Zuid-Korea en VS houden grootste militaire oefeningen ooit
SEOUL (ANP/DPA/RTR) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten hebben donderdag hun grootste gezamenlijke militaire oefening ooit gehouden, de eerste van een reeks van vijf. Zo’n 2500 Zuid-Koreaanse en Amerikaanse militairen oefenden hun paraatheid voor het geval Noord-Korea nucleaire aanvallen lanceert, meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie.
Bij de oefening werden onder andere artilleriegeschut, gevechtsvliegtuigen en drones ingezet. De oefening vond plaats dicht bij de grens tussen de twee Korea’s. Zuid-Korea en de VS houden regelmatig gezamenlijke oefeningen. De twee landen vieren dit jaar het 70-jarig jubileum van hun bondgenootschap.
Noord-Korea ontwikkelt kernwapens en voert de laatste jaren met regelmaat tests uit met raketten die ook de VS kunnen bereiken. Volgens Pyongyang zijn die kernwapens nodig om zich te kunnen verdedigen tegen de VS.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/RTR) - De haven van de Oekraïense stad Odesa is beschadigd geraakt bij Russische aanvallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Acht mensen raakten gewond. Aanvallen op Charkiv kostten twee levens. In Rusland kwamen drie mensen om door een Oekraïense droneaanval.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een 27-jarige vrouw en een vijf maanden oude baby zijn omgekomen nadat een boot zaterdagavond was omgeslagen in de haven van de Amerikaanse stad New York. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN. Het incident gebeurde nabij Liberty Island, waar het Vrijheidsbeeld staat.
43 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft op de eerste dag van grenscontroles 199 reizigers vanuit Italië gecontroleerd, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. De controles volgen na een aanvaring met de Italiaanse regering over de komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclave Ceuta, eind juli.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran is niet in gesprek met de Verenigde Staten en is dat ook niet van plan zolang de overeenkomst van juni geschonden wordt, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Aragchi. Er vindt wel overleg plaats via tussenpersonen, zei hij tegen het Iraanse persbureau Mehr.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Bij een aanval is vrijdag in het Oekraïense Dnipro een pakhuis met hulpgoederen verwoest, meldt de directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus op X. Er zijn volgens hem voor zover bekend geen slachtoffers gevallen, maar er stonden wel nog spullen opgeslagen. Tedros veroordeelt de aanval.
2 uur geledenMALANG (ANP/AFP/RTR) - Op het Indonesische eiland Java is het nationaal park Bromo Tengger Semeru voorlopig gesloten, omdat er al dagen een natuurbrand woedt. Het is op dit moment te gevaarlijk om het gebied te bezoeken, zeggen de autoriteiten. In het park ligt de bekende en onder toeristen populaire vulkaan Bromo.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - De 14-jarige jongen die in Thailand zijn grootouders doodschoot en vervolgens een bloedbad aanrichtte op een school, was al langer bezig met wapens en geweld. Volgens de politie is inmiddels gebleken dat hij eerder een balletjespistool had meegenomen naar school. Ook bleek uit onderzoek op zijn computer dat hij gewelddadige filmpjes bekeek op sociale media.
4 uur geleden