Zuid-Korea: al 3000 Noord-Koreaanse militairen naar Rusland
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft tot dusver ongeveer 3000 militairen naar Rusland gestuurd, schat de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst. Die verwacht dat tegen december zo'n 10.000 Noord-Koreaanse manschappen worden ingezet om Rusland te ondersteunen in de oorlog tegen Oekraïne.
Inlichtingendienst NIS deelde de informatie achter gesloten deuren met parlementariërs, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Dat schreef eerder dat Zuid-Korea overweegt zelf een team met inlichtingenexperts naar Oekraïne te sturen. Dat kan dan bijvoorbeeld deelnemen aan het verhoor van Noord-Koreaanse krijgsgevangenen en in de gaten houden hoe de Noord-Koreanen opereren op het slagveld.
Het democratisch bestuurde Zuid-Korea en de geïsoleerde dictatuur Noord-Korea vochten vorige eeuw een oorlog uit die eindigde in een wapenstilstand. De landen sloten nooit officieel vrede en de relatie bleef daarna zeer slecht. Noord-Korea en buurland Rusland hebben de banden juist verder aangehaald sinds het begin van de invasie van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
3 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
4 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
15 uur geleden