Zuid-Korea en VS houden grootste militaire oefeningen ooit
SEOUL (ANP/DPA/RTR) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten hebben donderdag hun grootste gezamenlijke militaire oefening ooit gehouden, de eerste van een reeks van vijf. Zo’n 2500 Zuid-Koreaanse en Amerikaanse militairen oefenden hun paraatheid voor het geval Noord-Korea nucleaire aanvallen lanceert, meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie.
Bij de oefening werden onder andere artilleriegeschut, gevechtsvliegtuigen en drones ingezet. De oefening vond plaats dicht bij de grens tussen de twee Korea’s. Zuid-Korea en de VS houden regelmatig gezamenlijke oefeningen. De twee landen vieren dit jaar het 70-jarig jubileum van hun bondgenootschap.
Noord-Korea ontwikkelt kernwapens en voert de laatste jaren met regelmaat tests uit met raketten die ook de VS kunnen bereiken. Volgens Pyongyang zijn die kernwapens nodig om zich te kunnen verdedigen tegen de VS.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
4 uur geleden