Zuid-Korea en VS houden grootste militaire oefeningen ooit
SEOUL (ANP/DPA/RTR) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten hebben donderdag hun grootste gezamenlijke militaire oefening ooit gehouden, de eerste van een reeks van vijf. Zo’n 2500 Zuid-Koreaanse en Amerikaanse militairen oefenden hun paraatheid voor het geval Noord-Korea nucleaire aanvallen lanceert, meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie.
Bij de oefening werden onder andere artilleriegeschut, gevechtsvliegtuigen en drones ingezet. De oefening vond plaats dicht bij de grens tussen de twee Korea’s. Zuid-Korea en de VS houden regelmatig gezamenlijke oefeningen. De twee landen vieren dit jaar het 70-jarig jubileum van hun bondgenootschap.
Noord-Korea ontwikkelt kernwapens en voert de laatste jaren met regelmaat tests uit met raketten die ook de VS kunnen bereiken. Volgens Pyongyang zijn die kernwapens nodig om zich te kunnen verdedigen tegen de VS.
Meer uit Buitenland
SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.
9 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
4 uur geleden