Zuid-Holland is nog 'wolfvrij', maar politiek wil al maatregelen
DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft gepleit voor preventieve maatregelen, voor het geval de wolf de provincie betreedt. Zuid-Holland is de enige provincie waar het dier nog nooit is gespot. Toch willen heel wat politieke partijen dat er voorzorgsmaatregelen komen, zoals subsidies voor wolfwerende rasters en voorlichting over wat je moet doen als je een wolf tegenkomt. Vrijwel alle andere provincies hebben daar al beleid voor.
Gedeputeerde Berend Potjer (natuur, GroenLinks-PvdA) zei dat Zuid-Holland altijd kan terugvallen op het interprovinciaal wolvenplan, dat de provincies hebben opgesteld en waarvan nu een update in de maak is. "Als een 'probleemsituatie' met een wolf zou ontstaan, kunnen we acteren op basis van dat plan." Volgens Potjer heeft Zuid-Holland rasters beschikbaar om vee te beschermen tegen de wolf. Ook wil de provincie informatie over het omgaan met het dier delen op de website.
Onderzoekers van Wageningen University & Research concludeerden vorig jaar dat de wolf zich op bepaalde plekken in het drukbevolkte Zuid-Holland zou kunnen vestigen. "Dat is mogelijk", aldus Potjer. "Of beter gezegd: het is niet onmogelijk."
Kwestie van tijd
Volgens een deel van de Staten is het "een kwestie van tijd" tot de wolf opduikt in Zuid-Holland. "Maar de wolf heeft niets te zoeken in onze provincie met 3,8 miljoen inwoners", aldus Robin Westdijk van Forum voor Democratie. "We pleiten daarom voor duidelijke keuzes. Bescherming van onze inwoners en ons vee heeft de hoogste prioriteit."
Van de vier coalitiepartijen sprak de BBB zich het duidelijkst uit. "De wolf is een fascinerend dier, mooi en slim, maar ook een rover met een enorm aanpassingsvermogen. Onvoorspelbaar en levensgevaarlijk voor mens en dier", aldus BBB-Statenlid Heidi Looy, die botste met Marieke Spekreijse van coalitiepartner GroenLinks-PvdA. Volgens haar is niet de wolf het probleem, maar de mens. "We weten niet meer hoe we met de wolf moeten omgaan en hoe we andere dieren moeten beschermen. Wat ons betreft is het duidelijk: welkom wolf, als je je ooit wil vestigen in Zuid-Holland."
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
1 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
5 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
7 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
15 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geleden