Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Holland wil 'enorme asielopgave' zo goed mogelijk invullen

Zuid-Holland wil 'enorme asielopgave' zo goed mogelijk invullen

DEN HAAG (ANP) - Een enorme opgave, zo noemt de Zuid-Hollandse commissaris van de Koning Jaap Smit de opdracht voor zijn provincie wat betreft de opvang van asielzoekers. Zuid-Holland moet 19.776 opvangplaatsen regelen, het meeste van alle provincies. Dat zijn er wel minder dan in de verdeling van vorig jaar, toen Zuid-Holland voor bijna 27.000 van de 96.000 te realiseren opvangplekken moest zorgen.

"De spreidingswet geeft duidelijke taken aan gemeenten, provincies, COA en Rijk. Dat is van belang om de opvang van asielzoekers goed te regelen", aldus Smit in een schriftelijke reactie op de verdeling die demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken) woensdagochtend naar buiten bracht. "Voor Zuid-Holland gaat het nu om 19.776 opvangplaatsen, een enorme opgave. De inzet bij de huisvesting van statushouders, arbeidsmigranten en vluchtelingen uit Oekraïne laat zien dat in Zuid-Holland taken zo goed mogelijk worden ingevuld. Dat zal ook de inzet zijn bij de uitvoering van de spreidingswet."

De meest bevolkte provincie van Nederland (3,8 miljoen inwoners) heeft nu slechts zo'n 2000 langdurige opvangplekken en ruim 6000 via noodopvang. Zuid-Holland voldoet grotendeels wel aan de taakstelling wat betreft de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne (bijna 14.000).

20.000 plekken

Smit heeft herhaaldelijk gezegd dat hij de opdracht voor zijn provincie "enorm" vindt. Hij stelde vorig jaar voor om eerst maar eens toe te werken naar 10.000 opvangplaatsen. Nu moet Zuid-Holland voor 1 november laten weten hoe het bijna 20.000 plekken in de gemeenten gaat realiseren. Smit leidt aan de provinciale regietafel de gesprekken daarover.

"We hebben acht maanden de tijd om op provinciaal niveau plannen te maken hoe we aan onze opgave gaan voldoen", zei de commissaris van de Koning recentelijk. "Ik vraag aan iedere gemeente: welke bijdrage kan je leveren? Als een gemeente het gewoon vertikt en niet wil, dan kan de staatssecretaris uiteindelijk zeggen: ik geef je gewoon de opdracht."

Meer uit Binnenland

Kabinet trekt ruim 950 miljoen euro uit voor energiemaatregelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.

51 minuten geleden
Boekholt wil minder strenge huurwet, hogere huren mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.

1 uur geleden
Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

3 uur geleden
RIVM stelt voor sigarettenfilters te verbieden om microplastics

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.

5 uur geleden
Massaclaim gestart tegen Odido om privacyschending

AMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.

5 uur geleden
Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

11 uur geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

13 uur geleden