Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea: al 3000 Noord-Koreaanse militairen naar Rusland

Zuid-Korea: al 3000 Noord-Koreaanse militairen naar Rusland

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft tot dusver ongeveer 3000 militairen naar Rusland gestuurd, schat de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst. Die verwacht dat tegen december zo'n 10.000 Noord-Koreaanse manschappen worden ingezet om Rusland te ondersteunen in de oorlog tegen Oekraïne.

Inlichtingendienst NIS deelde de informatie achter gesloten deuren met parlementariërs, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Dat schreef eerder dat Zuid-Korea overweegt zelf een team met inlichtingenexperts naar Oekraïne te sturen. Dat kan dan bijvoorbeeld deelnemen aan het verhoor van Noord-Koreaanse krijgsgevangenen en in de gaten houden hoe de Noord-Koreanen opereren op het slagveld.

Het democratisch bestuurde Zuid-Korea en de geïsoleerde dictatuur Noord-Korea vochten vorige eeuw een oorlog uit die eindigde in een wapenstilstand. De landen sloten nooit officieel vrede en de relatie bleef daarna zeer slecht. Noord-Korea en buurland Rusland hebben de banden juist verder aangehaald sinds het begin van de invasie van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

35 minuten geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

4 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

4 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

4 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

5 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

6 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

6 uur geleden