Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea en VS vieren jubileum met militaire oefeningen in juni

Zuid-Korea en VS vieren jubileum met militaire oefeningen in juni

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Koreaanse en Amerikaanse strijdkrachten houden in juni hun tot nu grootste gezamenlijke militaire oefeningen waarbij met scherp wordt geschoten, meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie. De oefeningen maken deel uit van de viering van het 70-jarige bestaan van het bondgenootschap tussen de twee landen.

"We hebben verschillende jubileumprogramma's gepland die gericht zijn op het realiseren van 'vrede door kracht' door Noord-Korea onze strategische afschrikkingscapaciteiten te tonen", aldus het ministerie in een verklaring. "Tijdens de oefeningen met echte ammunitie zullen de gecombineerde strijdkrachten de formidabele vuurkracht en mobiliteit van de alliantie op een ongekende wijze etaleren."

In de afgelopen weken heeft Noord-Korea zijn militaire tests opgevoerd. Zo vuurde het land vorige week een intercontinentale ballistische raket af en simuleerde het in het afgelopen weekend nucleaire tegenaanvallen tegen de Verenigde Staten en Zuid-Korea. De VS hebben ongeveer 28.500 troepen in Zuid-Korea.

Amerikaanse en Zuid-Koreaanse strijdkrachten hebben de afgelopen weken verschillende soorten militaire training uitgevoerd, waarbij onder meer Amerikaanse B-1B-bommenwerpers werden gezet. Ook hielden beide legers hun eerste grootschalige amfibische landingsoefeningen in vijf jaar.

Noord-Korea reageerde furieus op die oefeningen en noemde ze een repetitie voor een invasie.

Meer uit Buitenland

Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

4 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

5 uur geleden
VS waarschuwen Amerikanen in Irak voor mogelijke aanvallen

BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.

6 uur geleden
Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

8 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

8 uur geleden
Constitutionele crisis dreigt in Kosovo

PRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.

9 uur geleden
Hulporganisatie: al meer dan 300.000 mensen ontheemd in Libanon

BEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.

10 uur geleden