Zuid-Afrikaanse president Ramaphosa opnieuw geïnstalleerd
PRETORIA (ANP/AFP) - De herkozen Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa is voor een tweede ambtstermijn als staatshoofd geïnstalleerd. In een kleurrijke ceremonie in en rond het ruim 110 jaar oude Uniegebouw in Pretoria legde hij de eed af. Hij is de leider van het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) dat in de verkiezingen van eind mei na dertig jaar de meerderheid in het parlement kwijtraakte. Het ANC gaat nu verder met een coalitie.
In het parlement in Kaapstad herkozen eerder de leden van het ANC en hun coalitiegenoten Ramaphosa met grote meerderheid als president. De nu 71-jarige Ramaphosa werd als ANC-topman in 2018 de opvolger van Jacob Zuma die door corruptieschandalen gedwongen was af te treden. Het grote verlies van het ANC in de recente verkiezingen was mede het gevolg van Zuma's politieke rancune. Hij lanceerde niet lang voor de stembusgang een eigen partij die veel ANC-stemmers wist te lokken.
Ramaphosa is de vijfde president van het Zuid-Afrika van na de Apartheid. De eerste was Nelson Mandela (1918-2013) die als populair ANC-leider in 1994 president werd.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
2 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
9 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
16 uur geleden