Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Afrikaanse virusvariant duikt ook in België op

Zuid-Afrikaanse virusvariant duikt ook in België op

BRUSSEL (ANP) - De Zuid-Afrikaanse variant van het coronavirus heeft ook België bereikt. Er is een eerste patiënt gevonden die de mutant onder de leden heeft, en omdat die niet heeft gereisd moet er minstens nog een zijn, melden Belgische virologen.

Over de Zuid-Afrikaanse variant van het virus zijn grote zorgen, omdat die een stuk besmettelijker zou zijn dan de virusstam die tot dusver vooral rondwaart. Het leek een kwestie van tijd voor die, na Nederland en Duitsland eerder al, ook België zou aandoen.

De eerste patiënt met de Zuid-Afrikaanse mutant, een oudere West-Vlaming, is overleden, zegt viroloog Marc Van Ranst. Er wordt nu gekeken van wie hij het virus kan hebben opgedaan en aan wie hij het mogelijk heeft doorgegeven.

Ook de Britse variant duikt in België inmiddels vaker op.

Meer uit Buitenland

Eerste publiek bezoekt graf van paus Franciscus

ROME (ANP/BELGA) - Het graf van paus Franciscus is voor het eerst bezocht door het publiek. Hij ligt sinds zaterdag begraven in de Basiliek van Santa Maria Maggiore in Rome.

13 minuten geleden
Dodental loopt op na explosie in haven Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Het dodental na een ontploffing in de haven van het Zuid-Iraanse Shahid Rajaee is opgelopen. Staatsmedia berichten over minstens achttien sterfgevallen en achthonderd gewonden.

1 uur geleden
Argentijnen nemen afscheid van paus tijdens grote openluchtmis

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentijnen hebben zaterdag massaal afscheid genomen van paus Franciscus tijdens een openluchtmis voor de kathedraal in Buenos Aires. Het Plaza de Mayo was gevuld met jonge mensen en gezinnen die de in de Argentijnse hoofdstad geboren paus de laatste eer kwamen bewijzen.

6 uur geleden
Trump: alle Amerikaanse schepen gratis door Panama- en Suezkanaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat voortaan alle Amerikaanse schepen gratis door het Panama- en het Suezkanaal mogen varen. "Die kanalen zouden niet bestaan zonder de Verenigde Staten", schrijft Trump op Truth Social.

10 uur geleden
Brand na explosie in Iraanse haven wordt heviger

SHAHID RAJAEE (ANP/AFP) - De brand in de Iraanse haven Shahid Rajaee na de enorme explosie van zaterdag is heviger geworden, bericht de staatstelevisie. Volgens de autoriteiten zijn zeker acht mensen omgekomen en 750 mensen gewond geraakt bij de ramp.

12 uur geleden
Klimaatactivisten Just Stop Oil houden laatste mars in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Honderden klimaatactivisten van het Britse Just Stop Oil lopen voor de laatste keer in een mars door Londen. De groep stopt na zaterdag met actievoeren, omdat haar missie voor een belangrijk deel volbracht zou zijn nu de regering een aantal eisen heeft overgenomen in haar beleid.

14 uur geleden
Iran en VS tevreden over derde gespreksronde over atoomdeal

MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - De derde gespreksronde tussen Iran en de Verenigde Staten over een mogelijke nieuwe atoomdeal verliep positief, stellen beide landen. Volgens de Amerikanen is er vooruitgang geboekt en de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi sprak van een bevredigend verloop van de gesprekken.

15 uur geleden