Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Holland: geen reden om vergunning Chemours in te trekken

Zuid-Holland: geen reden om vergunning Chemours in te trekken

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft op dit moment geen reden om de vergunning voor de Chemours-fabriek in te trekken. Volgens gedeputeerde Frederik Zevenbergen (vergunningverlening) houdt het bedrijf in Dordrecht zich nu aan de gestelde normen en regels, ook al heeft Chemours door de jaren heen gezorgd voor verontreiniging met PFAS-stoffen in de bodem en het water rond de fabriek.

Zevenbergen benadrukt gebonden te zijn aan wet- en regelgeving. De provincie heeft volgens hem in juridisch opzicht geen mogelijkheid om de vergunning in te trekken.

"We moeten daar een solide, keiharde reden voor hebben. En die is er nog niet, zo heb ik me door milieudienst DCMR laten vertellen", zei de gedeputeerde in een debat met de Provinciale Staten, dat volgde op een hoorzitting over Chemours. "U kan het college dwingen om de vergunning in te trekken. Maar dan plegen we een onrechtmatige daad, zoals dat in het Burgerlijk Wetboek heet. De kosten waarmee we dan geconfronteerd worden, zijn dan voor ons."

Harder optreden

Zevenbergen benadrukte dat Zuid-Holland al eens aangescherpte eisen opstelde voor Chemours, die verder gingen dan in de wet- en regelgeving staat. Het bedrijf stapte daarop met succes naar de rechter. "Aan ons ligt het niet", aldus Zevenbergen. "We zijn strenger geweest dan de rechter toestaat. We hebben beroep aangetekend, dat laat zien dat we volharden in ons standpunt."

Het merendeel van de Provinciale Staten wil dat de provincie harder optreedt. Volgens Zevenbergen kan dat echter niet. "Je handelt op basis van beschikbare kennis en regelgeving. Dat is het leven van vergunningverleners, toezichthouders en handhavers. Je past normen en kaders toe die je van een hogere overheid krijgt. Als iemand over de schreef gaat of ongewenst gedrag vertoont, dan handhaaf je en zorg je dat het stopt. Als wij in dit geval solide redenen hebben om de vergunning in te trekken, zullen we die niet laten liggen. Maar we moeten die dan wel eerst hebben", aldus Zevenbergen.

Dwangsom

De provincie Zuid-Holland legde Chemours recentelijk wel een zogeheten last onder dwangsom op, omdat bij een meting van afvalwater een stof was aangetroffen waarvoor de fabriek geen vergunning heeft. Die boete wordt echter pas van kracht als Chemours binnen vier maanden nogmaals de regels overtreedt.

Meer uit Politiek

Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

1 dag geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

3 dagen geleden
Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

4 dagen geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

4 dagen geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

4 dagen geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

4 dagen geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

4 dagen geleden