Zuid-Holland houdt rekening met komst van de wolf
DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland houdt rekening met de komst van de wolf. Zuid-Holland is de enige provincie waar het dier nog nooit is gespot, maar het college van Gedeputeerde Staten denkt dat het een kwestie van tijd is tot de wolf ook in de meest bevolkte provincie van Nederland verschijnt.
"Er is inderdaad een kans dat de wolf zich op enig moment ook in onze provincie zal laten zien", aldus het college na schriftelijke vragen van de BBB en VVD. De twee coalitiepartijen, die samen zestien zetels hebben in de Provinciale Staten, denken dat de kans "reëel" is dat de wolf naar Zuid-Holland komt en wilden weten op welke manier de provincie zich hierop voorbereidt.
Het college verwijst naar het Interprovinciaal Wolvenplan, waarin richtlijnen staan. "Indien zich een probleemsituatie voordoet, handelen wij net als de andere provincies op basis van deze interventierichtlijnen. Veiligheid van mensen staat voorop." Zuid-Holland heeft wolfwerende rasters beschikbaar, die gebruikt kunnen worden om vee te beschermen als er een zwervende of doortrekkende wolf in de buurt is gesignaleerd.
Verspreidingsgebied
De universiteit van Wageningen publiceerde eerder dit jaar een onderzoek naar het potentiële verspreidingsgebied van de wolf in Nederland. Het is bekend dat het dier het beste gedijt in een gebied met veel natuurlijke vegetatie en weinig menselijke invloeden. Op dit moment leven er volgens de meest recente cijfers van BIJ12 - de organisatie die namens de provincie wolvenzaken afhandelt - naar schatting tussen de 104 en 124 wolven in Nederland. De meeste roedels zijn gevestigd in het noordoosten, op en om de Veluwe en rond de Utrechtse Heuvelrug. Volgens de onderzoekers van Wageningen University & Research zijn de duinen en de Biesbosch in Zuid-Holland ook plekken waar de wolf zou kunnen aarden. Dat geldt in mindere mate voor de Alblasserwaard, een overwegend dunbevolkt agrarisch gebied in het oostelijk deel van Zuid-Holland.
BIJ12 houdt al jaren een lijst bij van bevestigde waarnemingen van wolven. Zuid-Holland is de enige provincie waar de beschermde diersoort nog niet is gespot.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
2 dagen geleden