Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Holland wil 'enorme asielopgave' zo goed mogelijk invullen

Zuid-Holland wil 'enorme asielopgave' zo goed mogelijk invullen

DEN HAAG (ANP) - Een enorme opgave, zo noemt de Zuid-Hollandse commissaris van de Koning Jaap Smit de opdracht voor zijn provincie wat betreft de opvang van asielzoekers. Zuid-Holland moet 19.776 opvangplaatsen regelen, het meeste van alle provincies. Dat zijn er wel minder dan in de verdeling van vorig jaar, toen Zuid-Holland voor bijna 27.000 van de 96.000 te realiseren opvangplekken moest zorgen.

"De spreidingswet geeft duidelijke taken aan gemeenten, provincies, COA en Rijk. Dat is van belang om de opvang van asielzoekers goed te regelen", aldus Smit in een schriftelijke reactie op de verdeling die demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken) woensdagochtend naar buiten bracht. "Voor Zuid-Holland gaat het nu om 19.776 opvangplaatsen, een enorme opgave. De inzet bij de huisvesting van statushouders, arbeidsmigranten en vluchtelingen uit Oekraïne laat zien dat in Zuid-Holland taken zo goed mogelijk worden ingevuld. Dat zal ook de inzet zijn bij de uitvoering van de spreidingswet."

De meest bevolkte provincie van Nederland (3,8 miljoen inwoners) heeft nu slechts zo'n 2000 langdurige opvangplekken en ruim 6000 via noodopvang. Zuid-Holland voldoet grotendeels wel aan de taakstelling wat betreft de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne (bijna 14.000).

20.000 plekken

Smit heeft herhaaldelijk gezegd dat hij de opdracht voor zijn provincie "enorm" vindt. Hij stelde vorig jaar voor om eerst maar eens toe te werken naar 10.000 opvangplaatsen. Nu moet Zuid-Holland voor 1 november laten weten hoe het bijna 20.000 plekken in de gemeenten gaat realiseren. Smit leidt aan de provinciale regietafel de gesprekken daarover.

"We hebben acht maanden de tijd om op provinciaal niveau plannen te maken hoe we aan onze opgave gaan voldoen", zei de commissaris van de Koning recentelijk. "Ik vraag aan iedere gemeente: welke bijdrage kan je leveren? Als een gemeente het gewoon vertikt en niet wil, dan kan de staatssecretaris uiteindelijk zeggen: ik geef je gewoon de opdracht."

Meer uit Binnenland

Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

1 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

3 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

4 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

4 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

6 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

7 uur geleden
Betogers blokkeren korte tijd ingangen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.

7 uur geleden