Zuid-Korea belooft beterschap neerhalen Noord-Koreaanse drones
SEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse leger heeft excuses aangeboden, omdat het vijf Noord-Koreaanse drones die maandag boven Zuid-Korea vlogen niet wist neer te schieten. De legerleiding belooft betere wapens tegen drones aan te schaffen.
Een van de drones vloog boven hoofdstad Seoul. Het leger loste alleen waarschuwingsschoten en ook gevechtsvliegtuigen en helikopters konden de drones niet neerhalen. Volgens het leger was het lastig om de drones neer te schieten, omdat ze maar 3 meter lang waren. Ook was er gevaar voor omliggende steden als er te veel werd geschoten.
President Yoon Suk-yeol beloofde dinsdag dat er een militaire eenheid komt die drones moet bestrijden. Hij was ook erg kritisch op de reactie op de provocaties van Noord-Korea.
Meer training nodig
"Het incident toont aan dat het leger niet paraat staat en dat er een gebrek is aan training. Dit bevestigt dat we meer training nodig hebben", aldus Yoon. "We waren al bezig met het opzetten van een speciale eenheid om drones te bestrijden. Ook willen we grote Noord-Koreaanse legerfaciliteiten beter gaan verkennen."
Het zijn de eerste drones waarvan is bevestigd dat ze afkomstig zijn uit Noord-Korea sinds 2017. Toen stortte een Noord-Koreaanse drone, vermoedelijk op een spionagemissie, neer en werd gevonden op een berg nabij de grens.
Het leger meldde dinsdagochtend ook dat er drones het luchtruim hadden betreden, maar dat bleek een zwerm vogels te zijn die de grens over vlogen.
Meer uit Buitenland
CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
15 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
39 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.
4 uur geleden