Zuid-Korea en Maleisië nemen coronamaatregelen voor reizigers
SEOUL/KUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Zuid-Korea en Maleisië scherpen de coronamaatregelen aan vanwege de oplopende besmettingscijfers in China. Reizigers uit China moeten bij aankomst in Zuid-Korea met een test bewijzen dat ze niet besmet zijn met het coronavirus. Maleisië controleert zelfs alle mensen die het land in willen reizen op koorts.
Na het opheffen van vrijwel alle coronamaatregelen in China zelf, na ruim twee jaar zeer streng beleid, neemt het aantal besmettingen nu snel toe. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap is meer dan de helft van de Zuid-Koreaanse diplomaten in China inmiddels besmet. Seoul beperkt daarom het aantal vluchten dat vanuit China binnen mag komen.
In Maleisië wordt ook het afvalwater dat aankomt uit China onderzocht op virusdeeltjes. Eerder verplichtten al onder meer de Verenigde Staten, Italië, India en Japan reizigers uit China om een coronatest te doen bij aankomst.
Nederland heeft nog geen testverplichting ingesteld voor mensen die vanuit China het land binnenkomen. Behalve Italië vinden de lidstaten van de Europese Unie dat nog niet nodig. In Europa is al immuniteit opgebouwd tegen de omikronvarianten die rondgaan in China en voorlopig zijn er geen aanwijzingen dat daar nieuwe varianten ontstaan.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
52 minuten geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.
4 uur geledenBEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
11 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
12 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
17 uur geleden