
Zuid-Holland en Zeeland kleuren oranje op Europese corona-kaart
STOCKHOLM (ANP) - De toename van het aantal coronagevallen in Nederland is nu ook terug te zien op de kaart van Europa. Op een overzicht van aantallen vastgestelde besmettingen in de afgelopen twee weken was Nederland de laatste tijd geel, wat betekent dat er minder dan twintig gevallen per 100.000 inwoners waren vastgesteld. Maar Zuid-Holland en Zeeland zijn boven die grens uitgekomen en kleuren sinds vrijdag oranje. Dit heeft voor zover bekend geen gevolgen.
Andere 'oranje' gebieden in Europa zijn Vlaanderen, Wallonië, Brussel, Parijs en omgeving, Valencia, de Algarve en grote delen van Zweden.
De andere tien provincies in Nederland zijn nog steeds geel, net als Italië, Griekenland, Ierland en grote delen van Duitsland en Frankrijk. In delen van Finland, Noorwegen en Estland zijn de afgelopen twee weken geen coronabesmettingen vastgesteld.
ECDC
De uitbraak is momenteel het hevigst in Catalonië, Luxemburg, delen van Roemenië en het oosten van Kroatië. Daar zijn meer dan 120 gevallen per 100.000 inwoners vastgesteld.
Volgens het ECDC, de Europese versie van het RIVM, is het coronavirus ruim 1,7 miljoen keer vastgesteld in de Europese Unie, het Verenigd Koninkrijk, Noorwegen, IJsland en Liechtenstein. Het virus heeft in de aangesloten landen aan 182.282 mensen het leven gekost. Het Verenigd Koninkrijk is het zwaarst getroffen met meer dan 300.000 gevallen en bijna 46.000 doden. Nederland telt bijna 54.000 besmettingen en ruim 6000 doden.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland roept het Rijk op te kijken naar snellere procedures voor het uitbreiden van het overvolle stroomnet. Onlangs werd duidelijk dat de uitbreiding van het net in grote delen van het land, waaronder Gelderland, forse vertraging oploopt. Volgens gedeputeerde Ans Mol (BBB) zijn de ruimtelijke procedures voor de bouw van nieuwe hoogspanningsstations vaak lang en ingewikkeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Bob heeft besloten om voorlopig uit Nederland te vertrekken om "de veiligheid van m'n gezin en mezelf te waarborgen". Dat schrijft de zanger in een bericht op Instagram. Hij voegt eraan toe dat hij dat doet op advies van de politie.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Behalve voor de hitte geldt er in Nederland op woensdag ook een weerwaarschuwing voor onweer. In de loop van woensdagmiddag is er vooral in de oostelijke helft van het land kans op "enkele stevige onweersbuien", meldt het KNMI.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hadden zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.
8 uur geledenUTRECHT/VENLO (ANP) - Een apotheekbedrijf in Venlo mag per direct geen enkel medicijn meer afgeven. Volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zijn er "acute risico's voor de patiëntveiligheid". Zo'n bevel van de inspectie is heel uitzonderlijk.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van universiteiten gaan omhoog. Daarnaast beloven de instellingen dat ze meer doen om het verschil in loon tussen mannen en vrouwen kleiner te maken. Dat staat in een cao, waarover werkgevers en vakbonden een akkoord hebben bereikt.
8 uur geleden