Zuid-Hollands college benoemd, net als vier nieuwe Statenleden
DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft een nieuw college van Gedeputeerde Staten, al zitten daar slechts twee nieuwkomers in. Frank Rijkaart en Mariëtte van Leeuwen treden namens BBB toe tot het college. De vijf andere gedeputeerden zaten daar al in.
Dat zijn Jeannette Baljeu en Frederik Zevenbergen van VVD, Berend Potjer van GroenLinks, Anne Koning namens de PvdA en Meindert Stolk van CDA. Het college van gedeputeerden werd woensdagavond tijdens de laatste Statenvergadering voor het zomerreces benoemd. De vijf coalitiepartijen presenteerden enkele weken geleden al hun akkoord, genaamd 'Krachtig Zuid-Holland'.
"Dit is een fantastisch team, dat het krachtige Zuid-Holland een mooie periode kan geven", zei BBB-fractievoorzitter Hans Veentjer. BBB, dat bij de Provinciale Statenverkiezingen net als de VVD acht zetels bemachtigde in de Zuid-Hollandse Staten, neemt in het college de plek over van ChristenUnie/SGP. Namens die partij maakte Willy de Zoete deel uit van het college. Zuid-Holland breidt dat bestuur uit van zes naar zeven gedeputeerden.
Stemming
Bij de stemming waren 47 van de 55 Statenleden aanwezig. Alleen Zevenbergen werd unaniem gekozen. Baljeu kreeg één stem tegen, Stolk twee, Koning drie (plus één stem voor een andere kandidaat) en Botjer vier. Van Leeuwen en Rijkaart hadden de steun van 37 Statenleden, tien van hen stemden tegen hun benoeming.
Baljeu, Zevenbergen, Koning en Stolk werden bij de verkiezingen van 15 maart gekozen in de Provinciale Staten, maar zij moeten die plek weer opgeven nu ze opnieuw toetreden tot het college. Francine Heijnen en Erica van Engel vullen de opengevallen plekken in bij de VVD. Lars Klappe treedt toe tot de PvdA-fractie en Bas Nootenboom bij het CDA.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wet die het mogelijk zou maken om jongeren in de gesloten jeugdhulp 's nachts in hun eigen kamer op te sluiten, komt er toch niet. Minister Mirjam Sterk (Jeugd) schrapt het plan dat haar voorganger in gang zette na "intensieve gesprekken" met zorgmedewerkers, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In januari wil het kabinet excuses maken aan de kinderen uit gezinnen die zijn getroffen door de toeslagenaffaire en uit huis zijn geplaatst. Dat schrijven staatssecretarissen Claudia van Bruggen (Justitie, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos) en minister Mirjam Sterk (CDA) van Jeugd in een Kamerbrief.
18 uur geleden