Zuid-Holland is nog 'wolfvrij', maar politiek wil al maatregelen
DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft gepleit voor preventieve maatregelen, voor het geval de wolf de provincie betreedt. Zuid-Holland is de enige provincie waar het dier nog nooit is gespot. Toch willen heel wat politieke partijen dat er voorzorgsmaatregelen komen, zoals subsidies voor wolfwerende rasters en voorlichting over wat je moet doen als je een wolf tegenkomt. Vrijwel alle andere provincies hebben daar al beleid voor.
Gedeputeerde Berend Potjer (natuur, GroenLinks-PvdA) zei dat Zuid-Holland altijd kan terugvallen op het interprovinciaal wolvenplan, dat de provincies hebben opgesteld en waarvan nu een update in de maak is. "Als een 'probleemsituatie' met een wolf zou ontstaan, kunnen we acteren op basis van dat plan." Volgens Potjer heeft Zuid-Holland rasters beschikbaar om vee te beschermen tegen de wolf. Ook wil de provincie informatie over het omgaan met het dier delen op de website.
Onderzoekers van Wageningen University & Research concludeerden vorig jaar dat de wolf zich op bepaalde plekken in het drukbevolkte Zuid-Holland zou kunnen vestigen. "Dat is mogelijk", aldus Potjer. "Of beter gezegd: het is niet onmogelijk."
Kwestie van tijd
Volgens een deel van de Staten is het "een kwestie van tijd" tot de wolf opduikt in Zuid-Holland. "Maar de wolf heeft niets te zoeken in onze provincie met 3,8 miljoen inwoners", aldus Robin Westdijk van Forum voor Democratie. "We pleiten daarom voor duidelijke keuzes. Bescherming van onze inwoners en ons vee heeft de hoogste prioriteit."
Van de vier coalitiepartijen sprak de BBB zich het duidelijkst uit. "De wolf is een fascinerend dier, mooi en slim, maar ook een rover met een enorm aanpassingsvermogen. Onvoorspelbaar en levensgevaarlijk voor mens en dier", aldus BBB-Statenlid Heidi Looy, die botste met Marieke Spekreijse van coalitiepartner GroenLinks-PvdA. Volgens haar is niet de wolf het probleem, maar de mens. "We weten niet meer hoe we met de wolf moeten omgaan en hoe we andere dieren moeten beschermen. Wat ons betreft is het duidelijk: welkom wolf, als je je ooit wil vestigen in Zuid-Holland."
Meer uit Binnenland
ZEERIJP (ANP) - Commissaris van de Koning (CdK) René Paas laat weten dat de aardbeving bij het Groningse Zeerijp "in een klap een eind aan de hoop dat het stoppen van de gaswinning zware aardbevingen zou voorkomen" heeft gemaakt. Hij noemt het een harde klap voor de inwoners van Groningen en omstreken.
7 minuten geledenZEERIJP (ANP) - Bij het Groningse Zeerijp is vrijdagochtend om 06.39 uur een naschok geweest met een kracht van 2.0, meldt het KNMI. In de nacht van donderdag op vrijdag vond daar een aardbeving plaats met een kracht van 3.4, de zwaarste van dit jaar en de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten.
52 minuten geledenARNHEM (ANP) - Faunabeheerders van de provincie Gelderland hebben tot 1 januari de tijd om de wolf af te schieten die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Op die datum verloopt de vergunning die is verleend om de wolf in kwestie te doden, bevestigt een woordvoerder. Jagers hebben grote moeite het roofdier te vinden en dood te schieten. Lange tijd was zelfs onduidelijk waar de wolf was.
54 minuten geledenDE BILT (ANP) - De beving bij het Groningse Zeerijp is met een kracht van 3.4 de zwaarste beving van het jaar en is de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten, meldt het KNMI.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op X melden veel mensen uit Groningen iets over de aardbeving vlakbij Zeerijp. Daar gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag een beving met een kracht van 3.4. De meldingen komen onder meer uit Appingedam, Delfzijl, Kantens, Uithuizermeeden, 't Zandt, Wirdum en Loppersum.
1 uur geledenDELFZIJL (ANP) - In de provincie Groningen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een aardbeving met een kracht van 3.5 plaatsgevonden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steek 250 miljoen euro per jaar extra in cultuur en maak het makkelijker om te investeren in culturele instellingen. Dat adviseert de Raad voor Cultuur aan minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Op verzoek van de minister onderzocht de raad wat nodig is voor een financieel stabielere en weerbare cultuursector.
7 uur geleden