Zuid-Hollandse politiek 'zeer ontstemd' over lange treinuitval
DEN HAAG (ANP) - De Zuid-Hollandse politiek is "zeer ontstemd" dat treinreizigers tussen Leiden en Utrecht een maandenlange stremming te wachten staat. ProRail kondigde onlangs aan de spoorbrug bij Alphen aan den Rijn eind 2026 te gaan vervangen, een project dat negen maanden duurt.
"Onbegrijpelijk dat een belangrijke treinverbinding in dit dichtbevolkte gebied voor bijna een jaar wegvalt, met alle gevolgen van dien voor reizigers tussen Leiden en Utrecht", aldus GroenLinks-PvdA, BBB, CDA, VVD, SP, D66, ChristenUnie en PVV. De acht partijen, gezamenlijk goed voor 41 van de 55 zetels in Zuid-Holland, hebben hierover schriftelijke vragen gesteld. "Is het provinciebestuur bereid om met de vuist op tafel te slaan in Den Haag en er alles aan te doen om de duur van de werkzaamheden en de overlast zo kort mogelijk te laten duren?"
Volgens ProRail is de enkelsporige brug over de rivier de Gouwe toe aan vervanging. De constructie van de draaibrug, die gemiddeld achttien keer per dag opengaat om schepen door te laten, voldoet niet meer aan de normen. "We streven ernaar de impact van deze stremming zoveel mogelijk te minimaliseren", aldus een woordvoerder van ProRail. De spoorwegbeheerder kijkt met de NS naar "alternatief vervoer" voor dit traject.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
8 minuten geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiƫle Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.
4 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.
7 uur geleden