Zuid-Korea houdt hoop op dialoog Trump en Kim
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft de deur niet gesloten voor verdere gesprekken met de Verenigde Staten. Dat heeft de Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in gezegd. Moon vindt het nog te vroeg om pessimistisch te zijn over de vastgelopen dialoog tussen de VS en Noord-Korea over denuclearisatie.
"De gesprekken tussen de VS en Noord-Korea liggen momenteel stil, maar ik zou zeggen dat beide leiders - president Trump en leider Kim Jong-un - elkaar blijven vertrouwen en doorgaan met hun inspanningen", zei Moon. "De Noord-Koreanen hebben kenbaar gemaakt dat de deur niet gesloten is door te zeggen dat ze alleen terugkomen voor gesprekken als hun eisen worden ingewilligd."
Volgens de Zuid-Koreaanse president was de recente verjaardagswens van Trump aan Kim een goed teken. "Sommigen vreesden voor een nieuwe ronde van provocaties, maar in plaats daarvan stuurde president Trump verjaardagswensen aan Kim om zijn bereidheid tot praten te benadrukken. Dat was een goed idee."
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."
46 minuten geledenBARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.
2 uur geleden