Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea en VS vieren jubileum met militaire oefeningen in juni

Zuid-Korea en VS vieren jubileum met militaire oefeningen in juni

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Koreaanse en Amerikaanse strijdkrachten houden in juni hun tot nu grootste gezamenlijke militaire oefeningen waarbij met scherp wordt geschoten, meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie. De oefeningen maken deel uit van de viering van het 70-jarige bestaan van het bondgenootschap tussen de twee landen.

"We hebben verschillende jubileumprogramma's gepland die gericht zijn op het realiseren van 'vrede door kracht' door Noord-Korea onze strategische afschrikkingscapaciteiten te tonen", aldus het ministerie in een verklaring. "Tijdens de oefeningen met echte ammunitie zullen de gecombineerde strijdkrachten de formidabele vuurkracht en mobiliteit van de alliantie op een ongekende wijze etaleren."

In de afgelopen weken heeft Noord-Korea zijn militaire tests opgevoerd. Zo vuurde het land vorige week een intercontinentale ballistische raket af en simuleerde het in het afgelopen weekend nucleaire tegenaanvallen tegen de Verenigde Staten en Zuid-Korea. De VS hebben ongeveer 28.500 troepen in Zuid-Korea.

Amerikaanse en Zuid-Koreaanse strijdkrachten hebben de afgelopen weken verschillende soorten militaire training uitgevoerd, waarbij onder meer Amerikaanse B-1B-bommenwerpers werden gezet. Ook hielden beide legers hun eerste grootschalige amfibische landingsoefeningen in vijf jaar.

Noord-Korea reageerde furieus op die oefeningen en noemde ze een repetitie voor een invasie.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

6 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

6 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

7 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

7 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

7 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

10 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

10 uur geleden