Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Holland is nog 'wolfvrij', maar politiek wil al maatregelen

Zuid-Holland is nog 'wolfvrij', maar politiek wil al maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft gepleit voor preventieve maatregelen, voor het geval de wolf de provincie betreedt. Zuid-Holland is de enige provincie waar het dier nog nooit is gespot. Toch willen heel wat politieke partijen dat er voorzorgsmaatregelen komen, zoals subsidies voor wolfwerende rasters en voorlichting over wat je moet doen als je een wolf tegenkomt. Vrijwel alle andere provincies hebben daar al beleid voor.

Gedeputeerde Berend Potjer (natuur, GroenLinks-PvdA) zei dat Zuid-Holland altijd kan terugvallen op het interprovinciaal wolvenplan, dat de provincies hebben opgesteld en waarvan nu een update in de maak is. "Als een 'probleemsituatie' met een wolf zou ontstaan, kunnen we acteren op basis van dat plan." Volgens Potjer heeft Zuid-Holland rasters beschikbaar om vee te beschermen tegen de wolf. Ook wil de provincie informatie over het omgaan met het dier delen op de website.

Onderzoekers van Wageningen University & Research concludeerden vorig jaar dat de wolf zich op bepaalde plekken in het drukbevolkte Zuid-Holland zou kunnen vestigen. "Dat is mogelijk", aldus Potjer. "Of beter gezegd: het is niet onmogelijk."

Kwestie van tijd

Volgens een deel van de Staten is het "een kwestie van tijd" tot de wolf opduikt in Zuid-Holland. "Maar de wolf heeft niets te zoeken in onze provincie met 3,8 miljoen inwoners", aldus Robin Westdijk van Forum voor Democratie. "We pleiten daarom voor duidelijke keuzes. Bescherming van onze inwoners en ons vee heeft de hoogste prioriteit."

Van de vier coalitiepartijen sprak de BBB zich het duidelijkst uit. "De wolf is een fascinerend dier, mooi en slim, maar ook een rover met een enorm aanpassingsvermogen. Onvoorspelbaar en levensgevaarlijk voor mens en dier", aldus BBB-Statenlid Heidi Looy, die botste met Marieke Spekreijse van coalitiepartner GroenLinks-PvdA. Volgens haar is niet de wolf het probleem, maar de mens. "We weten niet meer hoe we met de wolf moeten omgaan en hoe we andere dieren moeten beschermen. Wat ons betreft is het duidelijk: welkom wolf, als je je ooit wil vestigen in Zuid-Holland."

Meer uit Binnenland

Adolescence grote winnaar BAFTA TV Awards

LONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.

15 minuten geleden
Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

51 minuten geleden
Bijna een op drie doden bij ongeval spoorovergang is jongere

UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.

2 uur geleden
NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

3 uur geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

4 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

5 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

5 uur geleden