Zuid-Korea en VS vieren jubileum met militaire oefeningen in juni
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Koreaanse en Amerikaanse strijdkrachten houden in juni hun tot nu grootste gezamenlijke militaire oefeningen waarbij met scherp wordt geschoten, meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie. De oefeningen maken deel uit van de viering van het 70-jarige bestaan van het bondgenootschap tussen de twee landen.
"We hebben verschillende jubileumprogramma's gepland die gericht zijn op het realiseren van 'vrede door kracht' door Noord-Korea onze strategische afschrikkingscapaciteiten te tonen", aldus het ministerie in een verklaring. "Tijdens de oefeningen met echte ammunitie zullen de gecombineerde strijdkrachten de formidabele vuurkracht en mobiliteit van de alliantie op een ongekende wijze etaleren."
In de afgelopen weken heeft Noord-Korea zijn militaire tests opgevoerd. Zo vuurde het land vorige week een intercontinentale ballistische raket af en simuleerde het in het afgelopen weekend nucleaire tegenaanvallen tegen de Verenigde Staten en Zuid-Korea. De VS hebben ongeveer 28.500 troepen in Zuid-Korea.
Amerikaanse en Zuid-Koreaanse strijdkrachten hebben de afgelopen weken verschillende soorten militaire training uitgevoerd, waarbij onder meer Amerikaanse B-1B-bommenwerpers werden gezet. Ook hielden beide legers hun eerste grootschalige amfibische landingsoefeningen in vijf jaar.
Noord-Korea reageerde furieus op die oefeningen en noemde ze een repetitie voor een invasie.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
3 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.
4 uur geleden