Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea bouwt nieuwe kernreactoren om CO2-uitstoot te verlagen

Zuid-Korea bouwt nieuwe kernreactoren om CO2-uitstoot te verlagen

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Zuid-Korea is van plan nieuwe kernreactoren te bouwen en de levensduur van tien andere reactoren te verlengen om zo de uitstoot van CO2 van het land te helpen verlagen. Ook moet nucleaire energie de energievoorziening van Zuid-Korea veiligstellen.

De nieuwe reactoren moeten in 2030 klaar zijn. De in mei aangetreden president Yoon Suk-yeol is een uitgesproken voorstander van kernenergie. Hij stelt dat kernenergie samen met duurzame energiebronnen de beste manier is om de uitstoot van broeikasgassen tegen te gaan. De vorige regering wilde juist het gebruik van kernenergie afbouwen in de nasleep van de kernramp van het Japanse Fukushima in 2011. Het werk aan twee nieuwe reactoren zal nu worden hervat.

Het is de bedoeling dat in 2030 meer dan 30 procent van de stroomproductie in Zuid-Korea uit kernenergie komt. Daarnaast wil het land, de op drie na grootste economie van Azië, de strategische voorraden van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vergroten om minder gevoelig te zijn voor prijsschommelingen.

Meer uit Financieel

Telecomstoring legt vliegverkeer stil op Amerikaanse luchthavens

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.

19 minuten geleden
Chipbedrijf AMD bereikt marktwaarde van 1 biljoen dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.

48 minuten geleden
Damrak hoger door dalende olieprijs, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.

2 uur geleden
Betaald reservistenverlof voor ING-personeel, regeling in opkomst

AMSTERDAM (ANP) - ING-medewerkers die actief zijn als reservist krijgen vanaf maandag maximaal tien dagen per jaar betaald reservistenverlof. De bank heeft hierover afspraken gemaakt met het ministerie van Defensie. Dit soort regelingen, waarbij werkgevers het makkelijker maken voor medewerkers om hun reguliere werk te combineren met vrijwillige inzet voor de krijgsmacht, zijn in opkomst, ziet werkgeversvereniging AWVN.

3 uur geleden
Bloomberg: Paramount schikt met staten over overname Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een schikking getroffen met Californië en de andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden via een rechtszaak. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een ingewijde.

3 uur geleden
Venetië overweegt forse belastingverhoging voor dagjesmensen

VENETIË (ANP/RTR) - Venetië overweegt om de toeristenbelasting voor dagjesmensen fors te verhogen tot maximaal 30 euro per dag. Nu is dit nog 5 tot 10 euro. Daarnaast wil het stadsbestuur de periode waarin de toeristenbelasting wordt geheven verlengen.

4 uur geleden
Wall Street wint door stijging AI-aandelen en lagere olieprijs

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan de nieuwe week. Vooral aandelen van AI-bedrijven werden opgepikt, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beleggers lijken zich echter te richten op signalen dat de uitgaven aan de ontwikkeling van AI nog steeds toenemen. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.

4 uur geleden