Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea en VS houden militaire oefening

Zuid-Korea en VS houden militaire oefening

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten hebben samen een militaire oefening gehouden. Bij deze antiterreurtraining moesten gijzelaars uit vijandig gebied worden teruggehaald. De uniformen van de vijandige militairen bij de oefening leken veel op Noord-Koreaanse uniformen. De oefening komt op een moment dat de spanningen tussen Noord-Korea en de Verenigde Staten zijn opgelopen.

In Peking spreekt de Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in maandag met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping over de spanningen op het Koreaanse schiereiland. Xi zegt achter Zuid-Korea te staan wat betreft de pogingen van het land om de relatie met Noord-Korea te verbeteren en de spanning te verminderen.

Pyongyang wil dat de VS voor het einde van het jaar toenadering zoeken, anders zijn alle gesprekken wat Noord-Korea betreft voor niets geweest.

Meer uit Buitenland

Nieuw-Zeeland geeft zeldzame code rood af, vluchten geannuleerd

WELLINGTON (ANP) - De meteorologische dienst van Nieuw-Zeeland heeft een zeldzame rode waarschuwing afgegeven en de noodtoestand is uitgeroepen in de regio Canterbury. Een krachtige voorjaarsstorm bracht donderdag verwoestende windstoten en zware regenval naar het Zuidereiland en het zuidelijke deel van het Noordereiland.

2 uur geleden
Agenten gewond en tientallen arrestaties bij onrust in Dublin

DUBLIN (ANP) - Twee Ierse politieagenten zijn gewond geraakt en 23 mensen zijn gearresteerd tijdens een tweede nacht van ongeregeldheden bij een hotel in Dublin waar asielzoekers worden gehuisvest, meldt de BBC.

3 uur geleden
Trump bevestigt sloop East Wing van Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft bevestigd dat de iconische East Wing van het Witte Huis wordt gesloopt om plaats te maken voor een enorme balzaal ter waarde van 250 miljoen dollar.

4 uur geleden
Trump: ontmoeting met Poetin gaat niet door

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin geannuleerd, zei hij tijdens het persmoment met NAVO-baas Mark Rutte. "Het voelde niet goed", aldus de president.

4 uur geleden
EU-landen keuren 19e sanctiepakket tegen Rusland goed

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een negentiende pakket aan sancties tegen Rusland goedgekeurd. Het pakket gaat donderdagochtend in als er in de tussentijd geen bezwaren meer binnenkomen, laat een EU-bron weten.

7 uur geleden
VN-chef hoopt dat Israël zich houdt aan uitspraak ICJ

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres hoopt dat Israël zich houdt aan de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof (ICJ). "Dit is een zeer belangrijke beslissing", zei hij toen hem werd gevraagd naar de uitspraak.

8 uur geleden
Ook vicekanselier spreekt zich uit tegen migratieuitspraken Merz

HANNOVER (ANP/DPA) - De kritiek op de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zwelt aan nu ook diens plaatsvervanger Lars Klingbeil zich aansluit bij de aanhoudende kritiek op uitspraken van Merz over het migratiebeleid. De bondskanselier sprak afgelopen week van "een probleem in het stadsbeeld" en zei dat zijn kabinet bezig is met het rechtzetten van door eerdere kabinetten gemaakte fouten.

8 uur geleden