Volgens de inlichtingendiensten wil Kim waarschijnlijk de legitimiteit van de vierde generatie bewijzen.
De familie Kim heerst sinds de jaren veertig over Noord-Korea, dat afgesloten is van de rest van de wereld en worstelt met onder meer voedseltekorten en internationale sancties. Onder Kim Jong-un zijn de spanningen in de regio flink opgelopen. Zo liet hij vorig jaar een recordaantal rakettesten uitvoeren en wordt gevreesd voor de eerste Noord-Koreaanse kernproef sinds 2017. De Zuid-Koreaanse inlichtingendiensten denken dat Pyongyang deze of volgende maand grote legeroefeningen zal houden waarbij een nieuwe intercontinentale raket wordt getest, schrijft Yonhap.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
8 uur geleden