Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Holland heeft geen wolf, maar deel coalitie wil wel beleid

Zuid-Holland heeft geen wolf, maar deel coalitie wil wel beleid

DEN HAAG (ANP) - Hoewel in de provincie Zuid-Holland nog nooit een wolf is gezien, wil een deel van de coalitie dat er wel al een wolvenbeleid komt. De BBB en VVD hebben hier schriftelijke vragen over gesteld aan het college van Gedeputeerde Staten. Ze willen onder meer weten hoe Zuid-Holland is voorbereid op de mogelijke komst van een wolf binnen de provinciegrenzen.

In IPO-verband, waarin de twaalf provincies samenwerken, is vorig jaar een interprovinciaal wolvenplan opgesteld. Daarin staan ook zogeheten interventierichtlijnen, over hoe te handelen in probleemsituaties. Bijna alle provincies hebben dit plan verankerd in hun eigen beleid.

"In Zuid-Holland is dit tot op heden niet gedaan", aldus BBB en VVD, die samen met GroenLinks-PvdA en het CDA in de coalitie zitten. "Verwerking in verordeningen en/of beleidsregels is nog niet gerealiseerd." De twee partijen denken dat "de kans reëel is" dat de wolf zich "binnen afzienbare tijd" ook in Zuid-Holland laat zien.

Lijst met waarnemingen

BIJ12, de organisatie die namens de provincie wolvenzaken afhandelt, houdt al jarenlang een lijst bij van bevestigde waarnemingen van wolven. Zuid-Holland is de enige provincie waar de beschermde diersoort nog niet is gespot.

Volgens BIJ12 leven er inmiddels meer dan vijftig wolven in Nederland. Anderhalf jaar geleden telde de organisatie er 29. Eind vorig jaar werden in Zeeland en Noord-Brabant, in de buurt van Zuid-Holland, DNA-sporen aangetroffen van een zwervende wolf afkomstig uit Duitsland.

VVD: helder beleid en keuzes

"De wolvenpopulatie in Nederland breidt zich uit", schrijft het Zuid-Hollandse Statenlid Gezina Atzema van de VVD op X. "En dit vraagt om helder beleid en keuzes. Belangrijk dat de provincie is voorbereid in het geval de wolf zijn intrede doet." De VVD en BBB willen weten wat het dagelijks bestuur doet om "de veiligheid van zowel mens als dier te waarborgen" als de wolf ook de dichtstbevolkte provincie van Nederland in trekt.

Meer uit Politiek

Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

20 uur geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

21 uur geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

2 dagen geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

2 dagen geleden
Nijlgans en wasbeer afschieten mag zonder opdracht provincie

DEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.

3 dagen geleden
Jetten verwacht snel resultaat van nieuwe raketcoalitie

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.

3 dagen geleden
Jetten: absoluut niet meedoen aan plan Trump voor heffing Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."

3 dagen geleden