Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea belooft beterschap neerhalen Noord-Koreaanse drones

Zuid-Korea belooft beterschap neerhalen Noord-Koreaanse drones

SEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse leger heeft excuses aangeboden, omdat het vijf Noord-Koreaanse drones die maandag boven Zuid-Korea vlogen niet wist neer te schieten. De legerleiding belooft betere wapens tegen drones aan te schaffen.

Een van de drones vloog boven hoofdstad Seoul. Het leger loste alleen waarschuwingsschoten en ook gevechtsvliegtuigen en helikopters konden de drones niet neerhalen. Volgens het leger was het lastig om de drones neer te schieten, omdat ze maar 3 meter lang waren. Ook was er gevaar voor omliggende steden als er te veel werd geschoten.

President Yoon Suk-yeol beloofde dinsdag dat er een militaire eenheid komt die drones moet bestrijden. Hij was ook erg kritisch op de reactie op de provocaties van Noord-Korea.

Meer training nodig

"Het incident toont aan dat het leger niet paraat staat en dat er een gebrek is aan training. Dit bevestigt dat we meer training nodig hebben", aldus Yoon. "We waren al bezig met het opzetten van een speciale eenheid om drones te bestrijden. Ook willen we grote Noord-Koreaanse legerfaciliteiten beter gaan verkennen."

Het zijn de eerste drones waarvan is bevestigd dat ze afkomstig zijn uit Noord-Korea sinds 2017. Toen stortte een Noord-Koreaanse drone, vermoedelijk op een spionagemissie, neer en werd gevonden op een berg nabij de grens.

Het leger meldde dinsdagochtend ook dat er drones het luchtruim hadden betreden, maar dat bleek een zwerm vogels te zijn die de grens over vlogen.

Meer uit Buitenland

Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

50 minuten geleden
VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

3 uur geleden
Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.

4 uur geleden
Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

5 uur geleden
Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

5 uur geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

6 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

7 uur geleden