Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea bouwt nieuwe kernreactoren om CO2-uitstoot te verlagen

Zuid-Korea bouwt nieuwe kernreactoren om CO2-uitstoot te verlagen

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Zuid-Korea is van plan nieuwe kernreactoren te bouwen en de levensduur van tien andere reactoren te verlengen om zo de uitstoot van CO2 van het land te helpen verlagen. Ook moet nucleaire energie de energievoorziening van Zuid-Korea veiligstellen.

De nieuwe reactoren moeten in 2030 klaar zijn. De in mei aangetreden president Yoon Suk-yeol is een uitgesproken voorstander van kernenergie. Hij stelt dat kernenergie samen met duurzame energiebronnen de beste manier is om de uitstoot van broeikasgassen tegen te gaan. De vorige regering wilde juist het gebruik van kernenergie afbouwen in de nasleep van de kernramp van het Japanse Fukushima in 2011. Het werk aan twee nieuwe reactoren zal nu worden hervat.

Het is de bedoeling dat in 2030 meer dan 30 procent van de stroomproductie in Zuid-Korea uit kernenergie komt. Daarnaast wil het land, de op drie na grootste economie van Azië, de strategische voorraden van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vergroten om minder gevoelig te zijn voor prijsschommelingen.

Meer uit Financieel

Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

1 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

1 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

2 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

3 uur geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

5 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

9 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

10 uur geleden