Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Afrikaanse president Ramaphosa opnieuw geïnstalleerd

Zuid-Afrikaanse president Ramaphosa opnieuw geïnstalleerd

PRETORIA (ANP/AFP) - De herkozen Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa is voor een tweede ambtstermijn als staatshoofd geïnstalleerd. In een kleurrijke ceremonie in en rond het ruim 110 jaar oude Uniegebouw in Pretoria legde hij de eed af. Hij is de leider van het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) dat in de verkiezingen van eind mei na dertig jaar de meerderheid in het parlement kwijtraakte. Het ANC gaat nu verder met een coalitie.

In het parlement in Kaapstad herkozen eerder de leden van het ANC en hun coalitiegenoten Ramaphosa met grote meerderheid als president. De nu 71-jarige Ramaphosa werd als ANC-topman in 2018 de opvolger van Jacob Zuma die door corruptieschandalen gedwongen was af te treden. Het grote verlies van het ANC in de recente verkiezingen was mede het gevolg van Zuma's politieke rancune. Hij lanceerde niet lang voor de stembusgang een eigen partij die veel ANC-stemmers wist te lokken.

Ramaphosa is de vijfde president van het Zuid-Afrika van na de Apartheid. De eerste was Nelson Mandela (1918-2013) die als populair ANC-leider in 1994 president werd.

Meer uit Buitenland

Vermeende schutter Bondi Beach verschijnt in rechtszaal

SYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.

1 uur geleden
Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

15 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

16 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

16 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

19 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

19 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

19 uur geleden