Zuid-Korea: al 3000 Noord-Koreaanse militairen naar Rusland
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft tot dusver ongeveer 3000 militairen naar Rusland gestuurd, schat de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst. Die verwacht dat tegen december zo'n 10.000 Noord-Koreaanse manschappen worden ingezet om Rusland te ondersteunen in de oorlog tegen Oekraïne.
Inlichtingendienst NIS deelde de informatie achter gesloten deuren met parlementariërs, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Dat schreef eerder dat Zuid-Korea overweegt zelf een team met inlichtingenexperts naar Oekraïne te sturen. Dat kan dan bijvoorbeeld deelnemen aan het verhoor van Noord-Koreaanse krijgsgevangenen en in de gaten houden hoe de Noord-Koreanen opereren op het slagveld.
Het democratisch bestuurde Zuid-Korea en de geïsoleerde dictatuur Noord-Korea vochten vorige eeuw een oorlog uit die eindigde in een wapenstilstand. De landen sloten nooit officieel vrede en de relatie bleef daarna zeer slecht. Noord-Korea en buurland Rusland hebben de banden juist verder aangehaald sinds het begin van de invasie van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
21 minuten geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
7 uur geleden