Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Afrikaanse president Ramaphosa opnieuw geïnstalleerd

Zuid-Afrikaanse president Ramaphosa opnieuw geïnstalleerd

PRETORIA (ANP/AFP) - De herkozen Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa is voor een tweede ambtstermijn als staatshoofd geïnstalleerd. In een kleurrijke ceremonie in en rond het ruim 110 jaar oude Uniegebouw in Pretoria legde hij de eed af. Hij is de leider van het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) dat in de verkiezingen van eind mei na dertig jaar de meerderheid in het parlement kwijtraakte. Het ANC gaat nu verder met een coalitie.

In het parlement in Kaapstad herkozen eerder de leden van het ANC en hun coalitiegenoten Ramaphosa met grote meerderheid als president. De nu 71-jarige Ramaphosa werd als ANC-topman in 2018 de opvolger van Jacob Zuma die door corruptieschandalen gedwongen was af te treden. Het grote verlies van het ANC in de recente verkiezingen was mede het gevolg van Zuma's politieke rancune. Hij lanceerde niet lang voor de stembusgang een eigen partij die veel ANC-stemmers wist te lokken.

Ramaphosa is de vijfde president van het Zuid-Afrika van na de Apartheid. De eerste was Nelson Mandela (1918-2013) die als populair ANC-leider in 1994 president werd.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

2 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

2 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

5 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

5 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

6 uur geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

7 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

7 uur geleden