Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Afrikaanse president Ramaphosa opnieuw geïnstalleerd

Zuid-Afrikaanse president Ramaphosa opnieuw geïnstalleerd

PRETORIA (ANP/AFP) - De herkozen Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa is voor een tweede ambtstermijn als staatshoofd geïnstalleerd. In een kleurrijke ceremonie in en rond het ruim 110 jaar oude Uniegebouw in Pretoria legde hij de eed af. Hij is de leider van het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) dat in de verkiezingen van eind mei na dertig jaar de meerderheid in het parlement kwijtraakte. Het ANC gaat nu verder met een coalitie.

In het parlement in Kaapstad herkozen eerder de leden van het ANC en hun coalitiegenoten Ramaphosa met grote meerderheid als president. De nu 71-jarige Ramaphosa werd als ANC-topman in 2018 de opvolger van Jacob Zuma die door corruptieschandalen gedwongen was af te treden. Het grote verlies van het ANC in de recente verkiezingen was mede het gevolg van Zuma's politieke rancune. Hij lanceerde niet lang voor de stembusgang een eigen partij die veel ANC-stemmers wist te lokken.

Ramaphosa is de vijfde president van het Zuid-Afrika van na de Apartheid. De eerste was Nelson Mandela (1918-2013) die als populair ANC-leider in 1994 president werd.

Meer uit Buitenland

Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

1 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

4 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

6 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

8 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

8 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

9 uur geleden
Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

11 uur geleden