Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Hollands college benoemd, net als vier nieuwe Statenleden

Zuid-Hollands college benoemd, net als vier nieuwe Statenleden

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft een nieuw college van Gedeputeerde Staten, al zitten daar slechts twee nieuwkomers in. Frank Rijkaart en Mariëtte van Leeuwen treden namens BBB toe tot het college. De vijf andere gedeputeerden zaten daar al in.

Dat zijn Jeannette Baljeu en Frederik Zevenbergen van VVD, Berend Potjer van GroenLinks, Anne Koning namens de PvdA en Meindert Stolk van CDA. Het college van gedeputeerden werd woensdagavond tijdens de laatste Statenvergadering voor het zomerreces benoemd. De vijf coalitiepartijen presenteerden enkele weken geleden al hun akkoord, genaamd 'Krachtig Zuid-Holland'.

"Dit is een fantastisch team, dat het krachtige Zuid-Holland een mooie periode kan geven", zei BBB-fractievoorzitter Hans Veentjer. BBB, dat bij de Provinciale Statenverkiezingen net als de VVD acht zetels bemachtigde in de Zuid-Hollandse Staten, neemt in het college de plek over van ChristenUnie/SGP. Namens die partij maakte Willy de Zoete deel uit van het college. Zuid-Holland breidt dat bestuur uit van zes naar zeven gedeputeerden.

Stemming

Bij de stemming waren 47 van de 55 Statenleden aanwezig. Alleen Zevenbergen werd unaniem gekozen. Baljeu kreeg één stem tegen, Stolk twee, Koning drie (plus één stem voor een andere kandidaat) en Botjer vier. Van Leeuwen en Rijkaart hadden de steun van 37 Statenleden, tien van hen stemden tegen hun benoeming.

Baljeu, Zevenbergen, Koning en Stolk werden bij de verkiezingen van 15 maart gekozen in de Provinciale Staten, maar zij moeten die plek weer opgeven nu ze opnieuw toetreden tot het college. Francine Heijnen en Erica van Engel vullen de opengevallen plekken in bij de VVD. Lars Klappe treedt toe tot de PvdA-fractie en Bas Nootenboom bij het CDA.

Meer uit Politiek

Vlieland tweede met uitslag: liberalen grootste partij geworden

OOST-VLIELAND (ANP) - Vlieland is traditiegetrouw als tweede gemeente met de voorlopige uitslag van de verkiezingen gekomen. Alleen lokale partijen deden mee op het Friese Waddeneiland. Nieuw Liberaal Vlieland werd de grootste partij met 36,7 procent van de stemmen, goed voor 4 van de 9 zetels in de raad.

4 uur geleden
Forum-lijsttrekker Dessing hoopt op tweede zetel in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Forum voor Democratie gaat ervan uit dat zijn zetel in de gemeenteraad van Amsterdam behouden blijft, en hoopt te groeien naar twee zetels. "We gaan onze ene zetel in Amsterdam zeker behouden, maar ik denk dat die tweede zetel echt wel realistisch is", zegt lijsttrekker Johan Dessing.

4 uur geleden
Amsterdam komt donderdag pas met 100 procent uitslag verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt donderdag pas met een tussentijdse uitslag op basis van alle getelde stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat dan om de getelde stemmen op partijniveau, laat een woordvoerder van de gemeente weten. De stemmen zijn dan een keer geteld.

4 uur geleden
Schiermonnikoog weer eerste gemeente met verkiezingsuitslag

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Schiermonnikoog heeft opnieuw als eerste alle stemmen geteld bij een verkiezing. Bij de gemeenteraadsverkiezingen moesten op het Waddeneiland ditmaal 661 biljetten geteld worden.

4 uur geleden
Opkomst in Rotterdam al hoger dan in 2022

ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag ligt hoger dan vier jaar geleden. Om 20.45 uur had 40 procent van de Rotterdammers gestemd.

5 uur geleden
Uur voor sluiting stembussen opkomst tussen 40 en 60 procent

DEN HAAG (ANP) - Een uur voor het sluiten van de stembussen loopt het opkomstpercentage voor de gemeenteraadsverkiezingen uiteen. Zo stemde in sommige gemeenten meer dan 60 procent van de stemgerechtigden voor dat tijdstip, terwijl in andere gemeenten ruim 40 procent van de kiezers al naar de stembus was gegaan.

5 uur geleden
Opkomst om 18.00 uur in enkele gemeenten boven de 40 procent

DEN HAAG (ANP) - Om 18.00 uur lag de opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen in enkele gemeenten boven de 40 procent. Zo had in Nijmegen op dat tijdstip 42,2 procent van de kiezers gestemd en in Tynaarlo 48,9 procent. In Meppel had om 18.00 uur 41,1 procent van de mensen een stem uitgebracht.

6 uur geleden